Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Bogensperger

Rakousko, Salcbursko, Mariapfarr

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Vyberte si termín

Apartmány Bogensperger, Lungau

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Základní informace

Apartmány Bogen se nachází na předměstí města Mariapfarr, cca 2 kilometry od centra města. Skibus vás za pár minut dopraví ke sjezdovkám Obertauern, Katschberg, Großeck a Fanningberg.

Vybavení

Penzion je vybaven restaurací, která nabízí klasické rakouské speciality. K dispozici je tu také úschovna lyží a půjčovna lyží. Parkoviště u hotelu ZDARMA.

Ubytování

Apartmány:

Typ A (4-8 os.): 65 m2, 2 x ložnice pro 2-3 os., kuchyňka a obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 2 ososby, kabelová TV, předsíňka, sprcha, WC.

Typ B (1-5 os.): 45-55 m2, 1 x ložnice pro 2 nebo 3 osoby, kuchyňka a obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 2 osoby, kabelová TV, předsíňka, sprcha, WC.

Typ BB (2-5 os.): cca 55 m2, jedna ložnice pro 3 osoby, kuchyňka a obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 2 osoby, kabelová TV, předsíňka, sprcha, WC, balkon.

Typ C (4-7 os.): 70 m2, 2 x ložnice (2+2 postele nebo 2+3 postele), kuchyňka a obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro dvě osoby, kabelová TV, předsíňka, sprcha, WC, balkon.

Typ D (6-8 os.): 80 m2, 3x ložnice pro 2 osoby, kuchyňka a obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 2 osoby, kabelová TV, předsíňka, sprcha, 2x WC.

Poloha

Mariapfarr, Lungau, zastávka skibusu 150 m

Relaxace

sauna, parní lázeň, solárium

Tipy na zimu

Lyžařská oblast Lungau má dohromady 4 lyžařské areály: Aineck-Katschberg (lyžařská houpačka), Fanninberg, Grosses-Speiereck a Schönfeld-Karneralm-Innerkrems. Oblast Lungau je oblíbená zejména rodinami s dětmi.

47km sjezdovek
26 km modrých, 14 km červených, 7 km černých

Snowpark: ANO
Freeride: ANO

Počet lanovek a vleků: 12
z toho kabinové lanovky: 1
sedačkové lanovky: 6
pomavleky: 5

Síť dokonale udržovaných běžkařských tratí v nadmořské výšce mezi 1050 a 1850m o celkové délce více než 150 km, bruslaři se mohou vyřádit na cca 80 km skatingových tratí.

Vhodné pro:

rodiny s dětmi, mladé do 30ti

+

Skibus vás za pár minut dopraví ke sjezdovkám Obertauern, Katschberg, Großeck a Fanningberg.

Lyžování

Více informací o lyžařském středisku najdete zde

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.

Lyžařská oblast Katschberg

Široké sjezdovky!
Na Katschbergu je k dispozici pro lyžování, snowbordování a carvování celkem 70 km lyžařských sjezdovek.

Platí zde heslo: „Pro každého hosta vlastní stopu!“

Noční lyžování
Často je pro zimní sportovce zcela nemožné využít celou nabídku v průsmyku Katschberg. Je velmi příjemné, že se dá ještě večer lyžovat na lyžařské sjezdovce „Königswiese“. Denní lyžařská jízdenka je samozřejmě platná i večer. Požitek z lyžování je umocněn hudbou, která zní z amplionů nad sjezdovkou.

Počet vleků
Sedačková lanovka 6
Gondolová lanovka 2
Vlek 8
Lanovka
Dětská lanovka
Jiné
Sjezdovky 70 km
Modrá 10 km
Červená 50 km
Černá 10 km
Dětská

Prohlédněte si, jak to zde vypadá zde

Pro aktuální předpověď počasí klikněte zde

Skipasy- přehled cen

Cena zahrnuje:

Ubytování bez stravy, všechny spotřeby, využívání sauny, WiFi, od 7 nocí pobytu zdarma rakouská dálniční známka.

Cena nezahrnuje:

Povinná úhrada na místě: pobytová taxa € 1,55 / os. / noc (od 15 let), závěrečný úklid typ A € 60, typ C € 60, typ B € 50, typ BB € 55, typ D € 80, (za apartmán). Poplatek za infrastrukturu € 1,- / os. / noc (od 6 let)

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 2 km
 • Vzdálenost od sjezdovky 5 km
 • TV ano
 • Zastávka skibusu ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,7 / 5
Invia

Skvělé (2 hodnocení)

Ubytování 4,7 / 5

Strava 4,8 / 5

Cena 4,5 / 5

Kvalita sjezdovek 4,8 / 5

Tento hotel je 52. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 2578 v Salcbursko.

Lucie S.

Hodnocení 4,6 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,8 / 5

Strava 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Kvalita sjezdovek 4,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

David H.

Hodnocení 4,7 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Kvalita sjezdovek 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Eliška, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

Salcburk

Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.
 • Vzdálenost od centra města 2 km
 • Vzdálenost od sjezdovky 5 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota -2 °C v noci -5 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra -2 °C v noci -5 °C

 • Neděle -2 °C v noci -9 °C

 • Pondělí -7 °C v noci -15 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec