Zájezd do

Z Korfu na Lefkádu a Meteoru + pobyt v Hotel Silver Beach

Hodnocení: 0/5

Řecko

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Z Korfu na Lefkádu a Meteoru + pobyt v Hotel Silver Beach

Novinka Čedoku

Abstract

Novinka Čedoku

Program zájezdu

1. DEN:
Přímý let na Korfu. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas (v závislosti na době příjezdu). Večeře, nocleh.
2. DEN: KERKYRA - ACHILLION - KLÁŠTER VLACHERNA
Snídaně. Návštěva hlavního města ostrova Korfu - KERKYRY, jednoho z nejzajímavějších měst Řecka, jehož historie sahá až do 8. století př. n. l. Hlavní město je známé svým byzantským opevněním s vlivem benátské architektury, které městu dominuje. Staré město Korfu bylo zařazeno na seznam UNESCO. Návštěva nové pevnosti, odkud je nádherné panorama města a moře. Zastávka u nejstaršího kostela na ostrově - Panagia Antivouniotissa, kde nyní sídlí Byzantské muzeum. Procházka po starém městě: radnice ze 17. století, katedrála sv. Teodory, reprezentativní bulvár Liston, kostel sv. Spirydiona s relikviemi patrona města (prohlídka uvnitř), náměstí Spianada. Volný čas. Návštěva zahrad paláce ACHILLION z konce 19. století, postaveného pro císařovnu Sissi. Neoklasicistní letní sídlo je obklopeno rajskými zahradami s výhledem na moře. Návštěva kláštera VLACHERNA, spojeného s pevninou hrází. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
3. DEN: PALEOKASTRITSA - BELLA VISTA - MAKRADES - PARULÁDY - SIDARI
Snídaně. Přejezd do malebného městečka PALEOKASTRITSA u krásné stejnojmenné zátoky, kde se voda třpytí mnoha barvami tyrkysu. Natáčel se zde film "For Your Eyes Only" ze série James Bond. Přejeďte na vyhlídku BELLA VISTA, odkud si můžete vychutnat panoramatický výhled na zátoku ve tvaru srdce a západní pobřeží. Návštěva tradiční vesničky MAKRADES a ochutnávka místních produktů, jako je likér nebo fíkový džem. Přejezd na severní pobřeží do PERULADES, kde budete mít volno na vyhlídce, odkud uvidíte rozprostírající se malebnou pobřežní krajinu. Poté dojedeme do SIDARI, kde se nachází známý Channel of Love. Podle místní legendy má přechod kanálu podpořit štěstí v lásce. Volný čas. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
4. DEN: LEFKADA - NIDRI - VASILIKI
Snídaně. Transfer do přístavu a přejezd trajektem do Igumenitsy. Přejezd na ostrov LEFKADA, do hlavního města stejnojmenného ostrova. Procházka mezi úzkými uličkami a barevnými podloubími: kostel Agios Spirydon, kostel Pantokratora s hrobkou jednoho z nejznámějších řeckých básníků Aristotela Valaroiti (vstup do kostelů v závisí na otevírací době), přístav, radnice. Návštěva kláštera Faneromeni. Přejedeme přes NIDRI, největšího letoviska na ostrově, s výhledem na ostrov Scorpios. Návštěva jedné z místních vinic, seznámení se s procesem výroby vína a degustace. Přejezd do malebného městečka Vasiliki, kde mnaleznete tradiční řecké uličky a domy, taktéž přístav s tavernami podávajícími místní pokrmy. Volný čas. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
5. DEN: VOLNÝ ČAS / PLAVBA MAGANISI - SKORPIOS - MADOURI
Snídaně. Volno nebo fakultativně (za příplatek na místě) plavba na nedaleké ostrovy v Jónském moři. Plavání do jeskyní Papanikolis a volný čas na koupání. Vyloďite se na ostrově MEGANISI a projděte se půvabnou vesničkou Spartochori. Návštěva pláže, volný čas a grilované oběd (připravené posádkou). Návrat se na palubu lodi a plavba kolem ostrova SKORPIOS, patřícího rodině Onassisů. Miliardář byl na ostrově s Marií Callasovou a později s Jacqueline Kennedyovou. Pak proplujeme kolem soukromého neobydleného ostrova MADOURI. Příjezd do přístavu Nidri. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh.
6. DEN: ARTA - METEORA
Snídaně. Přejezd do vesnice ARTA (starověká Ambracia). Návštěva unikátního, slavného kamenného mostu na řece Arachthos, postaveného během římských dob. Poté navštěva světoznámých pravoslavných klášterů METEORA – jedna z největších turistických atrakcí pevninského Řecka. Velkolepá poloha na vrcholcích skal Meteora a zapsaná na seznamu UNESCO. Skály dosahující výšky 540 m nad mořem jsou po hoře Athos druhým centrem mnišství a pravoslaví v Řecku. První náboženské osady se na skalách usadily na konci 10. století, nejstarší klášter pochází z počátku 14. století. Na programu je návštěva 2 klášterů. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
7. DEN: METSOVO - JOANNINA
Snídaně. Přůjezd půvabnou horskou vesničkou METSOVO do hlavního města Epiru - JOANNINA, na břehu jezera Pamvotida. V průběhu staletí město měnilo svou národnost, což je vidět na rozmanité architektuře. Procházka po centru. Transfer do přístavu a přejezd trajektem na Korfu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

8. DEN:
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu). Transfer na letiště a přímý let do Česka. Pro klienty, kteří si pobyt prodlužují pobyt u moře: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Fakultativní služby

Fakultativní poplatky:
Plavba Meganisi-Skorpios-Madouri: cca 47 EU

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Povinné platby na místě: vstupenky na navštívená místa, místní průvodce, ochutnávky, lístky na trajekt, audio průvodce: cca 125 EUR.
Povinná pobytová taxa (platí se na místě v hotelu v Řecku): 0,5-4 EUR / den / pokoj / v závislosti na kategorizaci hotelu.
Z organizačních důvodů se může změnit pořadí zájezdu. Změna programu vyhrazena. Při rezervaci je nutné poskytnout pasové údaje nebo občanský průkaz.
Tato informace je nezbytná při nákupu lístků na trajekt Korfu-Igumenitsa-Korfu.
Při návštěvě Meteory je vyžadováno vhodné oblečení: zakrytá ramena a kolen.

Cena zahrnuje

7 nocí v hotelech *** , 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) se sociálním zařízením
Strava: 7 snídaní, 7 večeří
Česky mluvícího průvodce
Transfery letiště – hotel – letiště
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Středisko

Roda

Poloha

Menší hotel s přátelskou atmosférou se nachází na severním pobřeží ostrova v krásné zahradě poblíž centra Roda.
- centrum města Roda cca 150 m
- město Kerkyra cca 35 km
- letiště cca 37 km
- autobusová zastávka u hotelu (cca 4,5 EUR / Korfu, Sidari, Acharavi)

Pláž

Veřejná písčito-oblázková Roda Beach se nachází cca 300 m od hotelu.
- pozvolný vstup do moře
- slunečníky a lehátka za poplatek (cca 8 EUR / den)

Vybavení

24 h recepce, výtah, WiFi zdarma, bazén (slunečníky a lehátka u bazénu zdarma), bar u bazénu

Ubytování

Standardní pokoje (cca 20 m²) po rekonstrukci mají vlastní příslušenství (WC, sprchový kout), chladničku, telefon; balkon nebo terasa.
Za poplatek: individuálně ovladatelná klimatizace (35 EUR / týden), trezor (1 EUR/den);

Stravování

Polopenze zahrnuje:
- snídaně (7.00 - 10.15) a večeře (19.00 - 21.00) formou bufetu

Sport a zábava

Kulečník, skluzavka
Za poplatek: vodní sporty na pláži; bary a diskotéky v centru Roda.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* transfery v destinaci
* 7/10/11/14 noclehů - dle smlouvy o zájezdu
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
* služby delegáta
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

Cena nezahrnuje pobytovou taxu (platba v hotovosti na recepci ubytovacího zařízení při příjezdu, výše taxy dle kategorie hotelu: 1-2* 1,50 EUR/noc, 3* 3 EUR/noc, 4* 7 EUR/noc, 5* 10 EUR/noc, apartmány 1,50 EUR/noc.
Upozorňujeme, že výše taxy může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny kdykoliv změněna, aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu do ubytovacího zařízení.

Vybavení hotelu

  • Novinka
  • Jen pro dospělé 18+
  • Lokální speciality
  • WIFI zdarma

Vyberte si termín