Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Bavorské perly

Německo, Mnichov

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Bavorské perly

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Bavorské perly

Bavorsko je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Německa. Nachází se tu totiž velké množství zajímavých míst (architektonické památky, přírodní krásy či zábavní parky), které rozhodně stojí za návštěvu. Navíc je třeba zdůraznit, že tato spolková země přímou sousedí s Českou republikou, takže především z pohledu západních Čech leží takřka za rohem.

1. - 1. den

:

Odjezd v ranních hodinách, dopolední přesun do Bavorska. NORIMBERK – historické jádro města stojí za prohlídku. Jednou z významných památek je Císařský hrad, jehož západní část byla vybudována Konrádem III. a Fridrichem Barbarossou. Z dalších památek – Dürrerův dům, Pilatushaus, Mauthalle, kostel Panny Marie založený Karlem IV. a norimberský orloj.

2. - 2. den

:

NEUSCHWANSTEIN – zámek Ludvíka II., který jej nechal vystavět tak, aby uspořádání interiéru bylo přizpůsobeno rytířským legendám hudebního myšlenkového světa Richarda Wagnera. Zajímavostí je 15 m vysoký korunní sál. Vycházka k Mariánskému mostu. FERNPASS – v závratné výšce nad údolím se klene visutý most, který spojuje zříceninu hradu Ehrenberg s pevností Fort Claudia. Přechod po 400 m dlouhém vzdušném visutém mostě, který se klene až 115 m vysoko nad údolím. Můžete zde otestovat strach z výšek. Přechod vzdušného mostu není povinný. MNICHOV – prohlídka historického jádra města se starou a novou radnicí, Marienplatz, katedrála Frauenkirche, Peterskirche, nejslavnější pivnice a historická restaurace Hofbräuhaus.

3. - 3. den

:

CHIEMSEE – Chiemské jezero, nazývané také Bavorské moře se dvěma obydlenými ostrovy. HERRENINSEL – ostrov, na kterém král Ludvik II. Bavorský vystavěl komplex královských budov. HERRENCHIEMSEE – prohlídka největšího paláce Ludvíka II. postaveného po vzoru Versailles.

4. - 4. den

:

MNICHOV – dokončení prohlídky, Olympijský park. Na vyhlídkovou plošinu televizní věže vyjedete výtahem. ŘEZNO /Regensburg/ (UNESCO) – obdivovat budete kamenný most, dóm, radnici a knížecí zámek Thurnů a Taxisů. Nakupovat můžete v romantických obchůdcích – nachází se zde nejstarší cukrárna v Německu, manufaktura na výrobu kartáčů nebo jediný kloboučník v Evropě, který vlastní výuční mistrovský list na výrobu dámských i pánských klobouků. V odpoledních hodinách odjezd, návrat ve večerních hodinách do 22:00 hodin.

Cena zahrnuje:

přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce

Cena nezahrnuje:

Tričko

Slevy:


- Děti do 15 let
- Dětská sleva
- OZP
- Rodinná sleva
- Seniorská
- Skupinová (nad 6 osob)
- Sleva pro stálé klienty
- 100,- Kč Sleva za včasný nákup
- Váleční veteráni a vojáci

Doprava letecky

01:00 h

Popis

Mnichov je hlavní město Bavorska. Leží v podhůří Alp na řece Isar a trvale zde žije 1,4 milionu obyvatel. Mnichov je sídlem obchodu, průmyslu, kultury, vzdělání a dobrého jídla a pití. Po sportovní stránce ho reprezentuje fotbalový klub Bayern Mnichov. Jednou ročně ulice města ožívají pivním festivalem Oktoberfest, kam míří miliony návštěvníků, ale i po zbytek roku má metropole německého jihu co nabídnout.

K povinným zastávkám ve městě patří náměstí Karlzplatz. Na jeho západním cípu stojí brána Karlstor, která se dochovala z původního opevnění města. V přilehlé uličce kupců si uděláte obrázek o životě v Mnichově před stovkami let. Ve starobylých domech sídlí Stará akademie, Lovecké muzeum s úžasnou sbírkou zbraní a trofejí či renesanční kostel sv. Michala. Náměstí Marienplatz zdobí barokní mariánský sloup a Rybí kašna. Sídlí zde i Stará a Nová radnice, pod jejíž věží se scházejí turisté v 11 a ve 12 hodin, aby obdivovali orloj se zvonkohrou. Historické centrum si prohlédnete z ptačí perspektivy z jedné z přístupných věží. Na 90 metrů vysokou věž kostela sv. Petra vyšplháte po svých, zatímco na vyhlídku na radniční věži vede schodiště i výtah. Hned za radnicí relaxujte v rozlehlém Anglickém parku o rozloze více než 4 km2. Mladí zde pořádají pik-niky, hrají fotbal, čtou dobrou literaturu a povídají si s blízkými. Mnichovským muzeím kraluje jedna z nejslavnějších světových galerií Alte Pinakothek s expozicí malířského umění od 14. do 18. století. Muži by si neměli nechat ujít Muzeum BMW nebo bezplatný trénink fotbalistů Bayern Mnichov. Mimořádnou sportovní atrakcí je surfování na řece Eisbach. Řada známých surfařů se prohání na umělé vlně pět minut od radnice. Vstupné je zdarma a otevřeno je od ráda do večera každý den.

Za jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě je považován Nymphenburg ležící asi 10 kilometrů od centra Mnichova. Láká na barokní a rokokový sál, francouzskou zahradu s romantickými zákoutími, jezírky, zámečky, pavilony a sochami či na botanickou zahradu. Nedaleko Mnichova můžete navštívit smutný památník evropských dějin – koncentrační tábor Dachau.

Mnichov se nejčastěji skloňuje v souvislosti s dobrým pivem a klobáskami. Proslulé zahradní pivnice vznikly v 19. století a dnes je jich v Mnichově okolo 200. Dvě největší pivnice na světě nehledejte nikde jinde. První z nich v Královské jelení zahradě pojme až 8000 hostů, druhá v Anglickém parku má kapacitu 7000 hostů. K pivu neodmyslitelně patří bílá klobáska z rukou řezníka Josepha Mosera. Ten ji od roku 1857 servíroval ve svém podniku Zum Ewigen Licht. Jí se s preclíkem a hořčicí. Letní lahůdkou zahradních pivnicí je steckerl, pstruh na špízu opečený na grilu na dřevěném uhlí.