Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Advent na dvoře císařů aneb luxusní adventní víkend s koupáním

Rakousko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Advent na dvoře císařů aneb luxusní adventní víkend s koupáním

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

SCHLOSS HOF • LÁZNĚ SÁRVÁR • SCHÖNBRUNN

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem • 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. v hotelu 4* • strava formou All inclusive (snídaně - švédský stůl, brunch – raut, oběd – 2 druhy polévek, možnost volby příloh, výběr z ryb apod., odpolední snack – slané a sladké, např. plněné buchtičky, keksy, večeře – švédský stůl), neomezená konzumace nápojů v hotelu (káva, limonády, pivo, vína) • vstup do lázní Sárvár a půjčení županu • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

• jednolůžkový pokoj 1200 Kč • pobytová taxa cca 2 EUR/os./noc (platba na místě) • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč • připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč Předpokládané vstupné do areálu Schloss Hof 8-23 EUR (podle zvoleného okruhu).

1. den

V ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 7:30), abychom se ponořili do atmosféry imperiálních Vánoc na zámku Schloss Hof východně od Vídně. Tento panský zámek spolu s největší barokní zahradou v zemi tvoří nádhernou kulisu pro zámeckou vánoční vesničku. Můžeme si vybírat z nepřeberné nabídky drobných dárečků, pochutnat si na místních specialitách, děti se mohou mazlit se zvířátky v mini ZOO a můžeme také absolvovat vánoční prohlídku zámku, při které budeme nejen obdivovat jesličky ve vánoční kapli, ale také budeme i my obdarováni na památku šálkem naplněným horkým punčem. Odpoledne přejedeme do Maďarska. Ubytujeme se v luxusním 4* hotelu, který je koridorem přímo spojen s lázněmi Sárvár. V hotelu na nás bude čekat odpolední občerstvení (slané i sladké, káva a další nápoje, které jsou zahrnuty v programu all inclusive) v Lobby baru hned vedle recepce, kterým doplníme energii, abychom se mohli oddat relaxaci v termálech, které za svůj vznik vděčí dvěma pramenům o rozličných teplotách 43–83 °C a disponují ohromnou plochou 5 000 m². Lázně jsou členem Královských lázní Evropy. Odpočinout si budeme moci ve vnitřních lázeňských bazénech nebo ve dvou částečně krytých s nimi propojených venkovních bazénech s masážními tryskami. K této relaxační zóně přibyl nový krytý pavilon určený dětem s bazénem s vlnobitím, tobogány a zážitkovým bazénem i pro nejmenší děti. Po večeři v hotelu, která je podávána formou švédského stolu a zdarma jsou také nápoje alkoholické i nealkoholické, se můžeme projít do vánočně vyzdobeného centra lázeňského městečka s renesančním zámkem, kde žila po svatbě s hrabětem Nadásdym hraběnka Báthoryová známá později jako „krvavá čachtická paní“.

2. den

Dopoledne se ještě necháme hýčkat v termálních lázních a náš pobyt v hotelu zakončíme obědem, který je podávám formou bufetu. Poté odjedeme zpět do Rakouska a tentokrát se zastavíme ve vídeňském Schönbrunnu. Tak jako každý rok se i letos nechají návštěvníci z celého světa okouzlit jedinečnou vánoční atmosférou kulturního a vánočního trhu v zámku Schönbrunn. Třpytivá světla na vánočním stromu před barokním zámkem nás zavanou na císařský dvůr s atmosférou Vánoc. Návštěvníci zde mohou ochutnávat, vybírat z nabídky uměleckých řemesel anebo se prostě jen kochat typickou předvánoční atmosférou. Svůdná vůně perníku, punče a pečených kaštanů se vznáší nad schönbrunnskou dvoranou a zve k zastavení mimo všechen spěch a shon. O přízeň návštěvníků bude usilovat bezmála 80 vystavovatelů z Rakouska a sousedních zemí. Předvánoční náladu pomohou vytvořit adventní koncerty a bohatý program nejen pro děti se postará o spoustu zábavy. Ve vánoční dílně si děti zkusí vyrobit pod vedením zkušených řemeslníků vlastní ozdoby. A betlém s více než 190 figurkami, instalovaný pod vánočním stromem, určitě přitáhne pohledy všech návštěvníků. Návrat do ČR cca ve 20:00.


Vyberte si termín