Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Werrapark Resort Frankenblick (Masserberg)

Německo, Durynsko, Schnett

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Werrapark Resort Frankenblick

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Informace

Check in: 15:00
Check out: 10:00
Dětská postýlka: zdarma ( na vyžádání )
Domácí mazlíčci: 15€/noc ( na vyžádání )
Parkování: 3€/den

Středisko

Masserberg

Poloha

Ubytování se nachází ve městě Masserberg v městské části Schnett. Venkovské okolí nabízí panenskou přírodu a přímo vybízí k túrám po okolí. Klidný rodinný skiareál Heubach je od ubytování vzdálený jen 3 km.

Vybavení

Recepce, lobby, restaurace, bar, patio, wellness, bazén, dětské hřiště, uzamykatelná úschovna na kola a stanice pro nabíjení elektromobilů.

Ubytování

Typy pokojů:
* dvoulůžkový pokoj
* studio
* panorama suite s balkónem
* jednolůžkový pokoj
Vybavení pokojů: TV, telefon a koupelna.

Stravování

All inclusive. Zahrnuje studený i teplý snídaňový bufet, obědový balíček ( kteří si hosté vytvoří na snídani ), kávu, čaj i zákusek v odpoledních hodinách, večeři formou bufetu a vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje ( 11:00 - 21:30 ).

Cena zahrnuje

Kartu Thuringer-Wald. Zahrnuje slevy na různé atrakce a muzea.

Lyžování

Masserberg - skiarena Heubach
nadmořská výška: 678 - 768 m. n. m.
Heubach je menší lyžařské středisko s moderním vybavením, ale rozumnými cenami. Kromě běžných sjezdovek lze v areálu najít i cvičný vlek a zábavní park na sněhu.
Oblast nabízí cca 1 km modrých, 0,7 km červených a 0,7 km černých sjezdovek.
K přepravě slouží 2 vleky a pohyblivý koberec.

Vybavení hotelu

 • Novinka
 • Wellness 1*

Informace o hotelu

 • Vnější bazén ano
 • Bar ano
 • Hotelová restaurace ano

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Spolková země Durynsko leží v srdci Německa. Rozmanitou krajinu pokrývají z velké části lesy. Nad ně vystupují pohoří Durynský les, Harz, Rhön, Dün, Kyffhäuser a Hainich. Nejvyšší hora Große Beerberg měří 983 metrů. V minulosti patřilo Durynsko k epicentrům kulturního života. Působili zde taková velikáni jako sám Goethe, Bach, Luther a Schiller. Dnes je země vyhledávaná pro svou krásnou přírodu, majestátní hrady a zámky, relaxaci ve wellness a sportovní vyžití. Hlavní město Durynska se jmenuje Erfurt. Jeho kořeny sahají do roku 742 a bohatou minulost připomínají úzké domy lemující ulici ke Kramářskému mostu, Mariendom či náměstí Domplatz. Kramářský most přes říčku Wilde Gera z roku 1325 je 120 metrů dlouhý. Stojí na něm 32 hrázděných domů s obchůdky, galeriemi a butiky. Kramářský most je považován za nejdelší domy zastavěný most v Evropě. Na Erfurtské univerzitě založené v roce 1392 studoval Martin Luther. V parku Egapark o rozloze 36 hektarů se koná slavná zahradnická výstava EGA.

Ještě zajímavější zákoutí na vás čekají ve městě Výmar, kde působili současně Johann Wolfgang von Goethe a Friedrich Schiller. Díky nim se stal Výmar na přelomu 18. a 19. století centrem německého společenského a duchovního života. Domy obou umělců a památky Herderstätten, městský zámek, Wittumský palác, knihovna vévodkyně Anny-Amálie, park nad řekou Ilm, zámecký park Belvedere, zámek a park Ettersburg, zámek a park Tiefurt a knížecí hrobka patří do světového dědictví UNESCO. Bauhaus muzeum mapuje vznik a vývoj architektonického stylu Bauhaus. Bohužel byl Výmar i sídlem NSDAP za 2. světové války a v jeho blízkosti stojí koncentrační tábor Buchenwald.

Eisenach proslavil hrad Wartburg vypínající se nad městem od roku 1067. Roku 1521 zde pobýval Martin Luther a přeložil Nový zákon do němčiny. Eisenach je spjatý s Johannem Sebastianem Bachem, který se zde roku 1685 narodil. Dnes můžete navštívit jeho rodný dům na náměstí Frauenplan. V Eisenachu se vyráběla vozidla značky Wartburg pojmenovaná právě po místním hradu.

Pro milovníky kultury připravilo Durynsko 300 kilometrů dlouhou cestu Klassikerstrasse Thüringen procházející historickými městy Výmar, Erfurt, Eisenach, Jena, Gotha, Ilmenau, Arnstadt a Meiningen.

Stejně slavná jako Bach a Luther je i durynská klobása na grilu Thüringer Rostbratwurst. Kulinářská specialita z jemně mletého vepřového masa má výraznou chuť díky 14 druhům koření. Pochoutka s tajným receptem a pod ochrannou známkou EU se zrodila roku 1404 v Erfurtu. Každoročně se jen v Německu zkonzumuje až 150 milionů kusů. Zapíjí se tradičně pivem.

Durynský les patří turistům a horským kolům. Trasy značené s německou precizností se hodí jak pro náročné sportovce, tak pro začátečníky. Pěším túrám vévodí 170 kilometrů dlouhá nejstarší stezka v Německu Rennsteig. Zavede vás například do bašty zimních sportů Oberhofu, na zámek Altenstein, ke krápníkové jeskyni Saalfeld a k vodopádu Trusental. Dovolenou na venkově zpestřují umělecké ateliéry, výuka filcování a dřevořezby, kurzy sklářského umění, výroba keramiky, porcelánu a panenek, fytoterapie a wellness.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota -1 °C v noci -5 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra -1 °C v noci -3 °C

 • Středa 0 °C v noci -3 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec