Anassa Hodnocení: 5/5
Hotel Anassa
Název či hvězdičkové hodnocení ubytování se v naší databázi liší od názvu / hodnocení poskytnutého cestovní kanceláří:
Středisko
Neo Chorio
Poloha
V klidné lokalitě na západě Kypru, poblíž národního parku Akamas. Díky umístění ve svahu se naskýtají krásné výhledy na moře. Cca 7 km od letoviska Polis.
Mezinárodní letiště Paphos je vzdáleno cca 60 km (cca 1 hodina jízdy), letiště v Larnace cca 170 km (cca 2 a čtvrt hodiny jízdy).
Pláž
Hotel Anassa je situován nad jednou z nejkrásnějších písčitých pláží v oblasti. Vstup do vody pozvolný; na části pláže přiléhající k hotelu lehátka a slunečníky zdarma. Přístup k pláži přes hotelovou zahradu.
Vybavení
Velmi luxusní hotel proslulý svými službami přes vynikající wellness, výbornou gastronomii až po prvotřídní vybavení pokojů. Styl inspirován původní kyperskou vesnicí. Hostům je k dispozici lobby s recepcí, dále 4 restaurace, 3 bary, 3 bazény, sluneční terasa (lehátka a slunečníky na terase a u bazénů zdarma), konferenční prostor; služby concierge a prádelny za poplatek. Wi-Fi připojení ve veřejných prostorách hotelu zdarma.
Ubytování
Hotel disponuje více jak 160 pokoji a suitami rozmístěnými v hlavní budově nebo ve vilkách.
Standardní pokoj - Určen pro max. 2 osoby, velikost cca 40 m², vybaven TV, klimatizací, telefonem, setem na přípravu kávy, minibarem (za poplatek dle spotřeby), trezorem. Vlastní příslušenství (WC, vana nebo sprchový kout); balkon. Výhled do zahrady / okolí.
Suite - Stejné vybavení jako standardní pokoj, ale prostornější (cca 50 m² a více). Navíc obývací část. Výhled na moře. Za příplatek s privátním bazénem na terase.
Stravování
Polopenze.
Plná penze.
Přesný rozpis zahnutých jídel obdrží klienti při check-inu v hotelu. Nápoje se hradí zvlášť.
Sport a zábava
Spa centrum se širokou nabídkou wellness a kosmetických procedur.
Fitness.
Pro děti hřiště a sezónně dětský klub s programem dle nabídky hotelu.
Cena zahrnuje
* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* transfery v destinaci
* počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Informace
Využití některých zařízení a aktivit může být zpoplatněno navíc.
Některé služby jsou závislé na ročním období a na místních klimatických podmínkách.
Na místě může být splatná místní pobytová taxa. Hradí se na hotelu při příjezdu a její výše se může měnit dle aktuálních nařízení místních autorit.
Vybavení hotelu
- Exclusive Travel Čedok
- Novinka
- Pláž přímo u hotelu
- Lehátka a slunečníky v ceně
- WIFI zdarma
Hotel Anassa
Vyberte si termín
Mapa a lokalita
Popis
Město plné cenných historických památek, místo zastavení Richarda Lví srdce, město, které dalo světu bohyni lásky Afrodité. To vše a mnohem více je Páphos.Se svými 40 tisíci obyvateli se rozkládá na jihozápadě ostrova, jeho historie sahá až do 4.století před n.l., kdy byl založen Néa Páphos (Nový Páfos). Obyvatelé původně žili na vršku nad pobřežní rovinou v místě dnešní vesnice Koúklia, král Nikókles však strategicky přemístil město níž, což městu hospodářsky i ekonomicky velice prospělo, vždyť místní přístav je nejbližším kyperským přístavem od Itálie. Vzhledem k tomu, že pobřežní rovina je chráněna před nepřízní počasí okolními kopci, jsou zde velice mírné zimy a půda zde skýtá možnost pěstování výjimečně chutných banánů, také díky umělému zavlažování.
Místo bylo poměrně dlouhou dobu uzavřeno před světem, turistům se otevřelo až postavením letiště v polovině 80.let. Ti zde od té doby mohou obdivovat, co zanechala historie, a že je z čeho vybírat, ne nadarmo je celé město pod ochranou UNESCO. Najdete zde směsici křesťanských kostelíků, ale i muslimských staveb, mozaiky, antické ruiny, moderní hotely, ale i prosté domky místních obyvatel. Celé město obklopují zříceniny kdysi vysokých hradeb, zničených zemětřesením. Mezi nejznámější památky patří mozaiky z 3. a 5. století, některé z nich jsou k vidění v Dionysově a Aionově domě nebo v Theseusově vile. Další zajímavou památkou je hrobka Agia Salomoni, která byla ve 12. století používána i jako kostel. V hoře Fabrica jsou ukryty křesťanské katakomby plné stále viditelných fresek, které dýchají dávnými dobami. V okolí města jsou četná skaliska, která skrývají hrobky dávných králů a při jejichž návštěvě je vám nabídnut jako bonus nezapomenutelný výhled na mořskou hladinu. Petra tou romiou, neboli Afroditin útes, je údajně místo, kde se z mořské pěny tato bohyně zrodila. Místní ji uctívají nikoli jako sochu, ale v podobě oválného kamene.
Ačkoli město nemá k dispozici mnoho pláží, turistický život se odehrává převážně u moře. O něco výše, v horních částech města si žijí místní domorodci téměř nedotčeni tímto ruchem, se svými každodenními starostmi. Tady můžete teprve poznat opravdový kyperský život.
Počasí
Aktuální počasí
-
Teplota 18 °C v noci 14 °C
-
Teplota vzduchu 17 °C
-
Teplota vody 18 °C
Předpověď na další dny
-
Zítra 18 °C v noci 15 °C
-
Úterý 18 °C v noci 14 °C
-
Středa 18 °C v noci 14 °C
Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci
- Nejlepší
- Dobrý
- Mimosezóna
- Leden: Mimosezóna
- Únor: Mimosezóna
- Březen: Dobrý
- Duben: Dobrý
- Květen: Nejlepší
- Červen: Nejlepší
- Červenec: Nejlepší
- Srpen: Nejlepší
- Září: Nejlepší
- Říjen: Nejlepší
- Listopad: Dobrý
- Prosinec: Mimosezóna