BE LIVE CITY COPACABANA, ROC ARENAS DORADAS

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Varaderu. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce i s obědem ve slavné restauraci "La Bodeguita del Medio.". Po zbytek času si můžete užívat slunce, krásné pláže a křišťálově čistou vodu v nejslavnějším kubánském letovisku "Varadero". Pobyt na Kubě Vám zpříjemníme možností realizovat fakultativní výlety v českém jazyce.

PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU COPACABANA 3* SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA VARADERU V RESORTU ROC ARENAS DORADAS 4* - ALL INCLUSIVE.


Popis Lokace

HAVANA:

Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova. Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou. Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury. Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka. Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum). Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.

VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně. Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km² - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma, indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů. O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem). Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

BE LIVE CITY COPACABANA 3***:

Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní TV a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“ a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje Wi-Fi v lobby hotelu za poplatek, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavní programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdáleno pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a "Acuario Nacional de Cuba" s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.

ROC ARENAS DORADAS 4****:

Hotelový komplex se nachází v krásné tropické zahradě, přímo u pláže „Playa de los Tainos“ s jemným bílým pískem. Disponuje 316 pokoji (z nichž 24 tvoří pokoje vyšší kategorie – suites), rozložených mezi 11 dvoupatrových budov. Všechny pokoje jsou klimatizované a s vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, minibarem, satelitní televizí, telefonem a bezpečnostním trezorem. Všechny pokoje mají vlastní balkon či terasu. Na vyžádání jsou k dispozici i přistýlky pro děti. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „El Escarpe“ nebo v některé ze čtyř specializovaných a la carte restaurací (italská, kubánská, mořské plody, mezinárodní). V areálu je k dispozici 5 barů, včetně pěkného baru „Los Pelícanos“ přímo na pláži. Lobby bar „El Patio“ je k dispozici hotelovým hostům 24 hodin denně. Hotel má pěkný bazénový komplex, brouzdaliště pro děti a vířivku (lehátka a slunečníky u bazénů, na pláži a v zahradě zdarma), wellness centrum s možností využití masáží a miniklub s celodenním programem pro děti od 4 do 12 let a klub pro teenagery od 13 do 17 let. Během animačních programů zde nechybí aerobik, kurzy tance, příprava koktejlů, potápění, taneční představení a živá hudba, každovečerní zábavná show a diskotéka. Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajak, šlapadla nebo plavbu katamaránem. Pro sportovní vyžití jsou k dispozici tenisové kurty, plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky nebo šachy. Hotel má směnárnu, internet WIFI v lobby hotelu (za poplatek), hlídané parkoviště, prádelnu, zdravotnickou službu a obchůdky se suvenýry či zbožím denní potřeby. Jen pár desítek metrů od hotelu se nachází známé delfinárium či Marina Chapelin, ze které každý den odplouvají katamarány na panenský ostrov Cayo Blanco. U hotelu lze zapůjčit automobil nebo skútr pro výlety do okolí. Hotel zajišťuje zdarma autobusovou dopravu pro své klienty do centra Varadera a zpět (3x denně). V hotelu lze zorganizovat legální či symbolickou svatbu.

Strava

V Havaně stravování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu ROC Arenas Doradas nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci "El Escarpe". Lze také navštívit některou ze čtyř a la carte restaurací. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u lobby baru "El Patio" nebo v dalších čtyřech barech k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

PROGRAM

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách
Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.
2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem ve Staré Havaně + návštěva některého zajímavého turistického objektu (továrna na výrobu doutníků nebo muzeum rumu, Palacion de la Artesania či Conde Villanueva).
3. DEN
Volný den. Je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)
4. DEN
Odjezd na Varadero. Ubytování v letovisku - ALL INCLUSIVE.
5., 6., 7., a další ... (Počet dní/nocí dle zvoleného termínu zájezdu)
Volné dny s možností využití fakultativních výletů a odpočinek na krásné pláži letoviska "Varadero".
POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně
Přílet následující den.
ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu) Kolektivní transfer z letiště do hotelu v Havaně Ubytování v Havaně ve vybraném hotelu se snídaní (3 noci) Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (5 hod.) - vybrané termíny Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.) Oběd ve Staré Havaně (tříchodové menu s nápojem) Kolektivní transfer z Havany do hotelu na Varaderu Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu s ALL INCLUSIVE (zbytek nocí) Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně) Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Vstupní vízum - cena 920 Kč Fakultativní výlety Příplatek za polopenzi v Havaně Cestovní pojištění (51-139 Kč/os./den - dle zvoleného typu pojištění) Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 7 km
 • Vzdálenost od letiště 27 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Golf ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Klidná lokalita ano
 • Fitness ano
 • Animační programy ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Wifi zdarma ano

Pořádající CK

KENTLUCKY s.r.o. IČ: 26475693

Recenze hotelu

Hodnocení 4,0 / 5
Invia

Výborné (26 hodnocení)

Ubytování 3,8 / 5

Strava 3,9 / 5

Okolí 4,4 / 5

Cena 4,2 / 5

Tento hotel je 65. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 492 v Kuba.

Anonym

Hodnocení 5,0 / 5
Dovolenka na Kube bola úžasná. Dokonale splnila, ba až prevýšila moje očakávania v každom smere. Znie to až neuveriteľne, ale nestretla som sa tam s n
Celkové hodnocení

Dovolenka na Kube bola úžasná. Dokonale splnila, ba až prevýšila moje očakávania v každom smere. Znie to až neuveriteľne, ale nestretla som sa tam s ničím negatívnym, neuspokojivým. Všetko bolo super a to počnúc ľuďmi, ubytovaním, stravou, plážou, okolím a krajinou ... až po počasie. Veľmi rada by som sa tam opäť vrátila.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Mali sme s dcérou veľkú izbu so širokými posteľami v jednej z viliek blízko hlavnej budovy. Zariadenie izby (nočné stolíky, skrinky, veľký šatník) bolo síce už na prvý pohľad staršie a opotrebované, ale všetko bolo vyhovujúce a funkčné. Taktiež kúpeľňa s vaňou a oddeleným WC bola úplne v poriadku. Mali sme veľký balkón so stoličkami a stolíkom, s výhľadom do krásnej udržiavanej záhrady s vysokými palmami a kvetinami. Celý rezort sa nachádza v jednej obrovskej záhrade na konci ktorej je pláž a more.

Izba bola upratovaná každučký deň, uteráky a osušky menené takmer každý deň.

Celý rezort bol čistý a udržiavaný, žiadne odpadky a ohorky po chodníčkoch či v tráve.

Strava
K strave taktiež žiadne výhrady. Jedlo bolo rozmanité, rôzne mäsá a ryby (hotové jedlá alebo na počkanie upečené podľa vlastného výberu), k tomu rozmanité prílohy, zeleninové a ovocné šaláty, cestoviny a pizze (opäť buď hotové alebo podľa želania urobené na počkanie). Nechýbalo čerstvé ovocie (papája, ananás, melóny, banány a iné) a zelenina. A samozrejme niečo sladké - vždy bol dostatok rôznych koláčikov, zmrzliny, pudingov...

No a stále bolo k dispozícii veľa druhov pečiva (sladké, slané), lievance, muffiny, taktiež niekoľko druhov syra, šunky...

Čo sa týka nápojov, všetko, na čo ste si spomenuli: káva, pivo, víno, limonády, alkohol ...a hlavne rum a drinky z neho (piňakoláda, mochito, cuba libre a mnohé iné). A ubezpečujem Vás, že to boli drinky, kde ste ten rum i ostatné ingrediencie cítili a vychutnávali si.

V rezorte je niekoľko reštaurácii a barov - spomeniem lobby bar otvorený 24 hodín, bar na pláži, bar priamo v bazéne, reštaurácia pri pláži, snack bar pri bazéne...

A na záver tejto časti - vždy milá a usmievavá obsluha.

Služby hotelu
Bez výhrad. Počnúc upratovačkami, cez nosičov batožiny, recepčné, čašníkov, kuchárov, záhradníkov, plavčíkov až po ochranku hotela - každý si svoju robotu robil poriadne, k úplnej spokojnosti návštevníkov. Taký usmievaný, milý a zhovorčivý personál (každý ovládajúci aspoň základnú angličtinu) som ešte v žiadnom hoteli nezažila.

V hoteli funguje zmenáreň, internet - wifi (v lobby a je rýchly), od hotela odchádza 4x denne zdarma vyhliadkový poschodový autobus po Varaderu, pri hoteli je stále plno taxíkov. V hlavnej hotelovej budove sa nachádza pomerne slušne zásobený obchodík, v ktorom kúpite všetko (od plaviek, cez suveníry až po rum). V hoteli sa tiež nachádza lekárska služba.

Samozrejme tam funguje team animátorov, ktorí sa starajú o zábavu počas dňa (súťaže, lekcie tanca, športové aktivity) a aj o večerné zábavy a diskotéky. Ešte snáď spomeniem detských animátorov, ktorí majú na starosti deti.

Neviem, či som spomenula všetko, ale nechýbalo mi tam nič.

Pláž
Najkrajšia, na akej som doteraz bola. Jemný biely piesok (každý deň upravovaný), po ktorom sa ťažko chodí na boso, keď sa zohreje. Voda čistá a teplúčka (v čase môjho pobytu mala okolo 30 stupňov).

Stále dostatok slnečníkov a lehátok (zdarma). Na pláži je možnosť zahrať si volejbal, plaviť sa na katamaráne, či potápať sa.

Samozrejmosťou na pláži bol plavčík a ochranka hotela.

Byla tato recenze užitečná? (8) (0)

Jiřina Prochásková

Hodnocení 5,0 / 5
Pohodová dovolená
Celkové hodnocení

Pohodová dovolená

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Odpovídajíci objednávce. Čistota a ochota uklízejícího personálu.

Strava
Rozmanitá. Druhy doplňovány. Moje požadavky splňovala.

Služby hotelu
Ochota personálu.

Pláž
Udržovaná. Pod dohledem zeměstnanců.

Byla tato recenze užitečná? (11) (0)

Filtrovat recenze

Radovan Kašpar Únor 2020

Datum pobytu: 20.1. - 28.1.2020

Hodnocení 4,5 / 5
Super
Celkové hodnocení

Super

Ubytování 4,8 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Hotel Copocabana zvenči pěkny,vnitřek zastaralý,ale vcelku se to da.

Hotel Arenas Doradas pekný,krásné prostrědi,čisto.

Strava
Dobrá,

Pláž
Pěkný přístup,čistá,poloprazdná

Byla tato recenze užitečná? (1) (1)

Tereza

Hodnocení 3,6 / 5
Lokalit resortu je zhruba uprostřed poloostrova a je to velmi výhodná poloha. Na začátku poloostrova je centrum, kde to žije a na konci jsou hotely s marínami, kde je velký klid, takže uprostředka optimální poloha pro odpočinek i zábavu. Hned vedle hotelu je delfinárium, které doporučuji navštívit. Celkový dojem z ubytování, dopravy i stravy je velmi kladný :)
Celkové hodnocení

Lokalit resortu je zhruba uprostřed poloostrova a je to velmi výhodná poloha. Na začátku poloostrova je centrum, kde to žije a na konci jsou hotely s marínami, kde je velký klid, takže uprostředka optimální poloha pro odpočinek i zábavu. Hned vedle hotelu je delfinárium, které doporučuji navštívit.

Celkový dojem z ubytování, dopravy i stravy je velmi kladný :)

Ubytování 3,5 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 3,0 / 5

Ubytování
Měli jsme pokoj, který byl po rekonstrukci. Velký, světlý a čistý. Na pokoji funkční klimatizace a vlastní soc. zařízení, které bylo také čisté. Každý den probíhal úklid.

Strava
Co se týká stravy, tak jako v každém resortu se často opakuje to samé, ale výběr byl bohatý a vždy jsme si měli z čeho vybrat. Čerstvé ovoce, zelenina, pečivo, pizza, mořské ryby, zákusky, pasta, freshe atp.

Pláž
Pláž je součástí resortu a je zde bílý písek a azurová voda. Na pláži slunečníky a lehátka, která nebývají vždy obsazená. Není to jako v jiných resortech, že musíte hned ráno ulovit místo. Tady bylo vždy místa dost. Roděleno na kuřáckou a nekuřáckou zónu. Pláže čisté. Mírný postup do moře. První 3 dny jsme měli dost vlny a nedalo se plavat, ale pak se voda zklidnila a byla téměř bez vlnk.y

Byla tato recenze užitečná? (6) (0)

Anonym

Hodnocení 5,0 / 5
Dovolenka na Kube bola úžasná. Dokonale splnila, ba až prevýšila moje očakávania v každom smere. Znie to až neuveriteľne, ale nestretla som sa tam s ničím negatívnym, neuspokojivým. Všetko bolo super a to počnúc ľuďmi, ubytovaním, stravou, plážou, okolím a krajinou ... až po počasie. Veľmi rada by som sa tam opäť vrátila.
Celkové hodnocení

Dovolenka na Kube bola úžasná. Dokonale splnila, ba až prevýšila moje očakávania v každom smere. Znie to až neuveriteľne, ale nestretla som sa tam s ničím negatívnym, neuspokojivým. Všetko bolo super a to počnúc ľuďmi, ubytovaním, stravou, plážou, okolím a krajinou ... až po počasie. Veľmi rada by som sa tam opäť vrátila.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Mali sme s dcérou veľkú izbu so širokými posteľami v jednej z viliek blízko hlavnej budovy. Zariadenie izby (nočné stolíky, skrinky, veľký šatník) bolo síce už na prvý pohľad staršie a opotrebované, ale všetko bolo vyhovujúce a funkčné. Taktiež kúpeľňa s vaňou a oddeleným WC bola úplne v poriadku. Mali sme veľký balkón so stoličkami a stolíkom, s výhľadom do krásnej udržiavanej záhrady s vysokými palmami a kvetinami. Celý rezort sa nachádza v jednej obrovskej záhrade na konci ktorej je pláž a more.

Izba bola upratovaná každučký deň, uteráky a osušky menené takmer každý deň.

Celý rezort bol čistý a udržiavaný, žiadne odpadky a ohorky po chodníčkoch či v tráve.

Strava
K strave taktiež žiadne výhrady. Jedlo bolo rozmanité, rôzne mäsá a ryby (hotové jedlá alebo na počkanie upečené podľa vlastného výberu), k tomu rozmanité prílohy, zeleninové a ovocné šaláty, cestoviny a pizze (opäť buď hotové alebo podľa želania urobené na počkanie). Nechýbalo čerstvé ovocie (papája, ananás, melóny, banány a iné) a zelenina. A samozrejme niečo sladké - vždy bol dostatok rôznych koláčikov, zmrzliny, pudingov...

No a stále bolo k dispozícii veľa druhov pečiva (sladké, slané), lievance, muffiny, taktiež niekoľko druhov syra, šunky...

Čo sa týka nápojov, všetko, na čo ste si spomenuli: káva, pivo, víno, limonády, alkohol ...a hlavne rum a drinky z neho (piňakoláda, mochito, cuba libre a mnohé iné). A ubezpečujem Vás, že to boli drinky, kde ste ten rum i ostatné ingrediencie cítili a vychutnávali si.

V rezorte je niekoľko reštaurácii a barov - spomeniem lobby bar otvorený 24 hodín, bar na pláži, bar priamo v bazéne, reštaurácia pri pláži, snack bar pri bazéne...

A na záver tejto časti - vždy milá a usmievavá obsluha.

Služby hotelu
Bez výhrad. Počnúc upratovačkami, cez nosičov batožiny, recepčné, čašníkov, kuchárov, záhradníkov, plavčíkov až po ochranku hotela - každý si svoju robotu robil poriadne, k úplnej spokojnosti návštevníkov. Taký usmievaný, milý a zhovorčivý personál (každý ovládajúci aspoň základnú angličtinu) som ešte v žiadnom hoteli nezažila.

V hoteli funguje zmenáreň, internet - wifi (v lobby a je rýchly), od hotela odchádza 4x denne zdarma vyhliadkový poschodový autobus po Varaderu, pri hoteli je stále plno taxíkov. V hlavnej hotelovej budove sa nachádza pomerne slušne zásobený obchodík, v ktorom kúpite všetko (od plaviek, cez suveníry až po rum). V hoteli sa tiež nachádza lekárska služba.

Samozrejme tam funguje team animátorov, ktorí sa starajú o zábavu počas dňa (súťaže, lekcie tanca, športové aktivity) a aj o večerné zábavy a diskotéky. Ešte snáď spomeniem detských animátorov, ktorí majú na starosti deti.

Neviem, či som spomenula všetko, ale nechýbalo mi tam nič.

Pláž
Najkrajšia, na akej som doteraz bola. Jemný biely piesok (každý deň upravovaný), po ktorom sa ťažko chodí na boso, keď sa zohreje. Voda čistá a teplúčka (v čase môjho pobytu mala okolo 30 stupňov).

Stále dostatok slnečníkov a lehátok (zdarma). Na pláži je možnosť zahrať si volejbal, plaviť sa na katamaráne, či potápať sa.

Samozrejmosťou na pláži bol plavčík a ochranka hotela.

Byla tato recenze užitečná? (8) (0)

Lýdia R.

Hodnocení 4,9 / 5
Táto dovolenka na Kube (Havana a Varadero) bola ešte omnoho lepšia ako som očakávala. Keď sa zamyslím, tak skutočne neviem nájsť nič, čo by mi na dovolenke nevyhovovalo, prekážalo, s čím by som nebola spokojná. Úplne super bolo všetko - ubytovanie, strava, služby, pláž, personál, delegáti CK, výlety i počasie. Už teraz premýšľam, že by som si dovolenku zopakovala aj s manželom, teraz som bola s dc
Celkové hodnocení

Táto dovolenka na Kube (Havana a Varadero) bola ešte omnoho lepšia ako som očakávala. Keď sa zamyslím, tak skutočne neviem nájsť nič, čo by mi na dovolenke nevyhovovalo, prekážalo, s čím by som nebola spokojná. Úplne super bolo všetko - ubytovanie, strava, služby, pláž, personál, delegáti CK, výlety i počasie. Už teraz premýšľam, že by som si dovolenku zopakovala aj s manželom, teraz som bola s dcérou.

Ubytování 4,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Celý areál hotela je obrovský, jednoposchodové vilky sa nachádzajú v krásnej udržiavanej záhrade s množstvom zelene, kvetín, rôznych paliem. Nechýbajú ani lavičky či hojdačky. Izba bola priestranná so širokými posteľami, veľkým šatníkom, dostatkom skriniek (síce už mali nejaké tie roky za sebou, ale to bol nepodstatný detail), svetiel... K tomu fungujúca klimatizácia, televízor, dokonca i žehliaca doska so žehličkou a kávovar (to sme samozrejme nevyužívali). Kúpeľňa bola tiež priestranná a všetko v nej fungovalo. Nechýbal veľký balkón so stoličkami a stolíkom s výhľadom do záhrady a na bazén. Výhľad na more nemá žiadna izba, keďže pláž a more je až na konci areálu.

Strava
K strave ani nemám čo dodať - jednoducho fantastická. Bohatá ponuka hotových jedál, príloh, zeleniny, ovocia, šalátov... Nechýbali čerstvé džúsy, ovocné šťavy, jogurty, zákusky. Steaky a ryby piekli kuchári na počkanie. Pizze a cestoviny taktiež podľa želania pripravovali pred nami.

O nápojoch platí to isté - veľký výber a dostatok.

Ešte chcem doplniť, že strava bola podávaná v niekoľkých reštauráciách a snack baroch.

Služby hotelu
Na jednotku s hviezdičkou. Tak milý, usmievavý a zhovorčivý personál sa vidí málokde. Od upratovačiek, cez záhradníkov, vrátnikov, nosičov batožiny, recepčných, čašníkov, kuchárov, animátorov až po plavčíkov na pláži a ochranku hotela a pláže. Každý si robil svoju robotu s úsmevom, bez stresu a náhlenia a všetko fungovalo ako malo. Izba bola uprataná každý deň, uteráky a osušky pravidelne menené. V hoteli fungovala zmenáreň i interenet, taktiež niekoľko obchodíkov so všetkým možným. Do mesta bol zabezpečený zdarma 4x denne vyhliadkový autobus, hotel ponúkal rôzne výlety a exkurzie. O zábavu sa starali animátori (športové aktivity, lekcie tanca, detský kútik, diskotéky...) Asi by som tu dlho písala, ak by som chcela všetko spomenúť, ale opäť aj v tejto hodnotiacej kategórii udeľujem plný počet bodov.

Pláž
Pláž s bielym jemným pieskom sa nachádzala na konci celého areálu, vedie k nej drevený chodník. Po stranách toho chodníka sa nachádza plážový bar a na druhej strane plážová reštaurácia. Ležadlá a slnečníky v dostatočnom množstve, nepolámané, všetko udržiavané a funkčné. Na pláži dostatok košov, takže žiadny neporiadok. Kúpajúci sú pod dohľadom plavčíkov a ochranky hotela.

Byla tato recenze užitečná? (3) (0)

Ivana P.

Hodnocení 3,9 / 5
Příjemná dovolená, bohužel s nemocí, ale velká spokojenost s tamní místní léčbou.
Celkové hodnocení

Příjemná dovolená, bohužel s nemocí, ale velká spokojenost s tamní místní léčbou.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Hotel velmi čistý, nicméně již dost opotřebované vybavení, ale vše bylo funkční.

Strava
Strava na místní poměry výborná, bylo všeho dost.

Služby hotelu
Personál milý a služby hotelu výborné. Zvláště velmi dobrá zkušenost s hotelovou zdravotní službou (zdravotní sestrou a lékařkou).

Pláž
Hotel přímo u pláže, pláž čistá, široká a dlouhá. Dost opotřebovaná hotelová lehátka na pláži, moře pozvolně se svažující do hloubky. Na pláži hodně lidí, nejvíce Kanaďané a Němci.

Byla tato recenze užitečná? (2) (1)

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Nikola, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

11:00 h

Popis

Původně malá vesnička, kde se vyráběla pouze sůl, se dnes rozrostla v největší turistické letovisko na ostrově, které se vyznačuje moderními hotely, kvalitním servisem, příjemnými domorodci, úchvatnou, cca 20 km dlouhou pláží s bílým jemným pískem (bez nadsázky patřící mezi 10 nejlepších pláží v Karibiku) a průzračně čistým Karibským mořem. Varadero ale nenabízí jen 40 km svých věhlasných bílých pláží a tyrkysové moře ideální ke koupání, naleznete zde perfektně udržované 18-ti jamkové golfové hřiště. I potápěči nebo milovníci mořského rybolovu si zde přijdou na své. V letovisku, které je lemováno lagunou, najdete mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. Můžete si udělat jednodenní výlet na katamaránu nebo navštívit zdejší delfinárium. Zkusit můžete také „Jungle tour“, jedná se o dvouhodinovou projížďku na skútru se zastávkou v delfináriu a zdejším ZOO (plném krokodýlů, hadů a jiných zvířat). Varadero vám poskytne vše, co očekáváte od vysněné dovolené (bílé pláže, dobře přístupné průzračné moře, ideální pro plavání, restaurace, noční zábavu, tenisová a golfová hřiště, potápěčská centra, vodní sporty a v neposlední řadě personál, který mluví běžně anglicky, německy, rusky, španělsky). Ve Varaderu se také nachází mezinárodní letiště, kam létají některé letecké společnosti přímo z Evropy. Varadero se nachází 140 km od Havany (cca 2 hod. jízdy z letiště v Havaně).
 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 7 km
 • Vzdálenost od letiště 27 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 31 °C v noci 25 °C

 • Teplota vody 30 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 33 °C v noci 26 °C

 • Neděle 32 °C v noci 26 °C

 • Pondělí 32 °C v noci 25 °C

 • Úterý 32 °C v noci 25 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec