Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Pohlednice z adventního Norimberku a Řezna

Německo

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Pohlednice z adventního Norimberku a Řezna

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím se snídaní, služby průvodce, pojištění CK.

Povinné příplatky

1lůžkový pokoj - 990 Kč, pobytová taxa.

Příplatky

cestovní pojištění Uniqa.

Trasa

NORIMBERK - ŘEZNO

Svozové trasy

A, E

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Kolem poledne přijedeme do ŘEZNA, čeká nás pěší procházka jedním z nekrásnějších měst Bavorska, přes kamenný most z 12. stol., který je nejstarším a dosud používaným v Evropě, dojdeme romantickými uličkami s patricijskými domy a rodovými věžemi až na náměstí, kde se nachází dominanta města Dóm sv. Petra s klenotnicí. Zavítáme také do knížecího zámku, na nádvoří se konají ty nejkrásnější trhy ve městě. Tradiční vánoční trh najdeme na Neupfarrplatz, kde nás pohltí starodávná atmosféra plápolajících pochodní, budeme si moci na vyhlášených bavorských klobáskách, pečených kaštanech, císařském trhanci a ovocném punči. Kromě nevšedních zážitků si z Řezna můžeme na památku přivézt také spoustu vánočních drobností, dekorací, dřevěných hraček i módních doplňků. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

2. den

Celý dnešní den až do podvečerního odjezdu strávíme v hlavním adventním městě celého Německa, v NORIMBERKU. Procházkou mezi hrázděnými domy, kolem Krásné kašny navštívíme památky jako jsou kostel Panny Marie s orlojem, Sv. Sebalda s unikátním náhrobkem či kostel Sv. Vavřince s vzácným Pozdravem andělů, budovu radnice, dům Albrechta Dürera, muzeum hraček, císařský hrad a mnoho dalších. Poté budeme mít volno k nákupům a návštěvě proslulých vánočních trhů. Nejznámější a nejnavštěvovanější německý trh se nachází uvnitř hradeb někdejšího říšského města, které si dodnes zachovalo kouzlo středověku. V uličkách města také nalezneme stopy Karla IV. i jeho synů. Slavný Ježíškův trh září světly a nabízí vyhlášené norimberské speciality: klobásky, perník, svařené víno či originální vánoční ozdoby… V podvečerních hodinách odjedeme do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu cca 1,5 €, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 30 €.

Anotace

vůně punče, bavorské pochoutky a podmanivá vánoční atmosféra


Vyberte si termín