LIBANON - ZA CEDRY A FÉNIČANY

Libanon

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

LIBANON - ZA CEDRY A FÉNIČANY

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Libanon, malá a dnes polozapomenutá zemička, ukrývá hrdou, bohatou a pestrou minulost. Kolébka starověké fénické říše i symbol společenské a náboženské tolerance v kulisách vysokých pohoří, čímž si zasloužil přezdívku „Švýcarsko Blízkého východu“. Klenot Středomoří s mohutnou hradbou třítisícových vrcholů. „Paříž Východu“ Bejrút, tajemné terasy v Baalbeku. Pásma pohoří Libanon a Anti-Libanon, rozdělené údolím Bikáa se zbytky dnes přísně chráněných cedrů, které jsou symbolem Libanonu. Ruiny prastarých fénických přístavů i dalších řeckých a římských antických památek. Komfortně, do 4* hotelu a s polopenzí!

V ceně je zahrnuto

Doprava. Ubytování a polopenze. Český průvodce, místní průvodce po celou dobu zájezdu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, transfery z/na letiště, pronajatý minivan/mikrobus po celé trase zájezdu s místním řidičem. Ubytování: 8x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8500 Kč (8x). Strava: 8x polopenze (z toho 1x večeře ve vyhlášené restauraci Bou Melhem).

Doprava

Letecká včetně tax a poplatků, transfery z/na letiště, pronajatý minivan/mikrobus po celé trase zájezdu s místním řidičem

Ubytování

8x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8500 Kč (8x).

Stravování

8x polopenze (z toho 1x večeře ve vyhlášené restauraci Bou Melhem)

Délka tras

letadlem 5000 km, po zemi 1300 km, pěšky 7x 4-8 km (volitelně)

1. den

Let do metropole Libanonu - Bejrútu.

2. den

Přes pohoří Libanon a úrodné údolí Bikáa do Baalbeku (1170 m, UNESCO) s legendárními terasami zpropagovanými ufology v čele s E. von Dänikenem: jeden z největších starořímských chrámových komplexů na světě - „osmý div starověkého světa“. Andžár (UNESCO) - historické město z 8. století z dob Umajjovského chalífátu. Zahlé na březích řeky Bardouni - město vína, poezie a kvalitního araku.

3. - 4. den

Návštěva proslulých vinařství v oblasti Bikáa - St. Thomas, Massaya, Kouroum, Ksara. Vápencová skaliska při ústí řeky Nahr El Kalb s více než 20 nápisy a reliéfy. Faqra: jedinečné ruiny chrámů v neobvyklém prostředí. Jeskyně Jeita Grotto s množstvím nádherných krasových útvarů. Harissa: lanovkou nahoru k Panně Marii Libanonské s vyhlídkou na zátoku Jounieh.

5. - 6. den

Týr (UNESCO) - starověký fénický přístav na pobřeží Středozemního moře: největší římský hippodrom na světě, křesťanská čtvrť s křižáckou katedrálou, súky, rybářský přístav. Po středomořském pobřeží do starobylého Sidónu: Mořský palác, chrám Echmun a staré arabské bazary. Dále podél pobřeží kolem Bejrútu na sever země. Od letoviska Chekka na východ do Svatého údolí Kadíša (UNESCO), jedna z nejkrásnějších horských scenérií Libanonu, nabízející výhledy na štíty a soutěsky. Posvátný cedrový háj se stromy starými i přes 1000 let. Bšarré s červenými střechami, muzeum světově známého spisovatele a básníka Chalíla Džibrána (Prorok). Za příznivého počasí návštěva údolí s jeskyněmi a skalními přístřešky obývanými již před 5000 lety, klášter sv. Antonína i jiné skalní kláštery a kaple, nejvyšší hora Libanonu - Kurnat (3088 m).

7. den

Jedno z nejstarších permanentně osíd- lených měst světa, již z dob neolitu - cca 7000 let existující Byblos (UNESCO), po němž nese název Bible i obecně všechny knihy (v latině): ruiny různých epoch, staré město s trhy, křižácký hrad, pláže. Horská Annaya: klášter St. Charbel.

8. - 9. den

Přímořské letovisko nedaleko Damur. Výlet do vnitrozemí. „Měsíční klášter“ Deir al Qamar - rezidence libanonského emíra v době Osmanské říše. Beiteddine: pohádkový „Šeherezádin“ horský palác emíra Bašíra. Hlavní město Bejrút: nová i tradiční Čtvrť 21. století, procházka po promenádě Corniche i po hraně útesu, odkud je krásný výhled na záliv a Holubí skály. Návrat do Prahy.


Pořádající CK

Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o. IČ: 49970844

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Alena, specialista prodeje zájezdů