Zájezd do

Poznávací zájezd Řecko - září

Hodnocení: 0/5

Řecko, Athény a okolí

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Poznávací zájezd Řecko - září

Poznávací zájezd Řecko - září

Vydejte se s námi poznávat Řecko. Představíme vám zcela neobjevená místa. Třeba Pelion – nádherný poloostrov nabídne krásné výhledy a může se chlubit také typickými starobylými vesnicemi usazenými v prudkých kopcích. Jeden den zamíříme za poznáváním řecké přírody, netradičně se projdeme krásným kaňonem a během našeho putování nevynecháme ani průzračné řecké moře, kde bude možnost koupání. Samozřejmě se podíváme i na ta místa, která se zkrátka „musí“ navštívit – nikdy nespící Atény, známou věštírnu Delfy a zamíříme i do oblak - na kláštery Meteora. A pozor - nebudeme zbytečně ztrácet čas na cestách – přiletíme do Volosu a odlétat zpět budeme z Atén – podívejte se na program zájezdu.

Základní informace

  • Atény, Delfy, Meteora
  • V ceně polopenze
  • Poznání řecké přírody a procházka kaňonem
  • Jeden den na pláži
  • Odlet z Brna, návrat do Prahy

Ubytování

Naši základnu budeme měnit jen dvakrát. Vždy budeme ubytováni ve 3* nebo 4* hotelu. Může se jednat také o ubytování, které je v Řecku označené jako studia. První tři noci budeme v Nea Anchialos, čtvrtou a pátou noc nám poskytne útočiště Kamena Vourla a poslední 2 noci strávíme v Aténách.

Stravování

V ceně zájezdu je polopenze. Každý den nás čeká hotelová snídaně. Pět ze sedmi večerů je v ceně také večeře. Ta není zajištěna pouze v Aténách. Zde bude možnost využít nespočetné množství taveren. Čas na večeři bude zakomponován do programu.

Bude se jednat většinou o večeře v hotelu, ale může se stát, že vás průvodce vezme do víru města – pak bychom se najedli mimo hotel. Podle velikosti skupiny se bude jednat buď o bufet nebo servírovaná jídla.

1. - 1. den

Odlet:

Letíme z Brna přímým letem na letiště Volos. Ano – letíme na charterové lince přímo do středu Řecka, do města Volos. Do Volosu přiletíme už během dopoledne, přesuneme se na hotel. Poté zamíříme na Pelion – tímto názvem je označován poloostrov i stejnojmenné pohoří. Prohlédneme si až 800 let staré vesnice usazené v kopcích a naskytne se nám krásný výhled na město Volos a okolní záliv. Tento den bude nabitý a pokud nám stále bude zbývat čas, projedeme se parním vláčkem po železnici z roku 1881. Návrat na hotel, večeře.

2. - 2. den

Kláštery v nebesích - Meteora:

Jako kláštery v nebesích je označována Meteora. Soubor několika klášterů začal vznikat ve 14. století. Pozornost mnichů a poustevníků však toto magické místo upoutalo už o několik set let dříve. Při pohledu na úzké vysoké skály, na jejichž vrcholcích se dnes nachází kláštery, se tají dech. Navštívíme dva z nich a obdivovat budeme moci také sud na víno, který má kapacitu 120 000 litrů. A pokud nám vyjde čas, zpestříme si tento den přibližně 2 hodinovým trekem / procházkou. Návrat zpět do Nea Anchialos, večeře.

3. - 3. den

Ostrov Skiathos nebo relax na pláži:

Po náročnějším dni na Meteoře budete moci relaxovat na pláži. Nea Anchialos je taková vesnice u moře. Příjemná pláž a ubytování pár desítek metrů od ní vybízí k odpočinku. Pokud nejste plážový typ, je možné fakultativně vyrazit lodí na ostrov Skiathos. Sporady (souostroví kam Skiathos patří) jsou známé tím, že se zde natáčel film Mamma Mia.

4. - 4. den

Slavné Thermopyles a přesun směrem na jih:

Nasnídáme se, opustíme Nea Anchialos a zamíříme směrem na jih. Dojedeme na místo s názvem Thermopyles. Zde se zastavíme a připomeneme si jednu z nejslavnějších bitev. Thermopyly jsou místem, kde se v roce 480 před naším letopočtem utkal spartský král Leonidas s perským Xerxésem. Právě tato bitva byla inspirací slavnému filmu 300: Bitva u Thermopyl. Navštívíme také nedaleké termální prameny, kde se budete moci vykoupat. Případně se vydáme do serpentýn nad Thermopyly odkud se naskytne nádherný výhled na ostrov Evia. Náš cíl bude místo Kamena Vourla, kde se ubytujeme a poté nás čeká večeře.

5. - 5. den

Poznávání řecké přírody:

Vyrazíme do přírody. A to je tak vše, co vám o tomto dni prozradíme ☺ Vy, co s námi cestujete často už víte, že máme vždy jeden den jako překvapení. Ale na co se máte připravit vám řekneme. Část dne věnujeme nádherné soutěsce, kde zapomeneme, že jsme stále v Evropě. A zbylou část dne půjdeme kratší trek po stopách Peršanů – přesně tudy, kudy Peršané vpadli do zad Sparťanům a nedaleko Thermopyl je nakonec porazili. Zkombinujeme přírodu i historii. Návrat zpět do městečka Kamena Vourla, večeře, nocleh. Pokud by se někdo na procházku přírodou necítil, může zůstat u moře v letovisku, nebo se vydat do nedalekých přírodních termálů. Průvodce rád poradí.

6. - 6. den

Delfy a cesta do Atén:

Nasnídáme se, opustíme Kamenou Vourlu a vydáme se opět dále na jih. Pod pohořím Parnassus (nejvyšší vrchol 2457 m.n.m.) se nachází rozlehlé archeologické naleziště známé jako Delfy. Je to soubor mnoha památek – najdeme zde jeden z nejzachovalejších stadionů v celé zemi, amfiteátr s výhledem do okolí či Apollonův chrám - právě zde probíhaly věštby. Poté co si místo prohlédneme, vydáme se nejjižněji z celého našeho zájezdu – do Atén. Zde se ubytujeme a strávíme tu 2 noci. Pokud nám vyjde čas, stihneme ještě seznamovací krátkou prohlídku večerních Atén.

7. - 7. den

Atény od rána až do večera:

Po snídani se vydáme poznávat Atény. Pokud bychom chtěli poznat vše, museli bychom věnovat celý zájezd tomuto památkami nabitému městu. My si vybereme to hlavní – zamíříme na Akropoli, kde budeme obdivovat památky z 1. tisíciletí před naším letopočtem. Projdeme si staré čtvrtě jako Monastiraki a Plaka a podíváme se také na hlavní náměstí Syntagma, kde se nachází řecký parlament – toto místo budete znát ze zpráv, protože se zde často konají hlavní demonstrace v celém Řecku.

8. - 8. den

Ještě trošku Atén a odlet domů:

Po snídani se ještě vydáme podívat na to, co jsme v předchozím dni nestihli. Náš odlet bude až odpoledne, proto nám ještě trochu času na hlavní město Řecka zbyde. Poté si už jen vyzvedneme věci v hotelu a vyrazíme na letiště. Atény mají výhodu, že na letiště vede metro a my jej nejspíše využijeme – často je rychlejší než doprava v běžném denním provozu.

Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

Cena zahrnuje:

Letecká doprava Brno - Volos a Atény - Praha (vč. tax, poplatků a odbaveného zavazadla), Transfery dle programu mini busem nebo autobusem, 7x ubytování, 7x snídaně, 5x večeře, Služby zkušeného, česky mluvícího průvodce během celého zájezdu, Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění (není-li objednáno ve službách), pobytová taxa 3 euro/pokoj/noc – hradí se na místě, V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupenky do navštívených objektů. Ceny vstupů se pohybují rámcově do 60 euro + cca 60 EUR za fakultativní výlet na ostrov Skiathos.

Vyberte si termín

Doba letu

02:30 h

Popis

Dvě a půlhodiny letu a jste v kolébce západní kultury. Atény, hlavní město Řecka, země starověkých bájí a mýtů. Dnes jsou Atény živou a rušnou metropolí, která však nezapře svou bohatou historii. Na starodávných dávných základech kypí v Athénách bohatý a rušný život, kterému vznešeně přihlížejí světoznámé antické památky, kterými jsou Atény doslova protkány.

Nepřehlédnutelnou hlavní dominantou Atén je Akropolis, kdysi centrum starověkého města. Jeden ze sedmi divů světa, socha bohyně Pallas Athény už sice Akropolis nezdobí, ale i tak je Akropolis místem, z něhož vyzařuje slavná historie přímo hmatatelně. Ústředním chrámem je Parthenon, chrám zasvěcený právě bohyni Athéně, v jeho blízkosti se také nachází architektonicky nejsložitější chrám Erechteion, nádherná ukázka stavebního umu starých Řeků. Z Akropole jsou dobře vidět i další významné památky, Stóra, veřejné a obchodní centrum starověkých Athén, města filosofů, Dionýsův amfiteátr, Odeon Heroda Atického, dodnes se v něm konají koncerty a divadelní představení stejně jako před tisíci lety, Olympeion, chrám boha Dia Olympského, z něho se zachovalo patnáct korintských sloupů z původní stovky. Pnyx je polokruhové prostranství. Zde se shromažďovali Athéňané, třeba i proto, aby naslouchali slavným řečníkům.

Akropolis je dominantou Athén, ale Athény, to není jen Akropolis. Město je plné památek, jež upomínají na časy, které vešly do učebnic dějepisu. V Aténách se také proto nabízí i řada zajímavých okružních jízd a to i s jednou místní specialitou. Jedná se o tzv. Hop in saising, který ocení především turisté, kteří si organizují prohlídku sami. V podstatě se jedná o autobusy, které jezdí městem po předem definovaných trasách s velkým množstvím zastávek u jednotlivých památek, je jen na vás, kde chcete vystoupit nebo nastoupit.