Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/polsko/cestovani/covid_19.html

Adventní Krakov

Polsko, Krakov

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Adventní Krakov

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Krakov - klenot mezi polskými městy. Krakovské kostely, majestátný hrad Wawel, předvánoční atmosféra, krásná vánoční výzdoba, adventní trhy a kouzlo dvou památek UNESCO (Krakova a Věličky).

1. den

Odjezd z Prahy v ranních hod. (cca 6.00 hod. z Prahy), adventní KRAKOW , královský zámek Wawel, Královská cesta Via regia, katedrála, chrám Panny Marie s nejvyšším gotickým oltářem na světě (13 metrů výška). Adventní trhy a jesličky v Sukiennici a na náměstí Rynek Glowny - adventní trhy se spoustou specialit a tradičního zboží. Zájemci mohou navštívit Collegium Maius - historickou budovu univerzity, nebo Muzeum Czartoryských, kde je umístěna Dáma s hranostajem od Leonarda da Vinci.

2. den

Solný důl Wieliczka (UNESCO), kaple a umělecká díla ze soli, vánoční jeskynní kaple, muzeum, za 700 let bylo vyraženo 26 šachet o celkové délce 245 km a do hloubky až 327 metrů. Na závěr programu zastávka v KRAKOVĚ - židovská čtvrť Kazimierz (UNESCO) za řekou Wislou, adventní trh, vánoční atmosféra. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách (kolem 23. hod.).

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu, 1x snídani, průvodce

Vyberte si termín

Doprava letecky

01:15 h

Popis

Krakov najdeme v jižním Polsku v Malopolském vojvodství. Počet obyvatel je přes sedm set tisíc obyvatel, je tak druhé největší město Polska. Město leží na řece Visle a svým charakterem bývá považováno za hlavní město polské kultury. Krakovské staré město bylo zařazeno na seznam kutlurního dědictví OSN a možná i to je důvodem jeho větší oblíbenosti a návštěvnosti kromě snadné dostupnosti a rychlé dopravy z ČR.