Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Zámky šíleného krále, Zugspitze a HORY v PLAMENECH

Německo, Bavorsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Zámky šíleného krále, Zugspitze a HORY v PLAMENECH

Zámky šíleného krále, Zugspitze a HORY v PLAMENECH

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Zámky šíleného krále, Zugspitze a HORY v PLAMENECH

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta.

Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň, Beroun (OMV), Rozvadov (MOL);
+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (čtyřmi či osmi osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Poloha

Klášter Ettal – zámek a zahrady Linderhof – zámek Neuschwanstein – strž Pollaschlucht – Mariánský most – Hohenschwangau – zámek a jezero Herrenchiemsee – Partnachklamm – Zugspitze – visutý most Highline 179 Reute – hrad Ehrenberg – Bad Tölz – Garmisch-Partenkirchen (GaPa) – Lermoos

Ubytování

2x ubytování ve ***penzionu ve 2 lůžkových pokojích s příslušenstvím s možností přistýlky;

2x snídani (formou bohatého bufetu);

1. - 1. den

:

Odjezd v pozdních večerních až nočních hodinách (Česká Třebová okolo 22.00) směr Praha, Rozvadov, Mnichov.

2. - 2. den

:

Ráno krátce zastavíme u benediktýnského kláštera Ettal a navštívíme první zámek a zahrady Ludvíka Bavorského - Linderhof. Prohlídka zámku v ČJ, procházka krásnými zahradami vč. umělé jeskyně. Přejezd do Rakouska.

Výjezd lanovkou na nejvyšší německou horu Zugspitze (2 962 m n. m.) s velmi působivými výhledy na alpské masívy.

Dojezd na ubytování v malebném vysokohorském středisku Lermoos pod Zugspitze s překrásnými výhledy na masiv Zugspitze.

3. - 3. den

:

Po snídani odjedeme do městečka Schwangau pod zámkem Neuschwanstein, který se stal předlohou pro hrad Šípkové Růženky, a který stojí vysoko v kulise alpských velikánů.

Vypravíme se také ke strži Pöllatschlucht s Mariánským mostem i ke kouzelnému jezeru Alpsee. Prohlídku zámku Neuschwanstein absolvujeme v češtině.
Odpoledne zastavíme ve středověkém městečku Füssen se štítovými domy, kde se projdeme malebnými uličkami až k místnímu zámku (dříve pevnosti).

Přejedeme do Reute, kde navštívíme nejdelší visutý most v Alpách Highline 179, dlouhý 406 m a dosahující výšky 114 m. Odvážní přejdou závěsný most spojující ruiny hradu Ehrenberg a pevnost Claudia, ostatní se projdou po překrásném okolí. Návrat do hotelu do Lermoosu.
Večer, pokud počasí dovolí, budeme z okolí hotelu nebo z hřiště ve vsi sledovat ty nejúchvatnější obrazce vyčarované svatojanskými ohni na masivech Zugspitze, Sonnenspitze i Grubigstein. Dech beroucí OHNIVÁ SHOW začíná ve 22.00, kdy se na okolních horách rozzáří asi deset tisíc ohňů, které vytvoří nejrůznější obrazce a řetězy. Jedná se o jednu z nejkrásnějších alpských podívaných.

4. - 4. den

:

Po snídani vyrazíme do Garmisch-Partenkirchenu, zastavíme u skokanských můstků. A poté vyrazíme na nenáročnou procházku soutěskou Partnachklamm, kterou vyhloubila řeka Partnach hluboko v masivu Wettersteingebirge.
Přijedeme do malebného městečka s malovanými domy Bad Tölz, známého ze seriálu Big Ben, kde se projdeme lázeňským letoviskem.
Dojedeme do přístavu Prien-Stock, odkud se lodí vydáme na poslední a nejluxusnější zámek šíleného krále Ludvíka Bavorského Herrenchiemsee, který se nachází na ostrově na jezeře Chiemsee. Prohlídku zámku absolvujeme opět v češtině. K večeru odjezd zpět do ČR.

5. - 5. den

:

Návrat do ČR po půlnoci (Česká Třebová okolo 4.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje:

dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 2x ubytování ve ***penzionu ve 2 lůžkových pokojích s příslušenstvím s možností přistýlky; 2x snídani (formou bohatého bufetu); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard; pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj 2 500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné a jízdné na lanovku a loď (cca 90 €); večeře 2x tříchodové menu 1 600 Kč v nedaleké restauraci., Místenka v autobuse dle výberu, Pojištění storna zájezdu BEZ pojištění léčebných výloh, Pojištění storna zájezdu k pojištění léčebných výloh

Vyberte si termín

Doprava letecky

01:00 h

Popis

V Bavorských Alpách na vás čeká úžasné scenérie z vrcholků hor vystřihnuté jako z pohádky. Pohoří leží mezi Bavorskem a Salzburgskem a je divoce proloženo hlubokými údolími s jezery a rozmanitou faunou.

Nejen milovníci přírody a horské turistiky si zde přijdou na své, nachází se zde totiž celá řada malebných vesniček a zajímavých zámků. V Bavorsku nemůžete vynechat nejfotografovanější zámek Neuschwanstein, zámek Herrenchiemsee, který je známý jako věrná kopie zámku ve Versailles. Dále pak památky jako Berchstesgaden a Orlího hnízdo, které sloužilo jako residence Adolfa Hitlera, největší Krimmelské vodopády v Evropě nebo výstup na nejvyšší horu Německa Zugspitze, odkud můžete pozorovat německou i rakouskou krajinu přímo pod vámi.