Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/polsko/cestovani/covid_19.html

LAST MINUTE Adventní Wroclaw

Polsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

LAST MINUTE Adventní Wroclaw

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

Jedno z nejstarších měst v Polsku nás zaujme svou pohodovou atmosférou. Jsou tu nádherné kostely, útulné bary a milí lidé. Milovníci historie a architektury nechají oči na věžích katedrál, které jsou rozesety po deseti ostrovech plujících na řece Odře, foodies zase určitě zabrousí do několika vyhlášených restaurací, aby ochutnali plněné pirohy, nasládlé i kyselé ryby nebo slavný pokrm bigos. Wroclav je město plné památek a krásných zákoutí a je známé i tím, že leží na více než 12 ostrovech na řece Odře, které jsou spojeny 30 mosty. Poláci mu říkají "město stovky mostů". Ne náhodou se metropoli Dolního Slezska říká "polské Benátky". Při prohlídce s průvodcem budeme obdivovat nejstarší osídlené místo - legendární Tumský ostrov s gotickou katedrálou sv. Jana Křtitele, jehož portál je zdoben i sochou svatého Václava. Další z významných chrámů na Tumkém ostrově je dvouposchoďový kostel Svatého kříže a svatého Bartoloměje. Již od roku 1000 sídlí na Tumském ostrově vratislavský biskup. Dále navštívíme Staré město, pestrobarevné štítové domy na náměstí, Domský ostrov s katedrálou sv. Jana Křtitele, most Grun-waldzki a rozzářené ulice v podvečer. Nezapomeneme navštívit zdejší hlavní náměstí Rynek. Patří k největším v Evropě a bylo založeno za vlády Jindřicha I. Bradatého v letech 1214 - 1232. Je obklopeno mnoha pestrobarevnými měšťanskými domy s výrazně vysokými štíty. Dominantou je zdejší radnice. V době adventních svátků se město změní doslova v pohádkové. Čeká nás nádherná výzdoba, stánky s různými dobrotami a dárečky, atrakce pro děti a mnoho dalšího. Na adventních trzích můžeme ochutnat vánoční cukrovinky, vánoční punč, medovinu, smažené bramborové placky, pečené kaštany, klobásy a další. Nejznámějsí specialitou jsou například horké smažené pirohy nebo vařené pirohy "pajda", krajíc chleba se sádlem, cibulí nebo polský bigos (maso se zelím). Určitě nás ohromí osmimetrový pohyblivý mlýn, který slouží jako stánek s nabídkou svařeného víno, punče a dalších nápojů.

Polský advent si - navzdory všeobecné komercializaci - uchoval i svůj duchovní rozměr. V kostelích se konají starobylé obřady rorátů, které symbolicky vyjadřují čekání křesťanů na narození Krista.

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu, odborného průvodce, pojištění cestovní kanceláře dle zákona.

Program

odjezdy: v termínu 2.12. je odjezd také z Příbrami v 04.45 hodin a z Dobříše v 05.10 hodin, Praha v 05.45 hodin, Benátky nad Jizerou v 06.15 hodin, Mladá Boleslav v 06.30 hodin, Liberec v 07.15 hodin. Po příjezdu následuje prohlídka města s průvodcem, odpoledne volno na návštěvu vánočních trhů, večer odjezd do ČR. Do Prahy příjezd v cca 23.00 hodin. V termínu 9.9.12 nástupní místa jsou Praha-Benátky-Boleslav-Liberec.

Polští trpaslíci neboli Krasnale:

"Nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí", říká se v jedné cimrmanovské hře. Poláci je ale milují, Češi je milují také a nejvíce z nich mají radost děti. Malí bronzoví trapaslíci jsou poschováváni po Wroclavi a každý turista musí mít alespoň jednu jejich fotku. Trpaslíci lezou po lampách, tlačí obrovské koule či nasávají přímo z lahví, žebrají i salutují. Stačilo pouhých deset let, aby Krasnale nebo Krasnoludki, jak jim Poláci říkají, obsadili celé centrum. Trpaslícků napočítáme ve Wroclavi tři stovky, jeden z prvních se tu objevil roku 2001. Táta Trpaslík byl vztyčen jako pomník významnho protirevolučního hnutí Oranžová alternativa, které vzniklo ve městě ve formě happeningů v 80. letech a jedním z jeho symbolů byl vedle oranžové barvy právě trpaslík. Další trpaslík přibyl v roce 2003, v roce 2005 vytvořil místní umělec Tomasz Moczek pět nových trpaslíků a spustil trpasličí lavinu. Pokud chceme navštívit Tátu Trpaslíka, Vězeníka, Hodníka nebo některého jiného skřítka, můžeme je hledat pomocí trpasličí mapy, kterou koupíme v některém z informačních center ve městě.


Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Karolína, specialista prodeje zájezdů