Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Ferienanlage Sonnenhügel

Rakousko, Korutany

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Ferienanlage Sonnenhügel ****

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

Ubytování ve vybraném typu pokoje
Stravování s polopenzí plus
Parkování: parkoviště zdarma
WiFi připojení zdarma
Karta výhod Erlebniscard der Region Villach

Cena nezahrnuje

Lázeňskou taxu: cca 2,50 € os./noc, od 15 let, platba na místě.
Domácí zvíře: není povoleno.
Cestovní pojištění

O hotelu

prázdninový resort s velkou nabídkou volnočasových aktivit se skládá z hotelu (****), zámečku - Ferienschlössl (****) a vedlejší budovy Gästehaus (***), které jsou od sebe vzdáleny cca 100 m. Resort disponuje 64 pokoji, barem, kavárnou, zimní zahradou, knihovnou, společenskými místnostmi, výtahem. Rozlehlá zahrada s solárně vyhřívaným venkovním bazénem (13 x 7,5 m) s protiproudem a skluzavkou pro děti, lehátka a slunečníky u bazénu. V hotelu a zámečku je vysokorychlostní WiFi připojení zdarma.

Lokalita

hotel leží na lehké vyvýšenině s krásným výhledem na jezero Ossiacher See. Jezero je vzdáleno pouze cca 150 m, hotelová pláž s rozlohou 2000 m2 je vzdálena 300 m. Turistický ráj Gerlitzenalpe cca 1,5 km. Cyklostezky u hotelu.
Vzdálenost z Prahy: cca 565 km, 6 hodin a 30 minut
Vzdálenost z Brna: cca 500 km, 5 hodin a 30 minut

Popis pokojů

pokoje jsou vybaveny sprchou, WC, sat. TV, telefonem, fénem, balkonem.
 • Dvoulůžkové pokoje Gästehaus: cca 23 m2, ve vedlejší budově, vana nebo sprcha, výhled na jezero, pro 2 dosp. + 1 dítě do 15,99 let na přistýlce.
 • Dvoulůžkové pokoje Hotel: cca 23-28 m2, v hotelu, navíc minibar, WiFi připojení, posezení, výhled na jezero, pro 2 dosp. + 1 dítě do 15,99 let na pohovce.
 • Dvoulůžkové pokoje Ferienschlössl: cca 26 m2, v zámečku, navíc minibar, WiFi připojení, posezení, výhled na jezero, pro 2 dosp. + 1 dítě do 15,99 let na pohovce.
Dětská postýlka do 2 let k zapůjčení zdarma, na vyžádání, max. počet osob na pokoji nesmí být překročen ani o dítě do 2 let.

Restaurace, bary, stravování

polopenze plus: snídaně formou bufetu s koutkem zdravé výživy, k večeři výběr z menu o 4 chodech, denně saláty, předkrmy a dezerty se zmrzlinou formou bufetu. Odpolední káva, čaj a džusy 15.30-16.30 h. 1x týdně večeře formou bufetu, grilování nebo slavnostní večeře. Děti mají speciální menu. Během večeře nápoje zdarma jako stolní víno (červené/bílé), pivo, minerální voda nebo sycené nápoje.

Fitness a lázně

biosauna, finská sauna a odpočívárny.

Aktivity v hotelu a okolí

stolní tenis, multifunkční hřiště na fotbal, volejbal, basketbal, házenou a tenis. 1x týdně průvodcované cyklotúry včetně zapůjčení kol. Karta výhod Erlebniscard der Region Villach s řadou výhod a slev. Za poplatek: zapůjčení horských a jízdních kol (cca 12 €/den).
Pro rodiny: dětské hřiště a herna, vybavení pro nejmenší k zapůjčení (dětské židle, ohřívačka lahví, atd.).


Informace o hotelu

Vyberte si termín

Destinace

Popis

Korutany leží na jižní straně hlavního alpského hřebene. Západní část země je protkána vysokými alpskými masivy. Zdejší podnebí je ale mnohem příjemnější než je tomu v zemích okolních. Korutanské svahy se hodí spíše pro méně zdatné a nepříliš náročné lyžaře. Nejvýznamnější zimní areál v Korutanech patří k lázeňskému městu Bad Kleinkirchheim. Jeho sjezdovky jsou povětšinou středně náročné. Pro lyžaře všech úrovní zdatnosti se hodí středisko Heiligenblut, položené vysoko na jižním úbočí masivu Gro?glockner. V Korutanech se nachází pouze jeden ledovcový areál - a to nad údolím Mölltal.

Korutany se pyšní prvenstvím v žebříčku podílu koupání ve volné přírodě v Rakousku. Na území Korutan se rozkládá více než 1 270 jezer, z toho je ke koupání přístupných více než 200. Korutanské vodstvo doplňuje více než tisícovka řek a velké množství termálních pramenů.

Těmi nejznámějšími jezery v Korutanech jsou Weissensee, Wörther See, Ossiacher See, Millstätter See a Faaker See. Voda v jezerech dosahuje teploty až 28°C, je krásně čistá a v naprosté většině případů dokonce i pitná. Největším jezerním lákadlem je Wörther See. Na délku měří 17 km a jeho voda je ta nejteplejší. Jezeru a jeho okolí se přezdívá Rakouská riviéra. Byl zde vybudován Europapark s moderními sochami a Minimundus - \\\"Svět v malém\\\" se zmenšeninami světových i domácích budov. Po jezeře Wörther See se můžete vydat na prohlídku překrásného starobylého Klagenfurtu. Na břehu jezera Ossiacher See můžete navštívit klimatické lázně Ossiach s benediktinským klášterem, který byl postaven v 11. století.

Dalším lázeňským a významným turistickým centrem této oblasti je druhé největší město Korutan Villach. Tady můžete obdivovat celou řadu historických domů, kostelů a památek. Některé z nich jsou umístěné v městském muzeu.

Turistika, cyklistika, vodní sporty a zajímavá místa k poznávání jsou jen minimem z výčtu aktivit, kterým se v Korutanech můžete věnovat. Zeměpisná poloha Korutan a příjemné středomořské podnebí přímo vybízí k tomu, udělat si výlet do Benátek, Terstu nebo Ljublaně. Zajímat by vás mohla taky možnost, vyjet si panoramatickou lanovkou Kanzelbahn na Gerlitzen, kde si z výšky 1 911 m můžete dopřát nádherný výhled na okolní jezera a vrcholky hor.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 13 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec