Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Adventní Linec

Rakousko, Horní Rakousko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Adventní Linec

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis programu

Odjezd ze Znojma v 06.00 hod. Následuje tranzit přes hraniční přechod Hatě, dále Tulln, St. Pölten do Lince. Příjezd do Lince v cca 09.00 hod. Po příjezdu do Lince začneme prohlídkou starého města: náměstí s morovým sloupem Hauptplatz, Linzer Schloss (Linecký hrad), Kepler Haus (dům, kde žil J. Kepler), Jezuitská kolej, Radnice a další. Do programu zahrneme jízdu elektrickým vláčkem po nejstrmější dráze na světě z konce 19. stol. na vyvýšeninu Pöstlingberg s kostelem z 18. století odkud je překrásný výhled na Alpy. Pöstlingberg je také nazýván „lineckou domácí horou“. Dostanete se na ni za pouhých 20 minut z Hlavního náměstí horskou dráhou Pöstlingbergbahn, která je nejstrmější adhezní dráhou v Evropě. Zájemci mohou individuálně navštívit muzeum budoucnosti The Ars Electronica Center. Ars Electronica Center je považován za gravitující střed UNESCO City of Media Arts. V „Muzeu budoucnosti“ mohou návštěvníci experimentovat, objevovat a zkoumat! Nápadná budova, stojící přímo u Dunaje, je domovem působivých výstav, jejichž tématy jsou umění, technologie a společnost. V „Deep Space 8K“ najdete futuristický vesmír a unikátní obrazy světa se 3D animacemi v rozlišení 8K. Potom se již staneme součástí tamních předvánočních trhů. Vánoce v Linci: Linecká ulice Landstraße, druhá největší nákupní ulice v Rakousku, splní každé přání zaslané Ježíškovi. A přece nabízí i dvě skutečné oázy klidu. Za dřevěným portálem končí ruch a shon a začíná svět jako stvořený pro rozjímání: Ursulinenkirche a Karmelitenkirche. Ponořit se do ticha lze i v impozantním Mariánském chrámu - největším kostele v Rakousku - nebo ve Starém chrámu a v Městském farním kostele. Linecké vánoční trhy jsou požitkem pro všechny smysly. Velmi oblíbený je Vánoční trh na Hlavním náměstí. Stejně jako v mnoha obchodech a restauracích v centru města je i zde záměrně vynechána zvuková kulisa reprodukované hudby. Ještě klidnější je vánoční trh na sousedním Farském náměstí - s ohýnky, hornorakouským „Slow Food“ a živými zvířaty na seně a slámě. Navečer (cca v 19.00 hod.) se vydáme na zpáteční cestu domů. Dárky z čokolády a dalších sladkostí uložíme do kufrů, aby se nám v teple autobusu nerozpustily. Stejnou trasou bude probíhat tranzit domů. Příjezd do Znojma cca v 22.00 hod.

Cena zahrnuje

- dopravu luxusním autobusem

- profesionální průvodce

- povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh + připojištění Covid 60,- /os.,

- pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 70,-/os.,

- jízda elektrickým vláčkem na vyvýšeninu Pöstlingberg cca 8 Eur

- vstupné domuzea budoucnosti The Ars Electronica Center cca 10 Eur

- pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 100,- Kč.

- u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.


Popis

Horní Rakousko je rakouská spolková země na severu. Největší a hlavní metropolí je Linec ležící na řece Dunaj. Jih a sever země je poměrně hornatý, ze severu sem zasahují české masivy a jih pak náleží Alpám a dále také pohoří Dachstein, kde se nachází i největší hora Hoher Dachstein. Na jihu Horních Rakous se také nachází Solná komora a několik krásných jezer jako Halštatské jezero, Almsse, Mondsse, Traunsse nebo Wolgangsee.

V Horním Rakousku je o zábavu postaráno. Největší oblibě se těší cykistika a pěší turistika, lyžování. Vyzkoušet můžete i vodní sporty, horolezectví, jízdu na koni, silniční kolo nebo golf. Nezapomeňte si udělat výlet na nejoblíbenější místa samotných Hornorakušanů, ke kterým patří jezera Gosaussen, Velká ledová jeskyně na Dachsteinu, Roklina Dr. Vogelgesanga, jezero Almsse, Traunstein nebo Schlögenský meandr.