Long Beach

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Long Beach

Menší hotelový komplex s krásnou zahradou nabízí ubytování v prostorných vilkách, situovaných okolo bazénu s vyhrazenou částí pro děti. Nachází se přímo u písečné pláže, kousek od města Iskele, 12 km od známého města Famagusty a cca 70 km od letiště v Larnace. Hotel Long Beach, částečně zrenovovaný, je vhodným místem pro rodiny s dětmi a klienty vyhledávající klid a pohodu. Za poplatek je možné využít místní spojení přímo od hotelu do nedaleké Famagusty.

PLÁŽ

Dlouhá písčitá pláž, na některých místech s oblázky, s lehátky, slunečníky a osuškami (k vyzvednutí na recepci) zdarma.

UBYTOVÁNÍ

Standardní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, minibarem (za poplatek), varnou konvicí, individuální klimatizací, TV/SAT, trezorem a fénem (na vyžádání v recepci zdarma) a terasou.

Pokoje v první řadě s přímým výhledem na moře disponují lehátky a slunečníky.

STRAVOVÁNÍ

POLOPENZE - snídaně a večeře formou bufetu v restauraci s terasou s výhledem na moře. Během jídla k dispozici rozlévaná voda.

VYBAVENÍ HOTELU

Recepce s barem, směnárnou a menším lobby s WI-FI připojením zdarma. Venkovní bazén s dětskou částí a barem, restaurace, dětský koutek. V blízkosti areálu kratší běžecká dráha, dětské hřiště a venkovní posilovna. V docházkové vzdálenosti se nachází restaurace a supermarket. Večer se můžete těšit na živou hudbu.

Destinace

Město najdete na východním pobřeží v turecké části Kypru. Kdysi bylo toto město nejbohatším kyperským městem, o jehož bohatství kolovala ve středověké Evropě řada příběhů a legend. Najdete zde nejhlubší přírodní přístav na Kypru. Bohatost města dodnes připomínají neuvěřitelně zachovalé honosné středověké stavby, a tak není divu, že je Famagusta přirovnávána k chorvatského Dubrovníku. Asi nejznámější městskou pamětihodností je tzv. Othellova věž. Jedná se o benátskou pevnost, kdysi chránící město Famagusta a její přístav. Pevnost je součástí systémů hradeb a pevností postavených v letech 1500 - 1550. Samotné hradby chránící město Famagusta jsou místy až 20 m vysoké a 9 m silné. Katedrála svatého Mikuláše /St. Nicholas/ je největší středověkou stavbou ve Famagustě. Na této unikátní budově je znát, že na její stavbu dohlíželi francouzští architekti, kteří katedrále vtiskli typické evropské prvky. Stavba je tak často přirovnána k francouzské katedrále v Remeši. V roce 1571 provedli noví turečtí vládcové Kypru na katedrále úpravy. Nechali ji přestavět na mešitu a v souladu se svým náboženstvím odstranili všechny výjevy lidských bytostí, které stavbu zdobily. Dnešní oficiální název stavby je mešita Lala Mustafa Pasha. Stejný osud postihl i kostel svatého Petra a Pavla. Stavba byla přeměněna na mešitu jménem Sinan Pasha. Kromě těchto dvou nejznámějších církevních staveb nabízí Famagusta bezpočet dalších křesťanských chrámů a mešit. Turistické centrum zdarma rozdává mapky, kde je vyznačené jejich umístění a také krátký popisek jejich historie. Den strávený ve Famagustě Vám v kostce přiblíží dějiny celého Kypru. Samozřejmostí jsou i kavárny a spousta restaurací s chutným jídlem. Najdete zde rušný noční život, který ale nemůže konkurovat Kyrenii.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, zavazadla do výše 20 kg, transfer z letiště na místo ubytování a zpět, ubytování, uvedenou stravu, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění na cesty do zahraničí. Fakultativní výlety, které je možné zakoupit na místě u delegáta.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 16 km
 • Vzdálenost od letiště 59 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Fitness ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma ano

Pořádající CK

Cestovní kancelář AFRODITA s.r.o. IČ: 24697966

Recenze hotelu

Hodnocení 4,2 / 5
Invia

Výborné (1310 hodnocení)

Ubytování 4,2 / 5

Strava 4,3 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 4,3 / 5

Tento hotel je 143. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 1211 v Kypr.

Jan K.

Hodnocení 5,0 / 5
S dovolenou jsme byli velmi spokojení. Jak s čistotou pokojů tak i se stravou (2x za týden při večeři i živá hudba). Obsluha také velmi příjemná. Při
Celkové hodnocení

S dovolenou jsme byli velmi spokojení. Jak s čistotou pokojů tak i se stravou (2x za týden při večeři i živá hudba). Obsluha také velmi příjemná. Při pláži i bazénu lehátka s deštníky a u bazénu i bar. Nedaleko (cca 20 minut procházkovou chůzí) obchod kde je možné nakupovat levněji než v resortu...

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (9) (0)

Danuše M.

Hodnocení 5,0 / 5
Dovolená byla výborná,vrátíme se někdy znovu
Celkové hodnocení

Dovolená byla výborná,vrátíme se někdy znovu

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
ubytování bylo na 1

Strava
velká nabídka každý si mohl vybrat co chtel

Služby hotelu
vyborné

Pláž
kamenitá i písčitá pěkný vstup do moře, voda teplá a čistá

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Filtrovat recenze

Jan P.

Hodnocení 4,3 / 5
Dovolená dobrá, ale pobyt byl pouze šest, anebo šest a půl dne. Takže platíte stravu na osm dní, ale výsledek je ve prospěch CK.
Celkové hodnocení

Dovolená dobrá, ale pobyt byl pouze šest, anebo šest a půl dne. Takže platíte stravu na osm dní, ale výsledek je ve prospěch CK.

Ubytování 4,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Standardní, bez problémů.

Strava
Standardní, bez problémů.

Služby hotelu
Standardní, bez problémů.

Pláž
Pláž přímo u hotelu, písčitá, čistá. Slunečníky a lehátka zdarma, plážové osušky se vydávají na hotelové recepci - zdarma. Moře je čisté a dost daleko od břehu mělké. Není to šnorchování.

Byla tato recenze užitečná? (9) (2)

Milena Mentlová

Hodnocení 4,4 / 5
Dovolená se nám líbila. Delegátka usměvavá, ale viděli jsme ji v den příjezdu a druhý den. Pokud člověk nic nepotřebuje, tak nepostrádá. Bohužel zapomněla sdělit velmi postatnou informaci o toaletním papíru na wc (dává se do koše). Až při poslechu po týdnu u nové skupiny bylo řečeno. Nebo má být napsaná v instrukcích a cedulka v koupelně. Kamarádka měla alergickou reakci, s delegátkou jsem se sp
Celkové hodnocení

Dovolená se nám líbila. Delegátka usměvavá, ale viděli jsme ji v den příjezdu a druhý den. Pokud člověk nic nepotřebuje, tak nepostrádá. Bohužel zapomněla sdělit velmi postatnou informaci o toaletním papíru na wc (dává se do koše). Až při poslechu po týdnu u nové skupiny bylo řečeno. Nebo má být napsaná v instrukcích a cedulka v koupelně.

Kamarádka měla alergickou reakci, s delegátkou jsem se spojila přes recepci, zařídila sanitku, ale už v nemocnici nebyla, ani se neptala, jak dopadlo. Jela jsem sanitkou s kamarádkou. V nemocnici velmi ochotní, odvoz i zpět do hotelu. Je dobré se umět domluvit anglicky.

Při zeptání na odeslání pohledu, přišla reakce, že stejně nedorazí. Z Famagusty pohled odeslán a za 19 dní doručen.

Zklamalo mě chování delegátky. Poslední den před odjezdem napsala schůzku ve 20:00, na kterou nedorazila.Při porovnání delegáta na Djerbě se během pobytu 3x v týdnu přijel na schůzku. A v porovnání s anglickou cestovkou, která ubytovávala, delegát tam byl obden.

Při poradě s delegátkou, jak se chovat při nakupování, doporučila skvělý nákup na výletě u stánku (olivový olej). Bohužel pozdě jsme se přesvědčily o opaku a ani neinformovala, že je možné smlouvat.

I přes určité nedostatky dovolená splnila svůj účel. Počasí bylo stálé a byl tam klid.

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování v bungalovu. Zařízení není zcela nové, ale příjemné. Postel je pro 2 štíhlé lidi. Nebo jeden spí na posteli, druhý na gauči a ten není úplně pohodlný. Úklid probíhal každý den, ale časově nepravidelně. Někdy dopoledne, ale většinou, když jsme zalehly k polednímu odpočinku.

Strava
Naprosto dostačující polopenze. Výběr u snídaně - vejce, marmelády, tousty, jogurt, müsli. Večeře - hodně zeleniny, rýže, brambory, těstoviny,kuře každý den, občas ryba. Jí se na terase a to umocňuje celkovou pohodu.

První týden byla večeře pestřejší a chuťově lepší, druhý týden už nebyl takový výběr.

Terasa byla kuřácká, ale první týden byla pohodová skupina nekuřáků. Druhý týden přijela skupina seniorů, ve které bylo hodně kuřáků a dost jejich závislost obtěžovala při jídle.

Služby hotelu
Personál velice milý, vstřícný, ochotný. Wifi na recepci, terase, u bazénu. Sice bylo sděleno, že minibar se doplňuje každý den. Nám byl doplněn v den příjezdu, pak jednou týdně a před odjezdem nebyl doplněn. Musely jsme nahlásit samy.

Pláž
Napravo kamenitá pláž, vlevo po chvilce chůze pohodový vstup do moře, které je mělké. Dopoledne klidné, odpoledne mírné vlny. K hotelu patří lehátka i slunečníky, které si vyhlídli neubytovaní turisté v hotelu (z Ruska) a nikdo je nekontroloval.

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Anonym

Hodnocení 3,6 / 5
cena odpovídá poloze i nabídnutým službám
Celkové hodnocení

cena odpovídá poloze i nabídnutým službám

Ubytování 3,8 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
oproti loňsku bylo ubytování v menším apartmá, větší pokoje a apartmány u moře a u bazénu jsou zřetelně pouze pro Němce, Brity apod. Ale čisto a služby vyhovující.

Strava
vyhovující, možná poněkud stereotypní

Služby hotelu
OK

Pláž
pláž OK, neškodilo by více odpadkových košů na pláži i v areálu a častější úklid pláže a okolí hotelu

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jan K.

Hodnocení 3,1 / 5
Celkový dojem je pozitivní. Hotel je v klidné části ostrova. Zařízení hotelu je poměrně staré a zasloužilo by renovaci.
Celkové hodnocení

Celkový dojem je pozitivní. Hotel je v klidné části ostrova. Zařízení hotelu je poměrně staré a zasloužilo by renovaci.

Ubytování 2,5 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 2,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Pokoje jsou poměrně malé, ale postačující. Koupelna je funkční, ale potřebovala by rekonstrukci. Pokoj denně uklizený s výměnou ručníků.

Strava
Strava velice dobrá a chutná - bohaté švédské stoly, Jen bych si představoval více ovoce.

Služby hotelu
Služby hodnotím jako dobré. Personál je vstřícný.

Pláž
Pláž neuklizená. Lehátka velmi opotřebovaná. Podložky na lehátka mnohdy chybí a jsou špinavé a děravé a po dešti plné vody.

Moře teplé s křišťálově čistou vodou.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Ladislav H.

Hodnocení 3,4 / 5
Dovolená se poměrně vydařila. Počasí již bylo proměnné. Organizace po příletu byla mírně chaotická. Špatná informovanost o místě setkání s delegátkou CK ,kde se přiděloval rozvoz autobusem do jednotlivých hotelů. Schůzka s delegátkou až druhý den odpoledne ,takže informovanost ze začátku žádná.
Celkové hodnocení

Dovolená se poměrně vydařila. Počasí již bylo proměnné. Organizace po příletu byla mírně chaotická. Špatná informovanost o místě setkání s delegátkou CK ,kde se přiděloval rozvoz autobusem do jednotlivých hotelů.

Schůzka s delegátkou až druhý den odpoledne ,takže informovanost ze začátku žádná.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Ubytování bylo podle informací z internetu. Pouze při prudkém dešti natekla voda do ložnice ale po intervenci na recepci byla urychleně uklizena. V pokoji s námi byla asi 7 cm růžová ještěrka ,která občas vylézala na stěnu pod strop. Úklid byl prováděn pravidelně a bez problémů. Vybavení bylo velice malé. Pouze dva hrnečka na kávu, lžičky, dvě sklenky na víno a varná konvice. Zásuvky elektro se dají používat bez adaptéru . Bar u bazénu již nebyl v provozu-po sezóně.

Strava
Strava byla jako vždy na těchto zájezdech absolutně stejná a stále se opakující dokola. První dva dny to ujde ale potom je to ubíjející. Některé potraviny byli snad i recyklované. Forma Švédského stolu, vzhledem k tomu, že už bylo po sezóně tak nebyli žádné fronty apd. Po příjezdu na hotel v 16:00 hod byla strava až večer od 19:00 hod.

Služby hotelu
Vzhledem k tomu, že bylo již po sezóně tak žádné, mimo směny peněz. Bar na pláži byl již též mimo provoz.

Od hotelu byla pravidelná autobusová doprava do města Famagusty ale stalo se, že autobus v 8:15 nepřijel vůbec a v 9:145 s 1/2 hod. zpožděním.(no problem).

Pláž
Pláž byla již celkem pustá s pevnými slunečníky a několika lahátky. Na břehu je žlutý písek ale při vstupu do moře vstoupíte na lávovou vyvřelinu a obrovské balvany. Není-li velké vlnobytí tak se to dá , je vidět kam šlapete ale při větších vlnách není vidět na dno a je problém se dál dostat. Ale po překonání počátečního vstupu je to paráda na plavání.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Alena, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Severokyperská republika zaujímá asi třetinu rozlohy Kypru. Leží na severním stále zeleném a nedotčeném cípu ostrova. Hlavní město Lefkosia (řecky Nicosia) je jako jediné na světě rozdělené mezi dva státy. Severní Kypr ho sdílí s jižním sousedem Kyperskou republikou. Na severu se hovoří turecky, jih ovládla řečtina. V turecké části jsou dosud patrné známky násilného rozdělení ostrova v 70. letech. Díky izolaci Severokyperské republiky sem nepronikl masový turismus. Krásné dlouhé pláže lemuje svěží zeleň místo hotelových komplexů a na turisty se pohlíží spíše jako na hosty než jako na sezónní zdroj příjmů. Přímý let z České republiky na Severní Kypr neexistuje. Po cestě s mezipřistáním v tureckém Istanbulu se dostanete na letiště v Ercanu. Při cestování z jižní části Kypru musíte hranice přejít pěšky okolo ozbrojených vojáků OSN střežících zelenou linii. Platný cestovní pas je podmínkou.

Severokyperská letoviska patří k posledním panenským oblastem ve Středomoří. Pláže na poloostrově Karpaz se často objevují mezi TOP 10 na světě. Nad nimi se zvedají zelené kopce s neporušenou přírodou. Pár menších hotelů střední kategorie vlastní místní rybáři, obchodníci a majitelé restaurací. Na turisty narazíte málokdy a se starousedlíky se rychle spřátelíte.

Nejfrekventovanější město Famagusta postupně ovládají hotelové resorty. Leží na východním pobřeží ostrova a kromě turismu těží z přítomnosti obchodního přístavu. U starého přístavu stojí pevnost Othellova věž s vyhlídkou na celý záliv. Název získala podle hry Williama Shakespeara, který sem zasadil její děj. Ze středověkého opevnění se dochovala také Mořská brána (Porta del Mare) z roku 1496 a brána Ravalin. Mešita Laly Mustafa Pashi je přístupná veřejnosti a podivíte se nad její historií. Původně šlo o křesťanskou katedrálu ze 14. století, ale v roce 1571 ji turečtí dobyvatelé přestavěli na svůj svatostánek. Stejný osud stihl kostel svatého Petra a Pavla, který dnes slouží jako veřejná knihovna. Smutnou historii kyperského konfliktu připomíná vysídlená čtvrť Varoša. Z pláže, která zůstala přístupná, uvidíte tzv. město duchů – prázdné hotelové komplexy, ostnaté dráty a strážní boudy. Asi 6 kilometrů od letoviska se rozkládá archeologické naleziště města Salamis, kde se odehrála slavná bitva mezi Athéňany a Peršany.

Kyrenia na severním pobřeží přivítá každým rokem více a více turistů. Letovisko vzkvétá a mění svou tvář podle požadavků zahraničních návštěvníků. Pláže tvořené jemným pískem nejsou přeplněné ani v hlavní sezóně. Kilometrová Acapulco Beach s pozvolným vstupem do vody je vybavena půjčovnou lehátek, pouličním občerstvením i agenturami vodních sportů. Asi 5 kilometrů od Kyrenie se táhne pláž Escape považovaná za jednu z nejkrásnějších na severním pobřeží. I zde si můžete půjčit vodní skútr, šlapadlo nebo kanoe. Atmosféru střediska dotváří středověké stavby, kamenné uličky, pozůstatky hradeb, rodinné restaurace a drobné obchůdky se suvenýry. Nad Kyrenií se tyčí křižácký hrad svatého Hilariona a dole ve městě stojí menší hrad Kantara. Vydejte se na každodenní trh a pozorujte živost místních obyvatel. Nakoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, řemeslné výrobky a vynikající sýry. Za hranicemi města se vypíná pohoří Kyrenia se stezkami pro pěší a cyklisty. Na severovýchodě ostrova leží nové letovisko Bafra. Postupně zde vyrůstají luxusní hotelové komplexy zaměřené na pasivní i aktivní dovolenou. Špičková úroveň a komfort pětihvězdičkových resortů konkurují atraktivním lokalitám ve Středomoří. Severní Kypr je krásná nedotčená země malými kroky dobývaná cestovním ruchem. Objevte ji dříve, než turismus pohltí její pobřeží.

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 16 km
 • Vzdálenost od letiště 59 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 33 °C v noci 26 °C

 • Teplota vody 28 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 34 °C v noci 27 °C

 • Středa 34 °C v noci 27 °C

 • Čtvrtek 34 °C v noci 27 °C

 • Pátek 34 °C v noci 28 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec