Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/polsko/cestovani/covid_19.html

Adventní Krakov/dvoudenní

Polsko, Krakov

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Adventní Krakov/dvoudenní

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis programu

1. den: - odjezd ze Znojma 05.00, Brno 05.50, Olomouc 07.00 (dále podle klientů zastávka po trase směr Havířov). Následuje tranzit přes Katovice do Krakova. Příjezd do Krakova v cca v 11.00. Město na seznamu UNESCO se pyšní statutem královského města. Hrad na Wawelském návrší, společně s katedrálou, tvoří známé panorama Krakova. Atmosféra starého města je rovněž nezapomenutelným zážitkem. Začneme právě v místě, kde kráčela historie. Vrch Wavel s impozantním Královským hradem s hrobkami polských králů a královen. V období adventu je vstup zdarma. Krakov je město, jehož dějiny se často prolínají s historií Česka. Advent v tomto městě má dávnou tradici, jež si Poláci váží a ochraňují. Nepřeberné množství dobrot a specialit násobené všemožnými vůněmi. Steaky na rožni, tradiční prejt a klobásky, pečené kolena a různé druhy pstruhů, vše zapíjeno tekutým nápojem na bázi medu, vyráběného podobným postupem jako víno. Poláci, díky převážné malovýrobě v zemědělství, si uchovávají vysokou kvalitu potravin. Zkrátka budete překvapeni, že na ulici se dá dobře a levně najíst. Určitě by v tomto případě bylo na škodu večeřet draze na hotelu. Po dnu prožitém na ulici a zpestřeném prohlídkou soutěže betlémů, se ubytujeme ve městě.


2. den: - ráno se ještě jednou porozhlédneme po Krakově a možná si v mohutné budově Sukiennice - na místě bývalé gotické tržnice se suknem, koupíme něco na památku. A je známo, že Krakov a nejen ten, nabízí neuvěřitelnou nabídku možných dárků v předvánoční době. Počínaje oblečením a konče potřeby pro domácnost. Samozřejmě se ještě po Krakově rozhlédneme. Židovská čtvrt, druhá nejstarší universita v Evropě. Poté se vydáme do Wieliczky, jednoho z nejatraktivnějších dolů na světě. Wieliczka, to jsou solné doly, v jejichž vytěžených prostorách vznikly jedinečné prostory – vlastně umělé jeskyně. Tento, jeden z nejatraktivnějších dolů na světě, byl zapsán do seznamu UNESCO. My se samozřejmě podíváme do těchto dolů. Projdeme gigantickými sály v podzemí, uvidíme solná jezera, sochy ze soli a mnoho dalších zajímavostí. Odpoledne se vydáme na cestu domů. Tranzit bude po stejné trase. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách (Brno cca 22.00, Znojmo cca 23.00)


Cena zahrnuje

- dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)

- služby profesionálního průvodce

- 1x ubytování v hotelu ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením (příplatek za dvoulůžkový pokoj 200,- Kč/os./noc, jednolůžkový pokoj za příplatek 300,-/osoba/noc)

- 1x snídaně na hotelu

- pojištění CK pro případ úpadku


Cena nezahrnuje

- povinný příplatek za vjezd do Krakova 150,-/os.

- povinný příplatek za Solné doly WIELICZKA ve výši 700,-/osoba (platba předem v CK)

- pojištění léčebných výloh + připojištění Covid 120,- /os.,

- pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 140,-/os.,

- případné vstupy do památek

- pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.

- u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.

Poznámka

počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.) Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.) V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.


Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Eliška, specialista prodeje zájezdů

Doprava letecky

01:15 h

Popis

Krakov najdeme v jižním Polsku v Malopolském vojvodství. Počet obyvatel je přes sedm set tisíc obyvatel, je tak druhé největší město Polska. Město leží na řece Visle a svým charakterem bývá považováno za hlavní město polské kultury. Krakovské staré město bylo zařazeno na seznam kutlurního dědictví OSN a možná i to je důvodem jeho větší oblíbenosti a návštěvnosti kromě snadné dostupnosti a rychlé dopravy z ČR.