Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/portugalsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

My Story Tejo

Hodnocení: 3/5

Portugalsko, Lisabon, Lizbona

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

My Story Hotel Tejo

Sympatické, výhodná poloha nedaleko centra Lisabonu, je to místo, kde se setkává historie s modernou. Hotel se nachází v blízkosti náměstí Martim Moniz, kde začíná slavná tramvaj číslo 28, v budově z 19. století, která byla v roce 2017 kompletně zrekonstruována a zachovala si svůj osobitý styl. Z hotelu se hostům naskytne nádherný výhled na Svatý Jiří a řeku Tajo, podle níž má svůj název (přístav. Tejo). Hosté mají k dispozici pěkně zařízené, intimní pokoje, vybavené veškerým komfortem a restaurací.

ABSTRACT

Sympatické, výhodná poloha nedaleko centra Lisabonu, je to místo, kde se setkává historie s modernou. Hotel se nachází v blízkosti náměstí Martim Moniz, kde začíná slavná tramvaj číslo 28, v budově z 19. století, která byla v roce 2017 kompletně zrekonstruována a zachovala si svůj osobitý styl. Z hotelu se hostům naskytne nádherný výhled na Svatý Jiří a řeku Tajo, podle níž má svůj název (přístav. Tejo). Hosté mají k dispozici pěkně zařízené, intimní pokoje, vybavené veškerým komfortem a restaurací.

POLOHA

cca. 1,5 km od centra LISABON, v blízkosti obchodů, barů a restaurací, cca. 750 m od náměstí Praça do Comércio a hradu sv. Jiří, cca. 10 km od Torre de Belém, cca. 11,5 km od kláštera Hieronymites; Cca. 7 km od letiště v Lisabonu; tramvajová zastávka Pç. Figueira cca. 50 m od hotelu, stanice metra Rossio cca. 150 m od hotelu.

PLÁŽ

Praia de Caxias, veřejná, písčitá, pozvolný vstup do moře, cca. 16,5 km od hotelu, přístup metrem; Praia de Carcavelos, veřejná, písečná, pozvolný vstup do moře, ca. 24,5 km od hotelu, přístup metrem, slunečníky a lehátka za poplatek (dle sezóny).

HOTEL

tříhvězdičkový, renovovaný v roce 2017, 135 pokojů, 1 budova, 6 pater, 2 výtahy, stylová lobby, 24h recepce, restaurace O Poço - stravování formou bufetu, portugalská kuchyně; úschovna zavazadel; bezplatný bezdrátový internet; extra poplatky: parkování, praní, žehlení; akceptované kreditní karty: Visa, MasterCard, American Express.

POKOJ

standardní: 2 osoby, přibl. 16 m 2 , klimatizace, koupelna (sprcha, WC; fén), bezdrátové připojení k internetu, satelitní TV, telefon, trezor, minibar (za poplatek dle spotřeby); výhled na oblast.

KONTAKT

00351/218866182, www. mystoryhotels.com

ZDARMA

PRÁVNÍ POPIS

Časy výdeje jídel i fungování jednotlivých prvků hotelové infrastruktury se mohou mírně změnit v důsledku sezónnosti, povětrnostních podmínek, požadavků hostů nebo vyšší moci mimo kontrolu hoteliéra.

* Informace o oficiální kategorizaci hotelu naleznete v popisu prezentovaných zařízení (sekce "Hotel") a je v souladu s kategorizací používanou v dané zemi. Každá země používá svá vlastní kritéria pro udělení konkrétní kategorie.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 100 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Kavárna Kavárna ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doba letu

03:30 h

Popis

Lisabon je hlavní a zároveň největší město Portugalska. Počet obyvatel přesahuje půl milionu, ale s okolními okrajovými částmi je to podstatně více. Historie města spadá údajně až do 12. století před Kristem, kdy zde bylo fénické obchodní středisko. Lisabon dále pamatuje římskou nadvládu, vpád Vandalů, dobytí Maury. Hlavním městem se Lisabon stal až ve 13. století.

Lisabon je cítit mořem, hlavními prvky jsou zde zámořské plavby a víra. To jde vidět na architektuře kostelů i jiných staveb s prvky křesťanskými či exotickými. Dalším typickým prvkem je "azulejos" (kachličkové umění), které Portugalci převzali od Maurů.

Mezi nejkrásnější památky města patří Klášter sv. Jeronýma. Tato monumentální stavba s nádhernými fasádami značí velké bohatství země v době zámořských koloniálních výprav. Proto jsou zde k vidění různé exotické cizokrajné motivy. Klášter byl postaven na počest návratu Vasco da Gamy z cest. Další krásou Lisabonu je Alfami, nejstarší část města. Je to spleť malinkých roztomilých uliček, kde na každém rohu narazíte na restaurace a podniky, které jsou všechny ve stejném duchu ? fado, což je hudba vyjadřující stesk, touhu, smutek i lásku. Projít se touto čtvrtí je pro turisty v Lisabonu téměř nutností. Další památkou je Torre de Belém. Je to strážní věž a maják, který byl postaven na ostrůvku Tejo a v současnosti je symbolem Lisabonu. Věž pochází z 16. století a je postavena ve stylu pozdně gotickém, v tzv. manuelském stylu. Je postavena z širokých 3,5m tlustých zdí, sloužila k obraně i jako vězení. Je zdobena manuelskými motivy, žebrovou klenbou či kroutěnými provazy. Dalším pozůstatkem z dob minulých je zřícenina hradu Sao Joge (Castelo de S?o Jorge). Tato stavba se tyčí nad městem a vytváří tak zajímavý kontrast s malými lisabonskými uličkami. K nejkrásnějším lisabonským náměstím patří Praça do Comércio, jinak také Terreiro do Paço.

Lisabon je město hrdé na své moře, jehož vítr tu neustále vane, a také je hrdé na své mořeplavce. Jim se dodnes chodí lidé klanět k jejich památníkům.
 • Vzdálenost od centra města Centrum 100 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 20 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout