Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

LAST MINUTE Adventní Drážďany

Hodnocení: 0/5

Německo, Sasko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

LAST MINUTE Adventní Drážďany

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu, prohlídky s průvodcem dle programu, návštěvu adventních trhů, zákonné pojištění cestovní kanceláře.

Cena nezahrnuje

Vstupy do jednotlivých památek, komplexní pojištění Kč 28/osoba/den.

Prohlídka starého města ( sídelní zámek s pokladnicí Grünes Gewölbe, Albertinum, obrazárnu Zwinger, Chrám Panny Marie, Semperovu operu. Návštěva adventních trhů.

Program

Odjezdy: Praha: 07.00 hod, Ústí nad Labem: 08.30 hod., 9.12. účast na festivalu vánočních štol, pěší prohílídka s průvodcem, Odpoledne individuální volno na návštěvy adventních trhů, , večer odjezd do ČR.

V termínu 16.12. je technický doprovod v autobuse, program je individuální,
Příjezd do Prahy v cca 21.00 hodin.

Poloha

Vánoční trhy v Německu mají dlouhou tradici a ten nejstarší se nachází právě v Drážďanech.Hlavní z drážďanských trhů zvaný Striezelmarkt se koná pravidelně na náměstí Altmarkt v centru města. Třpytivá světla, zářící hvězdy, rozzářené oči dětí, vůně perníků a svařeného vína, sváteční melodie - toto vše přináší vánoční trh jako sváteční nadílku. Tento trh je opravdu velkolepý - je zde 250 stánků. První adventní trh se zde konal již v roce 1434 a své jméno získal podle vánočního pečiva Strüzel, obdoby naší štoly. Symbolem trhu je kromě vánočního stromku, pohádkového hradu a zdobeného oblouku zejména 14 metrů vysoká vánoční pyramida, která se dostala i do Guinessovy kniho rekordů. Místní se pyšní tradicí ručních řemesel, ve stáncích proto najdeme mimo jiné i vánoční ozdoby, svícny, keramiku, textilní výrobky ale i perníky, krajky, adventní hvězdy nebo foukané sklo.Kromě svařeného vína nebo rozličných cukrovinek můžeme zkusit některou z ryze místních dobrot, což jsou třeba malé figurky kominíků Pflaumentoffel, vyrobených ze sušených švestek.

Z nejstaršího německého vánočního trhu se můžete vydat na příjemnou pěší procházku - na pravou stranu Labe do barokní čtvrti Neustadt na nejnovější drážďanský vánoční trh kurfiřta Augusta Silného, který na jeho počest dostal jméno Augustusmarkt. A jen několik kroků od vánočního trhu Striezelmarkt se nachází malebný vánoční trh, který návštěvníky zavede o sto let zpátky, na přelom 19. a 20. století. Zde se návštěvnici ocitnou jako mávnutím kouzelného proutku někdy v roce 1900.

Dětský svět "Kindererlebniswelt" je denně na vánočním trhu Striezelmarkt. Všichni malí návštěvníci trhu mohou v domečku "Pflaumentoffelhaus" a v malé pekárničce vlastnoručně vyrábět vánoční dárky i ozdoby a péct cukroví. Dalšími lákadly pro děti jsou kolotoče, loutkové divadlo a dětská železnice.

Slavnost "Dresdner Pflaumentoffelfest" se koná dne 26.11. - pestrý program věnovaný historii kominíčka ze sušených švestek zvaného "Pflaumentoffel".

Slavnost vánoční pyramidy "Pyramidenfest" se koná dne 10.12.- během této slavnosti oživnou figurky šestipatrové krušnohorské vánoční pyramidy na náměstí Altmarkt, která je se svými více než 14 metry největší svého druhu na světě.


Vyberte si termín

Popis

Sasko, jedna ze 16 spolkových zemí Německa, se rozkládá na východě země a spolu s Bavorskem sousedí s Českou republikou. Území s bohatou historií, překrásnou přírodou, cennými kousky v muzeích a kulturními festivaly každoročně navštíví tisíce lidí a cestovní ruch je tak jedním z hlavních příjmů saského rozpočtu. Turisté obdivují historická centra saských měst, procházejí se kamennými uličkami, užívají si společenského života v kavárnách a restauracích, cestují po stopách historie po svých nebo na kole a vrací se do dětských let na zámcích, kde se točily pohádky Tři oříšky pro Popelku nebo Sněhurka.

Drážďany, hlavní město Saska, jsou proslulé svými vánočními trhy, kam míří desítky autobusů s českými návštěvníky. Kouzlo zimních Drážďan, sem tam zasypaných sněhem, poznávejte s punčem v ruce a procházejte se mezi stánky s řemeslnými výrobky. Odskočte si od vánočního shonu do klidu uměleckých galerií a muzeí. V obrazárně Alte Meister (staří mistři) spatříte Raffaelovu Sixtinskou Madonu, muzeum porcelánu Zwinger je největší svého druhu na světě, v klenotnici Grünes Gowölbe se lesknou drahokamy všech barev a v drážďanské jízdárně uvidíte drezuru koní i starobylé postroje či rodokmeny slavných jedinců. Přímo v Drážďanech vás okouzlí interiéry zámků Klippenstein, Pillnitz, Wackerbarth a Moritzburg. Okolí zámků zkrášlují francouzské parky a rozlehlé zahrady, kde se báječně relaxuje s knihou v ruce, s dětmi i s přáteli.

Neméně atraktivní město Lipsko je největším městem v Sasku. Soustředí se zde obchod a už od roku 1497 se zde konají prodejní veletrhy, z nichž připomeňme alespoň světově uznávaný knižní veletrh. Při toulkách městem si nenechte ujít Starou a Novou radnici, budovu německého Nejvyššího správního soudu (Bundesverwaltungsgericht), operní domy zasvěcené skladbám Johanna Sebastiana Bacha a nejmonumentálnější památník Německa Völkerschlachtdenkmal připomínající bitvu národů v roce 1813. Přímo v srdci města stojí mrakodrap City-Hochhaus Leipzig s vyhlídkou ve 142 metrech.

V blízkosti řeky Labe, v oblasti slunných vinic, pískovcových útvarů národního parku Saské Švýcarsko a romantických zámků stojí město Pirna. V metropoli vína začíná Saská vinná cesta a město má i svou pražírnu kávy Pirnaer Mischung. Káva voní ve středověkých uličkách historického centra. Nad městem Pirna se tyčí zámek a pevnost Sonnenstein, bývalý Německý léčebný ústav pro duševně choré, který se stal smutným památníkem nacistického projektu Euthanasie, kdy bylo rozhodnuto o vyhlazení všech duševně nemocných.

Pohraniční saská města jsou spjata s hornictvím. Doly, kam sestupovali zkušení horníci jen se svítilnou a kutali stříbro, jsou dnes přístupné veřejnosti. Prohlídkové trasy v Annabergu a v Cvikově zabaví malé i velké. Město Plavno proslavilo krajkářské umění, saský Freiberg si vysloužil přezdívku hlavní město varhan díky královi všech varhaníků Gottfriedu Silbermannovi a gastronomické zážitky si odnesete nejen z Festivalu krušnohorsko-saských specialit. Vánoce provoní vánoční štola a pulsnitzské perníčky.