Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Svět BMW a Olympiapark Mnichov

Německo, Mnichov

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Svět BMW a Olympiapark Mnichov

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Jste fanoušek do motorismu? Tak tohle byste si neměli nechat ujít! Výlet do Mnichovského muzea BMW a unikátní BMW Welt. V muzeu uvidíte komplexní historii vozů BMW za více než devadesát let historie této značky. V BMW Welt naopak uvidíte aktuální řady modelů BMW a další značky jako je Rolls-Royce a Mini. Do vozů v BMW Welt si můžete sednout a vyzkoušet (včetně motocyklů).

Program

1.den: Odjezd z ČR v ranních hodinách. Kolem 10:00 příjezd do Mnichova. Následuje individuální prohlídka muzea BMW Welt, která je zdarma. Následně můžete zajít s delegátem do BMW Muzeum, které nabízí zajímavé informace a expozice z historie BMW jako značky. V blízkosti muzea se nachází známý Olympijský park, kam se vydáme po poledni na prohlídku. Kromě mnoha sportovišť a zajímavého konceptu areálu si zde můžete prohlédnout známý Olimpic Stadium. Pokud se nepojíte výšek, tak se s námi vydejte na Olympic Tower a pokochejte se výhledy na Mnichov.
V případě zájmu je možné dojet s delegátem do centra na krátkou, max 2h prohlídku města. Případně si můžete samozřejmě udělat vlastní program.
BMW Welt vám zaručeně vezme dech už jen svojí originální architekturou. Ve výstavní hale si můžete prohlédnout jednotlivé vozy této světoznámé značky, a to i zevnitř. K vidění jsou zde i motory a kompetenty vozidel. Hned vedle BMW Welt najdete BMW Museum, kde se seznámíte s historií značky BMW, a to velmi originální formou. Obě expozice jsou velmi interaktivní a nadchnout snad každého.
Olympiapark - slavná i smutná historie této stavby začala v roce 1966, kdy Mezinárodní olympijský výbor vybral Mnichov jako dějiště XX. letních OH. Bývalý areál letiště a také centrum pro uprchlíky se tak začalo měnit k nepoznání, a to na obrovský sportovní areál, ve kterém se roku 1972 odehrály OH. Zajímavostí těchto her je jistě fakt, že se jednalo na dlouhou dobu o poslední OH, kterých se účastnili sportovci ze všech koutů světa. Bohužel si stadion uchoval také velmi smutné vzpomínky, a to na známý únos 11 izraelských olympijských sportovců známý často jako Mnichovský masakr.
Pro ty z vás, kdo se nebojí výšek, jistě stojí za návštěvu Olympic Tower čnící se do výšky 290m. Vyhlídka na vás čeká o 100m níže stejně jako Muzeum Rock&Roll. Zajímavostí věže je otáčivá restaurace, která se kolem své osy otočí za necelou hodinu. Pozor, kapacita je jen 30 míst, takže rezervace nutná!

Cena zahrnuje

  • 1 místo v autobuse
  • 1 palubní zavazadlo
  • technický doprovod - zájezd bez komentované prohlídky

Cena nezahrnuje

  • Vstup do BMW Museum 10€, BMW Welt expozice ZDARMA, Olympic Stadium 3,5€, Olympic Tower 9€
  • cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 5:30 HOD AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN - 6:15 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 7:00 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 8:00 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Doprava letecky

01:00 h

Popis

Mnichov je hlavní město Bavorska. Leží v podhůří Alp na řece Isar a trvale zde žije 1,4 milionu obyvatel. Mnichov je sídlem obchodu, průmyslu, kultury, vzdělání a dobrého jídla a pití. Po sportovní stránce ho reprezentuje fotbalový klub Bayern Mnichov. Jednou ročně ulice města ožívají pivním festivalem Oktoberfest, kam míří miliony návštěvníků, ale i po zbytek roku má metropole německého jihu co nabídnout.

K povinným zastávkám ve městě patří náměstí Karlzplatz. Na jeho západním cípu stojí brána Karlstor, která se dochovala z původního opevnění města. V přilehlé uličce kupců si uděláte obrázek o životě v Mnichově před stovkami let. Ve starobylých domech sídlí Stará akademie, Lovecké muzeum s úžasnou sbírkou zbraní a trofejí či renesanční kostel sv. Michala. Náměstí Marienplatz zdobí barokní mariánský sloup a Rybí kašna. Sídlí zde i Stará a Nová radnice, pod jejíž věží se scházejí turisté v 11 a ve 12 hodin, aby obdivovali orloj se zvonkohrou. Historické centrum si prohlédnete z ptačí perspektivy z jedné z přístupných věží. Na 90 metrů vysokou věž kostela sv. Petra vyšplháte po svých, zatímco na vyhlídku na radniční věži vede schodiště i výtah. Hned za radnicí relaxujte v rozlehlém Anglickém parku o rozloze více než 4 km2. Mladí zde pořádají pik-niky, hrají fotbal, čtou dobrou literaturu a povídají si s blízkými. Mnichovským muzeím kraluje jedna z nejslavnějších světových galerií Alte Pinakothek s expozicí malířského umění od 14. do 18. století. Muži by si neměli nechat ujít Muzeum BMW nebo bezplatný trénink fotbalistů Bayern Mnichov. Mimořádnou sportovní atrakcí je surfování na řece Eisbach. Řada známých surfařů se prohání na umělé vlně pět minut od radnice. Vstupné je zdarma a otevřeno je od ráda do večera každý den.

Za jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě je považován Nymphenburg ležící asi 10 kilometrů od centra Mnichova. Láká na barokní a rokokový sál, francouzskou zahradu s romantickými zákoutími, jezírky, zámečky, pavilony a sochami či na botanickou zahradu. Nedaleko Mnichova můžete navštívit smutný památník evropských dějin – koncentrační tábor Dachau.

Mnichov se nejčastěji skloňuje v souvislosti s dobrým pivem a klobáskami. Proslulé zahradní pivnice vznikly v 19. století a dnes je jich v Mnichově okolo 200. Dvě největší pivnice na světě nehledejte nikde jinde. První z nich v Královské jelení zahradě pojme až 8000 hostů, druhá v Anglickém parku má kapacitu 7000 hostů. K pivu neodmyslitelně patří bílá klobáska z rukou řezníka Josepha Mosera. Ten ji od roku 1857 servíroval ve svém podniku Zum Ewigen Licht. Jí se s preclíkem a hořčicí. Letní lahůdkou zahradních pivnicí je steckerl, pstruh na špízu opečený na grilu na dřevěném uhlí.