Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Advent v Solné komoře

Rakousko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Advent v Solné komoře

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 1x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, 1x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Trasa

A

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve navštívíme BAD ISCHL, město kde nás okouzlí zasněžená krajina s kulisou nádherných hor a živými tradicemi, které dělají ze zimy na Solnohradsku ten pravý zážitek. Navštívíme cukrárnu Zauner, jednu z nejznámějších v celém Rakousku. Cukrárna je proslavena vynikajícími pralinkami, na kterých si pochutnávala i císařovna Sisi a Franc Josef. V tomto vyhlášeném lázeňském středisku nalezneme také Císařskou vilu, která byla letním sídlem Habsburků, Léhárovo muzeum a mnohé další zajímavosti. V podvečerních hodinách přijdeme do HALLSTATTU (UNESCO), města ležícího na břehu Halštatského jezera a na úpatí pohoří Dachstein. Jezero obklopené vysokými horami a místní starobylé domy vytváří kouzelnou atmosféru. Společně navštívíme vyhlášené adventní trhy a pokud budeme chtít, budeme moci spatřit Hallstatt i z ptačí perspektivy - lanovka nás vyveze na vyhlídku nad městem a ta nás jistě nadchne. Ve večerních hodinách odejdeme na ubytování.

2. den

Dnes nás čeká zážitková plavba po WOLFGANGSEE kolem 19 m vysoké lucerny – zažijeme advent přímo na jezerní hladině. V Mozartově ST. GILGENU můžeme projíždět vánočním trhem na bruslích, ve městě ST. WOLFGANG se budeme moci svést nejstrmější zubačkou v Rakousku až na na 1.783 m vysokou horu Schafberg - na vrcholu se nám otevře strhující panorama. Dnes také ještě navštívíme GMUNDENna severním konci jezera TRAUNSEE, který je cenným historickým klenotem. Jako centrum obchodu se solí zaujímalo město strategicky důležité postavení. Blahobyt oněch dob, kdy se sůl přepravovala vodní cestou na lodích, se dodnes odráží na honosných fasádách. Spatříme jezerní zámek Ort, dominantu Gmundenu a v podvečerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů cca 35 €.


Vyberte si termín