Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/australie_a_oceanie/novy_zeland/cestovani/covid_20.html

Tichomořské dobrodružství: Nový Zéland a Cookovy ostrovy

Nový Zéland

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Tichomořské dobrodružství: Nový Zéland a Cookovy ostrovy

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Proč jet na tento zájezd

Kombinovaný poznávací a pobytový zájezd na Nový Zéland, kde vás čeká okruh po Severním ostrově a následně odlet na Cookovy ostrovy, kde si odpočinete na nádherných plážích tropického ostrova Rarotonga.
Možnost prodloužení pobytu jak na Novém Zélandu, tak i Cookových ostrovech. Cestu připravujeme pro každého klienta na míru, proto vám rádi zájezd upravíme tak, aby naplňoval vaše sny o dokonalé dovolené v Pacifiku.

D1 Stručný přehled programu

1.-2. den: let na Nový Zéland
Cesta na jižní polokouli je opravdu náročná a proto vám rádi nabídneme možnost přerušení cesty a odpočinku např. v Dubaji, Singapuru, Hongkongu, Tokiu a podobně.

D2

3. den: Přílet na Nový Zéland - AucklandPo příletu si vyzvednete vůz a odjedete do hotelu. Až si odpočinete po dlouhé cestě, vydejte se na obhlídku města.Prohlédněte si centrum města, které je moderní změtí mrakodrapů i tradičních domů. Vévodí mu dominanta města – Sky Tower. Centrem pak prochází ulice Queen street, která je plná obchodů, kaváren, barů a restaurací. Nevynechejte ani rekonstruované nábřeží - North Wharf. a udělejte si procházku kolem přístavu. V přístavní budově Ferry Building z roku 1912 najdete příjemné kavárny a restaurace. Nedaleko se nachází Viaduct Harbour, kde kotví luxusní jachty. V North Wharf, kde jsou příjemné restaurace, rybí trh a jezdí tam znovuzrozená historická tramvaj.3. den: Přílet do Aucklandu - až si odpočinete v hotelu po dlouhé cestě, vydejte se na obhlídku města.

D3

4. den: AucklandNabírejte síly na cestu, které vás během následujících dní zavede do možných koutů severního ostrova a následně až do tichomořského ráje.Pokud jste včera stihli prohlídku města, můžete se vydat na plavbu kolem Aucklandu za pozorování velryb, nebo např. výlet na nádherný ostrov Waiheke, který se nachází jen 35 minut plavby od Aucklandu.
Waiheke je ráj kouzelných zátok a pláží, vinic, bohémských požitků a především zábavy. Ráno se pohodovou procházkou projděte do přístavu, kde se nalodíte na trajekt, který vás převeze na ostrov. Pro zájemce můžeme zajistit jak plavbu lodí na ostrov, tak i průvodce s dopravou a např. návštěvou vinic a ochutnávkami, např. na vinicích Batch winery, Stonyridge Vineyard, Obsidian, nebo třeba Man O'War Wineyards.

D4

5. den: Auckland > poloostrov CoromandelDnes se vypravíte na cestu z Aucklandu směrem k poloostrovu Coromandel, kde strávíte u moře 2 noci.Jestliže Nový Zéland nabízí nepřebernou škálu přírodních divů, poloostrov Coromandel jakoby představoval miniaturu této země. Najdeme tu původní kauri pralesy, písečné pláže s termálními prameny na Hot Water Beach (termální prameny přímo na pobřeží!)., rozvrásněné a těžko přístupné hory i jednu z ikon země protinožců: jeskyni Cathedral Cove.

D5

6. den: poloostrov Coromandel
Volný program, odpočinek a objevování poloostrova.Jednou z největších atrakcí poloostrova je bezesporu populární dlouhá písečná pláž zvaná Hot Water Beach. Leží na východním pobřeží a jejím unikátem jsou termální prameny vyvěrající přímo v písku.
Cathedral Cove - skoro v každé brožurce o Novém Zélandu najdete obrázek jeskyně stojící uprostřed pláže s monumentální skálou v pozadí. Všichni cestovatelé po Novém Zélandu tuto fotografii znají, jen málokdo však mohl obdivovat tento vápencový skvost na vlastní oči. Místo je to skutečně úchvatné a koupáním a průzkumem zátok tu lze strávit i celý den. Zdejší pobřeží a okolní ostrůvky tvoří rezervaci s bohatým mořským životem, takže lokalitu ocení i potápěči nebo šnorchlující návštěvníci.

D6

7. den: Coromandel > Rotorua
Rotorua je známá nejen pro svou geotermální činnost, ale i hlavně i pro své maorské tradice.
Cestou do Rotorui, se můžete zastavit ve městě Matamata, kde se nachází známá filmová lokace Hobitton (Hobitín) - vstup a prohlídku vám rádi objednáme, vynechat byste neměli také jeskyně Waitomo, kde se nachází podzemní řeka a u stropu visící světélkující červíci. Po příjezdu do Rotorui se ubytujete na 2 noci.
Rotorua je známá svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel, včetně slavného gejzíru Lady Knox) a také je centrem maorské kultury. 2-3 dny zde jsou naprosté minimum, pro všechny návštěvníky Nového Zélandu.

D7

8. den: Rotorua
Den v Rotorue můžete strávit ve Whakarewarewa Thermal Reserve a v lokalitě Waiotapu, známě svými gejzíry a jezírky s bublajícím bahnem. Vydejte se značených trasách a dřevěných chodnících uprostřed bublajících vod a bažin. Největší atrakcí je „přesný“ gejzír Lady Knox, pojmenovaný po dceři guvernéra v roce 1904. Gejzír stříká vodu každý den v 10.15 hodin do výšky až 21 metrů. Další atrakcí je Artist´s Palette – soubor horkých a studených jezírek a bublajících bahen, ke kterému patří též Champagne Pool – okrové barvy nebo Primrose Terraces s krajkovými okraji. Zdejší oblast hýří mnoha barvami. Jižně od Champagne Pool můžete nalézt jezírko Echo Lake se zářivě tyrkysovou barvou, naopak severně se nachází křiklavě zelené jezírko – Devil´s Bath.
V Rainbow Spring můžete vidět nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.
Večer se můžete zúčastnít "Hangi" - tradiční maorské večeře, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka. Během dne doporučujeme navštívit Te Puia Rotorua a Polynesian Spa. Veškeré vstupy a výlety vám rádi zařídíme.

D8

9. den Vzhůru na Cookovy ostrovyNávrat zpět do Aucklandu, vrácení vozu a odlet na Rarotongu na Cookových ostrovech. Díky časovému posunu (přelet přes datovou hranici) přistanete (oproti Aucklandu) o 1 den dříve, tedy 8. den. Na letišti vás přivítá náš místní zástupce, pozdraví se s vámi a odveze do hotelu, kde strávíte celkem 6 nocí.Ubytování k výběru např.
3* hotel MANUIA BEACH RESORT
4* hotel PACIFIC RESORT RAROTONGA

D9

14. den: Rarotonga > Auckland
Dnes pro vás přijede řidič a odveze na letiště. Rozloučíte se s Cookovými ostrovy a odletíte zpět do Aucklandu, opět přes datovou hranici, takže přistanete o den později.

D10

15. den: Auckland a odlet zpět domů
Přílet do Aucklandu a následně návrat zpět domů. Opět možnost zastávky v některé z destinací po cestě.

D11

16. den: Praha
Přílet domů.

Cena zahrnuje

- letenka: Praha - Auckland - Cookovy ostrovy a zpět. Letenka je kalkulována v nejoptimálnější knihovací třídě (tarifu), v případě, že bude nedostupná, je účtován doplatek do aktuálně dostupné třídy.
- veškeré letištní, palivové a bezpečnostní taxy
- ubytování 6x Nový Zéland a 6x Cookovy ostrovy, ve dvoulůžkovém pokoji ve vámi vybrané kategorii hotelů - 3* nebo 4*
- stravování: z příplatek snídaně na Novém Zélandu, Cookovy ostrovy – tropická snídaně (ovoce apod., za příplatek teplá snídaně, polopenze, nebo plná penze)
- pronájem vozu střední kategorie během prvního pobytu na Novém Zélandu: Toyota Corolla apod. vč. pojištění
- transfery letiště – hotel – letiště na Rarotonze
- zákonné pojištění CK proti úpadku
- 24 hodinovou asistenci našeho lokálního partnera
- kompletní dokumentaci k cestě vozem po Novém Zélandu včetně map a podkladů v angličtině a češtině

Cena nezahrnuje

- jiné stravování než je uvedeno
- fakultativní výlety
- spropitné
- pohonné hmoty pro vůz, parkování
- vstupy do n.p. a rezervací
- vratný deposit autopůjčovně (platba kreditní kartou) - řidič musí předložit kromě řidičského průkazu i kreditní kartu - ne debetní.


Vyberte si termín