Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/jizni_amerika/peru/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Poznávací zájezd do Peru 20 dní

Číslo termínu: SC338176

Poznávací zájezd do Peru 20 dní

Informace

Akce VSTUP NA MACHU PICCHU ZDARMA pro termín 14.3.-2.4.2023

při objednání zájezdu do 30.11.2022

Akce VSTUP NA MACHU PICCHU ZDARMA pro termín 16.5.-4.6.2023 při objednání zájezdu do 31.12.2022
Akce VSTUP NA MACHU PICCHU ZDARMA pro termín 11.9.-30.9.2023 při objednání zájezdu do 31.12.2022
Příplatek za jednolůžkový pokoj 5800 Kč / osoba / pobyt

Turistické hotely a penziony

Zájezd je určen pro cestovatele, kteří se zajímají o památky, kulturu i přírodní krásy. Pohodový program umožňuje nasát místní atmosféru, více poznat každodenní realitu místních obyvatel, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem nejen Inků, ale také dávných předinckých civilizací.

Poznávání Peru začne prohlídkou hlavního města Limy. Z lodi budete pozorovat zvířata na ostrovech Ballestas. Seznámíte se se záhadnými obrazci na planině Nazca. Navštívíte jeden z nejhlubších kaňonů na světě - Colca. Poplujete po jezeře Titicaca na plovoucí ostrovy indiánů kmene Uros, následně na ostrov Amantani, kde přespíte u místních indiánů. Poznáte koloniální skvost – město Cuzco a na závěr si vychutnáte Posvátné údoli a bájné incké město Machu Picchu. Na závěr se vydáte na Duhovou horu.

Peru zrušilo všechna covidová opatření. Vstup do země je bez omezení i bez příjezdového formuláře!

Program

1. den

Odlet do Limy, hlavního města Peru.

2. - 3. den

Cesta podél pobřeží do města Pisco, lodní výlet k ostrovům Ballestas s možností pozorování lachtanů, tučňáků, pelikánů, terejů, kormoránů aj., výlet na poloostrov Paracas (Muzeum J. Tello, zřícený skalní most, rybářská vesnice Lagunillas). Přejezd do města Ica, výlet k laguně Huacachina - malebné jezírko s palmami obklopené dunami, možnost adrenalinového zážitku - jízdy bugginou v dunách

4. den

Nazca - fakultativní vyhlídkový let malým letadlem nad záhadnými geoglyfy, prehistorické pohřebiště Indiánů v Chauchille s dochovanými mumiemi, funkční akvadukty v Cantallo a návštěva keramické dílny, noční přejezd do Arequipy

5. den

Arequipa - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Misti. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou, klášter Santa Catalina (jedna z nejkrásnějších církevních staveb v Peru), muzeum Santuarios Andinos se zmrzlou mumií incké dívky Juanity, která byla obětována bohům a množství koloniálních památek.

6. – 8. den

Přejezd průsmykem k jednomu z nejhlubších kaňonů světa, kaňonu Colca. Městečko Chivay, návštěva místního tržiště. Koupání v termálních pramenech. Ranní pozorování kondorů z vyhlídky Cruz del Cóndor . Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, terasovitá políčka. Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca, které se nachází v nadmořské výšce 3 850 m n.m. Cestou výlet ke kamenným mohylám Sillustani ležícím nad jezerem Umayo.

9. – 10. den

Plavba po jezeře Titicaca na plovoucí ostrovy indiánů kmene Uros, pokračování na ostrov Amantani. Přespání u místních indiánů. Prohlídka ostrova a jeho posvátných míst, vrcholky Pachamama a Pachatata. Návštěva ostrova Taquile. Plavba zpět do Puna.

11. den

Přejezd přes Altiplano průsmykem La Raya do Cuzca.

12. den

Cuzco – jedno z nejkrásnějších měst Jižní Ameriky, bývalé hlavní město říše Inků. Prohlídka města, náměstí Plaza de Armas, katedrála, klášter Santo Domingo se zbytky slunečního chrámu Coricancha, koloniální architektura, řada muzeí, tržnice, mohutná incká pevnosti Sacsayhuaman.

13. den

Návštěva skalního bludiště Quenqo, červené pevnosti Puca Pucara, inckých lázní Tambo Machay s pramenem věčného mládí. Prohlídka incké pevnosti Pisaq. Návštěva místního tržiště. Přejezd Posvátným údolím (Valle Sagrado) do poslední zachované incké vesnice Ollantaytambo.


14. den

Návštěva památek v Posvátném údolí - Moray - kruhové terasy, zemědělská "laboratoř" Inků na výzkum plodin, Salinas v Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Chinchero („Duhová vesnice“) - hradby inckého města, návštěva tradiční tkalcovské dílny. Ollantaytambo - prohlídka incké pevnosti. Místo posledního vítězství Inky Manco Capaca nad španělskými conquistadory.

15. den

Přejezd přes průsmyk Abra Málaga (4 320 m n.m.) do vesničky Santa Teresa (1 170 m n.m.) - kávové i banánové plantáže, možnost si nechat namíchat džus s tropického ovoce dle výběru. Cestou zastávky na nádherných vyhlídkách. Závěrečný přejezd nad kaňonem řeky. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu (možnost tuto trasu jet vlakem).

16. den

Prohlídka bájného města Inků Machu Picchu (dle dostupnosti a úpravě prohlídkových okruhů). Cesta vlakem nádhernou krajinou kaňonu podél řeky Urubamba do vesničky Ollantaytambo. Následně návrat do Cusca.

17. den

Výlet na Duhovou horu, při návratu do Cuzca návštěva úžasně zdobeného kostela ve stylu andského baroka v Andahuaylillas.

18. den

Volný čas v Cuzcu, možnost nákupu suvenýrů. Přelet do Limy.

19. den

Prohlídka Limy - klášter San Francisco s katakombami, hlavní náměstí Plaza Mayor, katedrála s hrobkou Francisca Pizzara, prezidentský palác, koloniální paláce, Plaza San Martin a moderní čtvrť Miraflores. Odlet do ČR.

20. den

Návrat zpět do ČR

Poznámka: Detailní informace najdete na webu MZV:

https://www.mzv.cz/lima/cz/covid_19/covid_19_peru_aktualni_informace_pro_1.html

Změna programu vyhrazena.

Destinace

Poznávání Peru začne prohlídkou hlavního města Limy. Z lodi budete pozorovat zvířata na ostrovech Ballestas. Seznámíte se se záhadnými obrazci na planině Nazca. Navštívíte jeden z nejhlubších kaňonů na světě - Colca. Poplujete po jezeře Titicaca na plovoucí ostrovy indiánů kmene Uros, následně na ostrov Amantani, kde přespíte u místních indiánů. Poznáte koloniální skvost – město Cuzco a na závěr si vychutnáte Posvátné údoli a bájné incké město Machu Picchu. Na závěr se vydáte na Duhovou horu.

Cena zahrnuje:

letenka a letištní taxy z Prahy, Vídně, Bratislavy nebo Budapešti včetně místního letu Cuzco-Lima (limit 29 000 Kč), místní doprava (autobus, minibus, taxi, vlak, loď), ubytování (16x turistický hotel nebo penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x v soukromí na ostrově Amantani, 1x noční přejezd dálkovým autobusem), stravování (15x snídaně, 1x plná penze na ostrově Amantani), služby českého (španělsky mluvícího) průvodce, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

jednolůžkový pokoj (6 000 Kč),vstupné, let nad obrazci v Nazce (cca 80-100 USD), komplexní cestovní pojištění včetně covidu, karantény a storna., Poznávací zájezd do Peru, příplatek za jednolůžkový pokoj

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Karolína, specialista prodeje zájezdů