Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Stefanihof

Rakousko, Salcbursko, Fuschl am See

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel Stefanihof ve Fuschl am See

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Vybavení

recepce, parkoviště, restaurace, stolní tenis.

Ubytování

2-3 lůžkové i rodinné pokoje (2 místnosti) mají koupelnu s WC, TV-Sat, wi-fi zdarma a trezorek.

Stravování

snídaně jsou formou bufetu.

Cena zahrnuje

ubytování se snídaní, vstup na pláž Fuschlseebad, ložní prádlo.

Příplatky

pobytová taxa 2 Euro/noc/osoba od 13 let, komplexní pojištění 37 Kč/osoba a den, připojištění COVID-Plus 390 Kč/osoba a pobyt, malý pes 8 Euro/den/pouze na vyžádání.

Slevy

děti ubytované na 3. a 4. lůžku do 9,9 let zdarma, 10-12,9 let 50%, ostatní 30%. V obdobích 02.04.-25.06. a 10.09.-05.11.22 děti zdarma do 12,9 let, ostatní 30%.

Popis

rodinou vedený hotel leží cca 200 m od centra městečka a 100 m od jezera, pláž Fuschelseebad, kde je i skluzavka a bazén a kam mají hosté vstup zdarma je cca 300 m od hotelu. Při pobytu od 3 nocí obdrží hosté od ubytovatele Salzkammergutcard, se kterou pak mají slevy na vstupy v celé oblasti Solné komory.

Poznámky

po celou sezonu minimální počet nocí 3 a nástupní dny na ubytování každý den, v období 02.04.-11.06. a 10.09.-05.11.22 platí akce 7=6 a 4=3 při pobytech neděle - čtvrtek.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 300 m
 • Vzdálenost od centra města 200 m
 • Vzdálenost od letiště 38 km
 • Klimatizace ano
 • Vnitřní bazén ano
 • TV ano
 • Dětský koutek ano
 • Golf ano
 • Surfování ano
 • Tobogány ano
 • Silnice kolem hotelu ano
 • Klidná lokalita ano
 • Fitness ano
 • Zastávka skibusu ano
 • Bar ano
 • Bowling ano
 • Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Půjčovna kol ano
 • Wifi zdarma ano

Pořádající CK

Datour s.r.o. IČ: 26002311

Recenze hotelu

Hodnocení 4,4 / 5
Invia

Skvělé (5 hodnocení)

Ubytování 4,6 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 4,9 / 5

Cena 4,4 / 5

Kvalita sjezdovek 3,0 / 5

Tento hotel je 97. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 2573 v Salcbursko.

Anonym

Hodnocení 4,4 / 5
příjemné, doporučuji
Celkové hodnocení

příjemné, doporučuji

Ubytování 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Kvalita sjezdovek 3,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Hana Vojtěchová

Hodnocení 4,3 / 5
Moc se nám vše líbilo, byli jsme nadmíru spokojeni.
Celkové hodnocení

Moc se nám vše líbilo, byli jsme nadmíru spokojeni.

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Filtrovat recenze

Hana Vojtěchová

Hodnocení 4,3 / 5
Moc se nám vše líbilo, byli jsme nadmíru spokojeni.
Celkové hodnocení

Moc se nám vše líbilo, byli jsme nadmíru spokojeni.

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Iveta Desenská Hálová

Hodnocení 3,8 / 5
Tato dovolená splnila mé očekávání.
Celkové hodnocení

Tato dovolená splnila mé očekávání.

Ubytování 4,5 / 5

Strava 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Kvalita sjezdovek 2,5 / 5

Ubytování
Ubytování bylo v té kavlitě, jak popisovala Vaše INVIA. Služby byly výborné a co mě naprosto překvapilo bylo to, že nám denně uklízeli pokoj.

Strava
Strava byla výborná, pouze snídaně by mohly být trochu rozšířenější, ale chápu, neboť návštěvnost v tomto období už není zcela naplněna.

Služby hotelu
Byli k nám velice milý, vstřícní a slušní.

Sjezdovky
Středisko Hintersee bylo vcelku kvalitní, lanovky sice nebyly moderní, ale svahy docela upravené, ale vratit bych se tam nemusela. Středisko Dachstein-West bylo daleko větší a super moderní, ale nebyly vůbec upravené sjezdovky, a proto tam bych se už také nevrátila opakovaně.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Anonym

Hodnocení 4,4 / 5
příjemné, doporučuji
Celkové hodnocení

příjemné, doporučuji

Ubytování 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Kvalita sjezdovek 3,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

Salcburk

Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.
 • Vzdálenost od pláže 300 m
 • Vzdálenost od centra města 200 m
 • Vzdálenost od letiště 38 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 22 °C v noci 14 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 23 °C v noci 13 °C

 • Neděle 26 °C v noci 13 °C

 • Pondělí 24 °C v noci 12 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec