Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Víkend v Berchtesgadensku: nejen na Orlí hnízdo

Německo, Bavorsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Víkend v Berchtesgadensku: nejen na Orlí hnízdo

Číslo termínu: SC431744

Víkend v Berchtesgadensku: nejen na Orlí hnízdo

Nejkrásnější přírodní partie německých Alp.

Víkendový poznávací zájezd do Berchtesgadenska, které je proslulé nevšedními přírodními krásami. Projdete se i okolo známého kostelíku v obci Ramsau, který je velmi často fotografován. Perlou národního parku je jezero Königssee, proslulé po celém světě. Křišťálově průzračná voda má kvalitu pitné vody, jezero je jako norský fjord ohraničeno strmými horskými stěnami.

1. - 1. den

:

Odjezd v ranních hodinách, přesun do Německa. BERCHTESGADEN – pěší prohlídka historického jádra města.

2. - 2. den

:

KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno horami, jejichž králem je Watzmann. Plavba lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje a k Zadnímu jezeru. Možnost ochutnávky domácích specialit v místní salaši (podmáslí, sýry, šunky a uzená masa, pálenka) nebo procházky podél jezera. RAMSAU – malebné městečko s kouzelným kostelíkem a pěknými výhledy na Alpy. BERCHTESGADEN – prohlídka solného dolu s podzemním jezerem. Během prohlídky je plavba lodičkou na podzemním jezeře, jízda důlním vláčkem i klasickou skluzavkou. ENCIÁN – prohlídka nejstarší německé palírny likéru s možností degustace. WATZMANN THERME – v případě zájmu možnost relaxace v termálních lázních se slanou vodou.

3. - 3. den

:

KEHLSTEIN – výlet místním autobusem po horské silnici na vrchol Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna). Dnes je zde výletní restaurace s kruhovým výhledem. Možnost procházky po vrcholu. Odpoledne odjezd, návrat do 22:00 hodin.

Cena zahrnuje:

přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.

Cena nezahrnuje:

Tričko

Slevy:


- Děti do 15 let
- Dětská sleva
- Rodinná sleva
- Seniorská
- Skupinová (nad 6 osob)
- Sleva pro stálé klienty
- 100,- Kč Sleva za včasný nákup
- Váleční veteráni a vojáci

Doprava letecky

01:00 h

Popis

V Bavorských Alpách na vás čeká úžasné scenérie z vrcholků hor vystřihnuté jako z pohádky. Pohoří leží mezi Bavorskem a Salzburgskem a je divoce proloženo hlubokými údolími s jezery a rozmanitou faunou.

Nejen milovníci přírody a horské turistiky si zde přijdou na své, nachází se zde totiž celá řada malebných vesniček a zajímavých zámků. V Bavorsku nemůžete vynechat nejfotografovanější zámek Neuschwanstein, zámek Herrenchiemsee, který je známý jako věrná kopie zámku ve Versailles. Dále pak památky jako Berchstesgaden a Orlího hnízdo, které sloužilo jako residence Adolfa Hitlera, největší Krimmelské vodopády v Evropě nebo výstup na nejvyšší horu Německa Zugspitze, odkud můžete pozorovat německou i rakouskou krajinu přímo pod vámi.