POBALTSKÉ REPUBLIKY 2022

Litva

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

POBALTSKÉ REPUBLIKY 2022

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

POBALTSKÉ REPUBLIKY 2022
letecký poznávací zájezd

Rundále - Hora Křížů - Kurská kosa - Juokrante - Klaipéda - Trakai - Vilnius - Riga - Sigulda - Turaida - Gauja - Lahemaa - Tallin…

termín 2022

počet dní/nocí

cena (Kč)

10.08. - 17.08.

8/7

20 990,-

Program

1.den - V cca 15 hod. odlet z Prahy přes Rigu do Tallinnu. Transfer na ubytování situované na okraji metropole Estonska.

2.den - Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. Prohlídka TALLINNU - města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15.-17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman, hradby, vrch Toompea…). Návrat na ubytování.

3.den - Přejezd do Lotyšska se zastávkou v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA, které je zároveň jedním z mála lyžařských areálů v zemi. Ubytování v Rize.

4.den - Prohlídka RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž, secesní čtvrť zapsaná na seznamu UNESCO…). Přejezd na ubytování do litevského Vilniusu.

5.den - Prohlídka VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavů na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením.

6.den - Celodenní výlet na téměř 100 km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země (široký od 0,5 km do 4 km) rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vytvořenou dle legendy mořskou obryní vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

7.den - Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Návštěva honosného zámku RUNDÁLE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Ubytování v Rize.

8.den - Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 14 hod.

Ubytování

7x ubytování v hotelu ***/**** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje: 4 900 Kč.

Stravování

7x snídaně

Možnost příplatku 7 večeří: 3 100 Kč /os.

Cena zahrnuje

► letenku Praha - Riga - Tallinn a Riga - Praha včetně odbaveného zavazadla
► dopravu klimatizovaným autokarem
► 7x ubytování v hotelu ***/****
► 7x snídani (možnost dokoupení večeří)
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

► komplexní estovní pojištění (lze příplatit u CK)
► doporučená částka na vstupné: cca 55 €

Doprava

LETECKÁ


Odlet/Přílet: Letiště Václava Havla - Praha 6.

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.


Pořádající CK

TRAVEL SPORT spol. s r.o. IČ: 00563838

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Eliška, specialista prodeje zájezdů