Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Garni Auszeit (Pertisau am Achensee)

Rakousko, Achensee, Pertisau

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Hotel Garni Auszeit

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Stravování

Snídaně Snídaně formou bufetu

Popis hotelu

Rodinný 4 * hotel. zařízení / atmosféra: cílové publikum vhodné pro rodinu: sport

Vybavení hotelu

Obecné informace: check in od 15:00 hod., check out do 10:30 hod., hotelová hala / lobby, botník parkoviště: parkoviště - zdarma internet: WIFI v celém domě - zdarma gastronomie: snídaňová místnost kouření podmínky: nekuřácký hotel domácí zvířata: domácí zvířata povolena - volitelné splatné v letovisku, 20,00 EUR za zvíře a noc, psi povoleni - dobrovolně splatné v letovisku, 20,00 EUR za zvíře a noc způsoby platby: Debetní karta, Visa, Mastercard

Wellness zařízení

venkovní bazén 60 m2, lázeňský areál: děti nejsou povoleny - zdarma, solná jeskyně, relaxační místnost, trávník, lehátko - zdarma

Pro rodiny

dětská postýlka - na vyžádání


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 120 m
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV ano
 • Dětský koutek ano
 • Golf ano
 • Fitness ano
 • Bar ano
 • Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Půjčovna kol ano
 • Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Alpský fjord

Tyrolské jezero Achensee se rozlévá v údolí o délce 10 kilometrů a díky svému protáhlému tvaru si vysloužilo přezdívku Alpský fjord. Nad břehy Achensee se zdvihají svahy romantických lyžařských středisek Christlum, Zwölferkopf a Rofan. Z celkového počtu 55 kilometrů sjezdovek je 29 % modrých tratí, 58 % červených svahů a 13% černých kopců. Sněžná děla připraví bílou peřinu na 21 kilometrech, pokud se příroda nepostará o pravý sníh. 15 lanovek a vleků je schopno přepravit 21100 osob za hodinu. Celý areál stoupá z 950 metrů nad mořem do nečekaných 1840 metrů pod vrcholkem Erfurter Hütte. V porovnání s tyrolskými konkurenty jsou střediska okolo Achensee drobečci, ale s velmi atraktivní 200 kilometrovou sítí běžeckých stop. Vyhlídkové trasy vedou z Pertisau do srdce pohoří Karwendel. Pro snowboardisty je připraven snow park a pod přibližovací lanovkou z údolí vede skicrossová dráha. Děti si užijí spousta zábavy na talířovém vleku Dinojet se slalomem, několika dětskými překážkami a malovanými zvířátky. Perfektně vybavené areály lyžařských školiček s nadjezdy, podjezdy, pojízdnými koberci a drobnými muldami rozvíjejí dětské lyžařské umění.

Pohoda i adrenalin v après-ski

Adrenalinová výzva čeká sportovce ve středisku Rofan nad městečkem Maurach. Ve výšce několika desítek metrů nad zemí visí lano, na němž jsou odvážlivci upevnění v poloze letícího ptáka a řítí se rychlostí 80 km/h do údolí. V Achenkirchu, Pertisau a Maurachu si můžete vyzkoušet i paragliding a shlížet na údolí z ptačí perspektivy. Uprostřed lesa ve středisku Christlum vede sáňkařská dráha a přímo v městečku Achenkirch se nabízí snowtubing, kluziště a hřiště na curling. Pěší turisté ocení zimní vyhlídkové trasy vedoucí okolo jezera. Každoročně se pořádají festivaly balónového létání, plavání v ledové vodě Achensee, ski alpinistické výstupy a běžecké závody. Příjemný večer zažijete v místních restauracích s vybranou nabídkou specialit či u skleničky ve vyhřátém baru. Odpočinete si ve wellness, kde vyzkoušíte přírodní břidlicový olej Tiroler Steinöl těžený v okolí jezera.

Cestou necestou

Jezero Achensee leží asi 474 kilometrů od Prahy a 590 kilometrů od Brna. Nejkratší cesta z Prahy vede přes Plzeň, Regensburg a Mnichov a zdoláte ji za 5 a půl hodiny. Výhodou trasy přes Německo je neomezená rychlost na dálnicích a nulové poplatky. Jelikož se Achensee nachází těsně za německo-rakouskou hranicí, můžete se mýtnému úplně vyhnout. Nejsnazší cesta z Brna vede po dálnici E60 přes Salzburg a trvá necelých 6 hodin. Zde je třeba počítat s dálniční známkou. Ve městech pod středisky jezdí bezplatné ski busy, které zastavují u hlavních ubytovacích zařízení a pod stanicemi lanovek. Vstupenkou na palubu autobusu je platný ski pas.

Kolik to stojí?

Šestidenní skipas pro dospělého stojí v Christlum, největším středisku v údolí Achensee, 170 eur. Děti od 6 do 15 let zaplatí 100 eur. Kombinovaný skipas pro Christlum, Steinberg, Rofan a Karwendel vychází na 174 eur na 6 dní pro dospělého a 105 eur pro dítě. Skupinám nad 20 osob se vyplatí kontaktovat správu centra a domluvit si speciální slevu. Běžkaři si mohou koupit jen jednu jízdu lanovkou, aby se dostali na výše položené stopy.

Letní radovánky

Na jezeře Achensee jsou výborné podmínky pro vodní sporty. Dostatek větru přivádí do regionu milovníky plachtění, kitesurfingu a windsurfingu. V okolí kempů se zdržují plavci a potápěči, kteří díky perfektní kvalitě vody vidí hluboko na dno jezera. Mírný břeh Achensee je ideální k dětským hrátkám ve vodě o teplotě až 22° C. Okolní krajinu si prohlédnete při výletu na loďce. Po kopcích se táhne přes 500 kilometrů pěších tras, ať už ve stínu lesa nebo k dominantním horským vrcholkům. Instruktoři paraglidingu zaučí i úplné nováčky a vezmou je do nebes nad jezerem. Do kopců vyrážejí také cykloturisté a horolezci. K dispozici je golfové hřiště a lanové centrum. Se zážitkovou kartou Achensee budete mít volný vstup do několika muzeí, na parní zubačku, na lanovky či na plavbu lodí po jezeře. Žádejte ji ve svém ubytovacím zařízení.

 • Vzdálenost od centra města 120 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 19 °C v noci 3 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 7 °C v noci -3 °C

 • Neděle 7 °C v noci -4 °C

 • Pondělí 3 °C v noci -8 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec