Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/portugalsko/cestovani/covid_19.html

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Portugalsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

PORTO • AROUCA • BRAGA • GUIMARAES • ARCO DE VALDEVEZ • CASTRO LABOREIRO • NP PENEDA-GERES • SISTELO • SOAJO • LINDOSO • MONCAO • VALENCA DO MINHO • CAMINHA • POVOA DE VARAZIM
Pohodové Porto, druhé největší město země proslulé svými sklepy na portské víno, bukolická příroda kraje Miňo a pohádkový národní park Peneda-Geres, to je kombinace, které se nedá odolat.
Max. počet osob ve skupině: 15

1. den

Odlet do Porta. Po příletu do Porta transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta, kolem nejvyšší věže města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulého knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslavilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Pottera. Na vyhlídce se pokocháme pohledy na protější Vila Nova de Gaia, budeme pokračovat na nábřeží Ribeira - proslulé svými barevnými domečky, kavárnami a restauracemi. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Po pauze na oběd se vydáme na protější stranu řeky, do Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Navštívíme některý z proslulých sklepů a ochutnáme lahodný mok. Lanovkou se vydáme na most Luise I. a po něm se vrátíme do hotelu. Fakultativně se také můžete vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty.

3. den

Ráno vyjedeme z Porta jihovýchodním směrem do srdce překrásných skalních masivů známých jako Magické hory, jejichž součástí je i Geopark Arouca (pod ochranu UNESCO), oblíbené místo milovníků pěší turistiky. Po dřevěných lávkách, můstcích a schodištích budeme moci obdivovat hlubokou žulovou rokli, kterou vytvořily divoké vody řeky Paiva. Dřevěné lávky se táhnou ve výšce cca 160 m podél toku řeky v délce necelých 9 km mezi říčními plážemi Areinho a Espiunca. Kouzlo a atmosféru celé oblast dotváří bohatá vegetace tvořená duby, kaštany, planikami, vrbami a jasany. Možnost projít se (zpoplatněno 12 eur) i po jednom z největších visutých mostů na světě s úctyhodných délkou 516 metrů. Zastávka v muzeu trilobitů v Canelas. Na cestě zpět do Porta pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz do Douro až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem. Návrat na ubytování.

4. den

Ráno vyjedeme z Porta směrem do krásné oblasti severního Portugalska zvané Miňo. První zastávka bude v Guimaraes, kolébky portugalského národa, protože se zde narodil první port. král Alfons I. Střed města,které si zachovalo díky starobylým domům s vyčnívajícími stříškami středověký ráz, je pod ochranou UNESCO. Na vršku nad historickým jádrem můžeme obdivovat především královský žulový hrad z 10. stol., kapli sv. Michala a palác vévodů z Braganzy. Po prohlídce pokračování přes tzv. portugalský Řím, město Bragu do kouzelného městečka Arcos de Valdevez, dějiště proslulé bitvy, která kdysi rozhodla o osudu nově vznikajícího portugalského království. Ještě předtím se ale projdeme půvabnými ulicemi Bragy a navštívíme zdejší gotickou katedrálu, sídlo primase.

5. den

Tento den věnujeme návštěvě národního parku Peneda - Geres, jednoho z posledních rájů v Evropě s nespoutanou autentickou přírodou.Ráno nejdříve vystoupáme k nádherné vesnici Sistelo, považované za 1 ze sedmi zázraků Portugalska a nazývané také malý portugalský Tibet, pokračovat budeme do vesnice Soajo, která je proslulá svými kamennými sýpkami, projdeme se jejím malebným okolím a pak budeme pokračovat do městečka Lindoso se spoustou kamenných sýpek, kterým se zde říká espingueiros, se stejnojmenným hradem a nádhernými výhledy na místní přehradu na hranici se Španělskem. Přejedeme most přes řeku Limia do Španělska, abychom se zakrátko vrátili zpět do portugalské horské vesnice Castro Laboreiro.

6. den

Celý den strávíme v horské přírodě kolem Castro Laboreiro. Nejprve podnikneme pěší túru z vesnice Castro Laboreiro (cca 12 km) a poté se zastavíme v malebném poutním místě Santuario de Nossa Senhora da Peneda, kde se nachází kostel vybudovaný pod vysokou skálou a k němu patří téměř 300 m dlouhé schodiště s 20-ti kapličkami. Jedná se o doslova magické místo v samém srdci čisté přírody. Ubytování na stejném místě.

7. den

Ráno se vypravíme k hraničním pevnostním městům na řece Minho, do Monçao, s krásnými zahradami, vodními prameny, úzkými uličkami plnými historie, ze které zůstaly pozůstatky hradu vystavěného na začátku 14. stol. králem Dinisem, a do Valença do Minho s mohutnou pevností s trojitým opevněním ve tvaru hvězdy ve stylu Vauban. Odsud se nám otevřou krásné výhledy na hraniční most a protilehlé město Tui s gotickou pevnostní katedrálou. Budeme pokračovat až k ústí řeky Minho, do Caminha, kde se krátce projdeme po zlatistvých plážích a pojedeme se ubytovat do oblíbeného přímořského letoviska Povoa de Varazim.

8. den

Dopoledne volno v letovisku Povoa de Varazim. Po poledni transfer na letiště a odlet do ČR.

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha - Porto - Praha nebo Vídeň - Porto - Vídeň • letištní taxy a odbavení letu se zavazadlem do 15 kg • 7x ubytování v 3*/4* hotelích se snídaní • dopravu autobusem dle programu • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit) • pobytovou taxu, cca 2 eur/noc

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6 900 Kč • 5x večeře 2 700 Kč (večeře není první a druhý den) • návštěva sklepů v Portu 12 eur • Geopark Arouca - vstup do parku 2 eur + zavěšený most 12 eur Pokud je částka uvedena v eur, hradí se až na místě, ale objednána musí být dopředu, proto uvádět zájem již při přihlašování do poznámky. Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Porto 20,10 - 22,30
Porto - Praha 15,25 - 19,40
Časy letů jsou vždy pouze orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Způsob prodeje

on-line


Vyberte si termín