Zájezd do

KORFU, PAXOS A PARGA s výlety do hor, k útesům i plavbou po moři - beze stravy

Hodnocení: 0/5

Řecko, Korfu

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

KORFU, PAXOS A PARGA s výlety do hor, k útesům i plavbou po moři - beze stravy

Popis

Po celou dobu budete ubytováni na jednom místě ve studiích s kuchyňkou. Máte možnost připravit si jednoduché jídlo nebo se stravovat v okolních tavernách. Tento zájezd si můžete také zakoupit s ubytováním v hotelu 3* s all inclusive nebo hotelu 4* s polopenzí. KORFU, PAXOS A PARGA s výlety do hor, k útesům i plavbou po moři - all inclusive/polopenze. KORFU • PANTOKRATOR • KLÁŠTER PROMĚNĚNÍ PÁNĚ • KASSIOPI • ACHILLION • KANONI • MON REPOS • LIKÉRKA KUM-QUAT • PALEOKASTRITSA • MAKRADES • OSTROV PAXOS • GAIOS • PARGA

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna leteckou společností Smart Wings, typ letadla Boeing 737. Váhové limity zavazadel zahrnuté v ceně zájezdu: Zavazadlo odbavované do nákladního prostoru může mít max. 23 kg. Limit pro příruční zavazadlo na palubě je 8 kg. Podrobné informace o službách letecké přepravy zde LETOVÉ ČASY: BRQ -CFU: 19:15 - 22:10, CFU - BRQ: 22:55 - 23:55 OSR -CFU: 19:10 - 22:10, CFU - OSR: 22:55 - 23:55 PRG - CFU: 18:30 - 21:40, CFU - PRG: 22:25 - 23:40 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem.

Cena zahrnuje

• let Brno/Praha/Ostrava–Korfu a zpět • letištní taxy a palivový příplatek • transfery, trajekty a výlety dle programu na Korfu a na řecké pevnině • 7/10/11x ubytování ve studiích beze stravy • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

• pobytová taxa ve studiu 1,50 €/pokoj/den • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 590 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč

1. den

Odlet z Brna, Prahy a Ostravy na Korfu, transfer na ubytování.

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

3. den

Dnes nás čeká výlet k nejvyšší hoře ostrova s výstižným názvem Vševládce (Pantokrator). Vychutnáme si panoramatický pohled na Korfu a protější Albánii. Autobusem se dostaneme až téměř k vrcholu hory, kde najdeme jeden z nejstarších byzantských klášterů ostrova. Tento dnes již nefunkční klášter zasvěcený Proměnění Páně pochází z roku 1347. Přestože klášter už neplní svou funkci, má své kouzlo i po letech. Přivítá nás mnich, který v klášteře žije a dokonce vede i místní malý obchůdek se suvenýry. Zájemci se mohou vydat na prohlídku kláštera, který slouží už jen jako muzeum, ale vyrazí nám dech svými vzácnými freskami a ikonami. Poté se vydáme na severovýchodní cíp ostrova do letoviska Kassiopi, které navštívil i samotný císař Nero, Cicero a Cato. I když bylo toto turisty vyhledávané letovisko ještě nedávno malou rybářskou vesnicí, stále si zachovává svůj typický řecký ráz. Budeme mít čas ke koupání a odpočinku na jedné ze čtyř oblázkových pláží se skalnatými zátokami nebo se vydáme městečko prozkoumat. Na oběd si můžeme zajít do některé z taveren, které se táhnou podél přístavu na nábřeží. V odpoledních hodinách návrat na ubytování.

4. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

5. den

Dnes nás čeká celodenní výlet okruh ostrovem. První zastávka bude u letního zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi) a ve kterém si prohlédneme nádherné zahrady. Poté přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Můžeme spatřit přistávající letadla, kláštěr Vlacherena a Myší ostrov, jež patří k jedněm z nejmalebnějších korfských pohledů. Z Kanoni přejedeme do rozsáhlého parku Mon repos, kde uvidíme zbytky antických chrámů zasvěcených bohyni Héře a bohu Apollonovi a též palác Mon repos, kde se narodil vévoda Philipp, otec nynějšího anglického krále Karla III. Po cestě do Paleokastritsi navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritse, která patří k nejkrásnějším místům na Korfu, budeme mít delší přestávku na oběd, prohlídku kláštera Panny Marie, koupání nebo projížďku loďkou do jeskyň. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup přírodních výrobků - olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů apod. Z Makrades se vrátíme zpět na ubytování.

6. den

Volný den k odpočinku.

7. den

V dopoledních hodinách připlujeme výletní lodí na malý ostrov Paxos, který prý Poseidón stvořil pro svou milenku. V malebném přístavu Gaios nás na nábřeží přivítá zelená socha místního hrdiny Pyropolíta, který hrdinně zahynul za války s Tureckem. Náš čas využijeme k prohlídce tohoto přístavního městečka, ve kterém nalezneme typické domy z 19. století zdobené benátskými okenicemi a balkony. Můžeme si také nakoupit nejrůznější suvenýry nebo navštívit některou z taveren či kaváren. V poledních hodinách přeplujeme do jednoho z nejkrásnějších řeckých měst Pargy, rozprostírající se na úpatí zelených kopců, nenápadně zasazené do vnitra olivových hájů a které je omýváno smaragdově čistým mořem. Svou přezdívku "Nevěsta Iónského moře" si městečko získalo právem a to především díky své dokonalé poloze. Navštívíme zříceninu středověkého hradu, který kdysi sloužil jako ochrana města před nájezdy barbarů, zájemci se mohou projít městem a zkusit se dopočítat, kolik vlastně že to Parga má kostelíků - některé z nich jsou nenápadně ukryté mezi domky v úzkých uličkách. O nákupy a občerstvení nouze nebude. V odpoledních hodinách se vrátíme lodí na Korfu.

8. den

Volný den ke koupání a odpočinku. V termínech na 7 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.

9. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

10. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

11. den

Volný den ke koupání a odpočinu. V termínech na 10 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.

12. den

V termínech na 11 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy. ZMĚNA POŘADÍ VÝLETŮ VYHRAZENA.


Vyberte si termín

Doba letu

02:00 h

Popis

Korfu je ostrov s velmi bohatou historií, který je často opěvován básníky a spisovateli mnoha národností. Homér umístil na Korfu svůj ostrov Fajáků, který byl poslední zastávkou Odyssea při jeho putování domů z trojské války. Zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem a Médeiou, když prchali se zlatým rounem. Mnoho slavných osobností bylo okouzleno místy, kde se krása prolíná s bájemi a historií. Krásu Korfu obdivoval Goethe i Wilde, část svého života prožila na zámečku Achilion i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta - Sissi.

Korfu, řecky zvaný Kerkyra, je druhým největším Jónským ostrovem, jehož líbezná krajina má na jihu mírné zelené kopečky a v severní části se zvedá do mohutného vápencového pohoří, je bohatě porostlá subtropickou vegetací a právě pro své nekonečné cypřišové, olivové a pomerančovníkové háje nazývána jako "smaragdový ostrov". Korfu je oblíbená pro svou nenarušenou přírodu, mírné a v těchto oblastech příjemně vlhké klima, bělostné písčité a oblázkové pláže s křišťálovým mořem plným různých druhů ryb.

Přijeďte prožít nezapomenutelné chvíle při odpočinku na plážích, procházkách typickými malými vesničkami a návštěvách starobylých klášterů nebo při shlédnutí hlavního města Kerkyry se zachovanou starou benátskou atmosférou, kde je noční i denní život opravdu pulsující a živý.

Vzdálenost

1 415 km