Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Krimmelské vodopády, Zell am see

Hodnocení: 0/5

Rakousko, Salcbursko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Krimmelské vodopády, Zell am see

Krimmelské vodopády, Zell am see

Během druhého květnového víkendu, kdy se veřejnosti otvírají rakouské soutěsky, pořádá cestovní kancelář KM TRAVEL zájezd do Vysokých Taur. Na programu budou pohodové procházky zvládnutelné pro každého kolem Krimmelských vodopádů, jezera Zeller See a soutěskami Kitzlochklamm a Liechtensteinklamm.

Program:

1.den: odjezd z Hodonína ve 02:30, přes Mikulov, Sankt Pölten, Linec, Salcburk a Zell am See do Krimmlu k vodopádům, předpokládaný příjezd okolo 10. hodiny. Krimmelské vodopády tvoří vodní kaskáda na říčce Krimmler Ache v Národním parku Vysoké Taury. Její vody se vlévají do Salzachu a po průtoku regionem Pinzgau v okolí Zell am See míří k Salcburku. Svým průtokem a především celkovou výškou 385 m patří k nejkrásnějším vodopádům v Evropě a současně jsou pátými nejvyššími vodopády světa. Podél vodopádů, které spadají do údolí ve třech stupních (140 m, 100 m a 145 m), se vine zpevněná turistická stezka, která na přibližně 4 kilometrech překonává převýšení 380 metrů (leží v nadmořské výšce 1070-1450 m). Během cca 1,5 h dlouhého výstupu čeká návštěvníka 11 zastávek s výhledy na mohutné vodní kaskády. Délka okružní trasy Krimmler Wasserfälle Rundwanderweg je zhruba 8 kilometrů, postup vzhůru podél vodopádů se však dá kdykoliv otočit zpátky. Možnost občerstvení ve vícerých hostincích podél stezky (Gasthof Hanke, Gasthof Schönangerl). Vstupné dospělí 5,00 EUR, děti (6-15 let) 2,00 EUR.

Po 14. hodině přejezd z Krimmlu do Zell am See, ubytování. Odpolední fakultativní pohodová procházka po chodníku okolo Zellského jezera které má délku 3,8 km a šířku 1,5 km. Na prvním úseku se nám naskytne hezký pohled na Kamenné moře (Steinerne Meer), horský masív severním směrem od Zell am See, na jižní straně nás potěší pohled na ledovec na Kitzsteinhorn (3203 m). Celková délka příjemné procházky představuje přibližně 11 kilometrů. Po večeři individuální prohlídka večerního Zell am See.

2.den: po snídani ukončení ubytování přejezd do nedalekého Taxenbachu, procházka soutěskou Kitzlochklam, která je jednou z nejkrásnějších roklí rakouských Alp. Říčka Raurischer Ache zde vytvořila impozantní podívanou na divokou vodu, která se úzkou roklí valí do údolí Salzachu u Taxenbachu. Po vybudování nového můstku a lávek byla soutěska v roce 1976 zpřístupněna. U vstupu do rokle nás uvítá mohutný vodopád (Grosser Wasserfall). Za ním stezka vede velice úzkou roklí po lávkách a můstcích. Prohlídková trasa je dlouhá 1,5 km a překonává převýšení 200 metrů. Končí u malého občerstvení. Nad Čertovou roklí (Teufelschlucht) byla vybudována nová vyhlídková plošina. Před vstupem do soutěsky kiosek s občerstvením, celková délka procházky z Taxenbachu je přibližně 4 kilometry. Vstupné dospělí 9,00 EUR, děti (6-15 let) 6,50 EUR. Po prohlídce přejezd k Lichtenštejnské soutěsce. Má délku kolem 4 kilometrů, z toho pouze jeden je přístupný veřejnosti. I tak je přibližně 90 minut, které zde turisté stráví, nezapomenutelným zážitkem. Skalní stěny dosahují výšky až 300 metrů a uličky, které končí dech beroucím vodopádem, jsou místy tak úzké a vysoké, že se dá jen obtížně dopátrat stop oblohy. Zážitkem je i samotná chůze po dřevěných chodnících kolem skal porostlých zeleným mechem.Celkový dojem podtrhuje zvuková kulisa v podobě burácejících vodopádů a místní přírodní úkaz, kterým je pravidelně se ukazující duha v mlhovině mezi slunečními paprsky. Obrovská masa vody, která si zde tisíciletí razila cestu skalním masivem, vytvořila opravdu působivé místo. Po rozsáhlé rekonstrukci přibyly tři tunely, čtyři štoly, galerie, bezpečnostní sítě o celkové délce 1100 metrů a turistické lákadlo v podobě 30 metrového točivého schodiště Helix. Při cestě roklí zdolají návštěvníci dohromady 440 schodů. Vstupné dospělí 11 EUR, děti (6-18 let) 6 EUR. Vstupy jsou orientační a mohou se mírně lišit.

Odjezd zpět ze Sankt Johann im Pongau v podvečerních hodinách, návrat do Hodonína kolem 23. hodiny, rozvoz podle jednotlivých nástupních míst.

Krimml


Vyberte si termín

Popis

Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

Salcburk

Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.