• Od 1. 5. 2022, 6.00 hod., není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Řecka je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Gaia Palace

Řecko, Kos, Mastichari

Luxusní hotelový komplex Nedaleko písčité pláže Spa centrum a fitness Pravidelná autobusová doprava do centra letoviska a hlavního města 3 bazény a 3 dětské bazény

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Gaia Palace

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

Luxusní hotelový komplex se nachází v letovisku Mastichari nedaleko písčité pláže. Areál hotelu se rozkládá v zahradě s několika bazény na velmi rozsáhlém pozemku. Příjemná atmosféra, zdejší Spa centrum a plně vybavené fitness jistě přispějí k příjemnému prožití dovolené. Dopravní spojení do centra letoviska a hlavního města Kos zajišťuje pravidelná autobusová doprava se zastávkou nedaleko hotelu (50 m). Poloha hotelu: centrum letoviska Mastichari cca 3 km, hlavní město Kos cca 18 km, letiště cca 8 km.

Vybavení hotelu

K vybavení hotelu patří vstupní hala s recepcí, 104 pokojů, TV koutek, možnost Wi-fi připojení, internetový koutek (za poplatek), restaurace, snack bar, pool bar, 3 bazén a 3 dětské bazény, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Spa centrum: vnitřní bazén, vířivka, sauna, masáže, obchody.

Vybavení pokoje

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky mají vlastní koupelnu, WC, fén, LCD TV, telefon, minibar (za poplatek), bezpečnostní schránka (za poplatek), možnost Wi-fi připojení, klimatizace (za poplatek), balkón nebo terasa.

Stravování

All inclusive - formou bufetu. Bzská snídaně 5:00 - 7:00, snídaně 7:30 - 9:30, pozdní snídaně 9:30 - 10:30, obědy 13:00 - 14:30, večeře 18:30 - 21:00, místní nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 23:00), odpolední snack, zmrzlina.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 500 m
 • Vzdálenost od centra města 5 km
 • Vzdálenost od letiště 10 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Golf ano
 • Klidná lokalita ano
 • Fitness ano
 • Animační programy ano
 • Hotelová doprava ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma ano

Pořádající CK

Electra Tours s.r.o. IČ: 26120917

Recenze hotelu

Hodnocení 4,3 / 5
Invia

Skvělé (42 hodnocení)

Ubytování 4,6 / 5

Strava 4,4 / 5

Okolí 3,8 / 5

Cena 4,3 / 5

Tento hotel je 75. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 478 v Kos.

Jana P.

Hodnocení 4,9 / 5
Klidná a příjemná dovolená.
Celkové hodnocení

Klidná a příjemná dovolená.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel pěkný, každý den uklizeno.

Strava
Strava dobrá, malý výběr alkoholických nápojů v allinclusive, ale kafe výborné.

Služby hotelu
Personál ochotný a příjemný, hlavně u barů.

Pláž
Pláž v blízkosti hotelu čistá. Sprchy i záchody uklizené.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jan Tregner

Hodnocení 4,9 / 5
Naprosto úžasná, klidná a pohodová dovolená
Celkové hodnocení

Naprosto úžasná, klidná a pohodová dovolená

Ubytování 4,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování bylo bezproblémové, každý den bylo vzorně uklizeno a ručníky vyměnili každý druhý den. Jediná chybička byla s pevnou přistýlkou, kterou nám ihned vyměnili. A tímto bych chtěl za nás, velice poděkovat naší delegátce Veronice, která ochotně a okamžitě vyřešila jakýkoli náš požadavek k maximální spokojenosti.

Strava
Stravování bylo příjemné a chutné, každý den se našlo něco jiného. Musíme pochválit kvalitu zákusků, bylo to jak v ráji.

Služby hotelu
Služby naprosto odpovídaly pěti hvězdičkám.

Pláž
Pláž byla písčitá s pozvolným vstupem. Pouze na kraji byl pás oblázků, takže doporučujeme obuv do vody. Po celou dobu pobytu foukal příjemný teplý větřík, což koupání vůbec nijak nevadilo.

Byla tato recenze užitečná? (7) (0)

Filtrovat recenze

Anonym Červenec 2021

Datum pobytu: 29.6. - 6.7.2021

Hodnocení 3,9 / 5
Měli jsme vybraný a zaplacený hotel Gaia Royal, nicméně po příletu nám bylo oznámeno, že vzhledem k nedostatku klientů (covid) hotel zatím neotevřel a proto budeme ubytováni v Gaia Palace. Protože se jedná defacto o dvě části jednoho a téhož hotelu, nijak nám to nevadilo a změnu jsme vlastně nepocítili. Horší už to měli třeba lidé, kteří si původně vybrali hotel např. v Kardameně - tedy na opačné
Celkové hodnocení

Měli jsme vybraný a zaplacený hotel Gaia Royal, nicméně po příletu nám bylo oznámeno, že vzhledem k nedostatku klientů (covid) hotel zatím neotevřel a proto budeme ubytováni v Gaia Palace. Protože se jedná defacto o dvě části jednoho a téhož hotelu, nijak nám to nevadilo a změnu jsme vlastně nepocítili. Horší už to měli třeba lidé, kteří si původně vybrali hotel např. v Kardameně - tedy na opačné straně ostrova. Myslím, že toto chování není od CK vůbec férové - pochopila bych nějakou nenadálou situaci, ale my kupovali zájezd jako last minute pár dní před odletem, takže v CK samozřejmě věděli, že si nechávají zaplatit za hotel, jenž není otevřený. Takže takové jednání nás celkem mrzí.

Komáři - každý den na pokoji kolem 10 komárů, venku po setmění se nedá být, jinak vás sežerou. Doporučuji s sebou Bilolit a každý večer pokoj vystříkat, jinak se moc nevyspíte.

Celkově jsme byli moc spokojeni - pláž i moře skvělé, parádní dětský bazén v části Royal, mini zoo krásná. Jídlo chutné. Hotelový komplex je rozlehlý, takže se lidé rozprostřeli a neměli jste pocit nějaké nahňácanosti - jen v části Palace jsou celkem 4 bazény.

Ubytování 3,8 / 5

Strava 3,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Úplně bych hotel neviděla na 5*, spíše 4*. Rodinný pokoj nicméně hodně prostorný, v oknech sítě proti hmyzu. Klimatizace v obou pokojích. Dvě malé flašky vody v lednici při příjezdu, potom už bohužel žádné. Možnost udělat si na pokoji čaj (rychlovarná konvice).

Co bych vytkla jsou nespíš papírové zdi? Ze sousedních pokojů defacto do 23hod neustále hluk, který nás i budil.

Strava
Abych pravdu řekla, překvapil nás ne úplně velký výběr jídel. Na Kosu jsme byli po čtvrté a zde byl výběr srovnatelný s 3* hotelem, kde jsme byli před 2 roky a dokonce menší, než v 3*, kde jsme byli před 3 roky. Na oficiálních fotkách je ten výběr jídla nesrovnatelně větší, takže myslím, že ke značnému omezení došlo nejspíš z důvodu covidu (?). Na druhou stranu, jídlo bylo vždy chutné a čerstvé. Za týden se vystřídali 3 tematické kuchyně (Asi, Itálie, grilování), což bylo fajn oživení, vzhledem k tomu, že jídla se hodně opakovala. Čeho byl dostatek byla zelenina a zákusky.

Co nicméně bylo celé špatně, byl způsob servírování. Vzhledem ke covidu bylo jídlo nandaváno personálem. Jenže pro celý hotel jídlo nandavali 2, když se poštěstilo, tak 4 lidé. Takže jeden číšník obsluhoval jídla u pultu dlouhého cca 5 metrů -  běhal mezi zeleninou, ovocem, zákusky, sýry, uzeninami, kořením a zálivkami na saláty. Na druhé straně běhal mezi polévkou, všemi přílohami, masy, omáčkami, hlavními jídly a zmrzlinou. Takže fronty a bohužel nestíhající číšníci, kteří, ač se hodně snažili, nemohli zkrátka zvládat. Buď jste si vzali všechno najednou a nebo jste si museli opět vystát tu obří frontu, třeba jen kvůli jednomu zákusku - protože nešlo, abyste si došli jen pro něj, přestože tam třeba ani nikdo nebyl. Ne, musíte stát a čekat, až si lidé před vámi nandají celý ten velký oběd/večeři. Takže si člověk rozmyslel, jestli půjde ještě něco ochutnat nebo si třeba přidat. Navíc jídlo bylo po dvou stranách, takže když jste chtěli něco vlevo i vpravo, stáli jste frontu zase znova na té druhé straně. S pitím to samé - nalévají (tady smysl nechápu?) takže zase stojíte ve frontě. Fronty, fronty, fronty. Největší paradox tohoto sytému byl ale ten, že většina lidí neuměla říct názvy jídel, takže strkala ruce pod plexisklo a na jidla ukazovala rukou. A ještě větší paradox byl ten, že zrovna pečivo (!!!) jako jediné bylo volně k dispozici a každý si mohl mezi housky sahat rukama jak chtěl. Nebylo by lepší, kdyby každý při vstupu do jídelny vyfasov

Služby hotelu
Vše bez problému.

Pokoj uklizený každý den.

Wifi na pokoji nefunkční (nám nevadilo). U bazénu či baru fungovala. Personál příjemný a usměvavý.

V části Gaia Palace bohužel žádný pořádný dětský bazén (jen malá brouzdaliště), takže jsme nakonec stejně chodili k bazénu do Gaia Royal, který jsme si ostatně pro velký dětský bazén s klouzačkou a tobogánem původně vybrali.

Mini zoo parádní, s dítětem jsme navštěvovali každý večer, daňci ochočení, takže budou vděční za kus trávy.

Oceňuji dostatek dětských židlicek k zapůjčení při jídle.

Pláž
Pláž nádherná a s minimem lidí. Moře někdy s většími, někdy s menšími vlnami - jedná se o návětrnou část ostrova a je třeba s větrem i vlnami počítat. Na začátku mořské řasy, potom ale už moře krásně čisté. Vstup je pozvolný, dno příjemné, písčité, není potřeba mít boty do vody. Pro nás nejhezčí pláž, byli jsme na ní už po čtvrté a myslím, že se zase někdy vrátíme. Úplně vybízí k dlouhé procházce do Marmari nebo Mastichari.

Dvě lehátka se slunečníkem za 5euro/den, ale už by je možná chtělo obměnit.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Jana P.

Hodnocení 4,9 / 5
Klidná a příjemná dovolená.
Celkové hodnocení

Klidná a příjemná dovolená.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel pěkný, každý den uklizeno.

Strava
Strava dobrá, malý výběr alkoholických nápojů v allinclusive, ale kafe výborné.

Služby hotelu
Personál ochotný a příjemný, hlavně u barů.

Pláž
Pláž v blízkosti hotelu čistá. Sprchy i záchody uklizené.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Olga Nováková

Hodnocení 4,5 / 5
Byli jsme zde již podruhé. Až na uječené polské turisty (což nelze ovlivnit) je to skvělé místo pro relaxační dovolenou.
Celkové hodnocení

Byli jsme zde již podruhé. Až na uječené polské turisty (což nelze ovlivnit) je to skvělé místo pro relaxační dovolenou.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytování
Pokoj je vkusně zařízený, prostorný, postel je široká a pohodlná. Koupelna s vanou i sprchou.

Strava
Strava byla rozmanitá. Převládala zelenina. Uvítali bychom více masa. Zákusky byly famózní. Chyběl nám tuňák, který byl při naší minulé návštěvě na denním pořádku.

Služby hotelu
Všichni zaměstnanci jsou milí, usměvaví a vstřícní. Nic nebyl problém (až na toho tuňáka) :-D

Pláž
Pláž je písčitá a dlouhá, ideální na krásné procházky podél pobřeží. Moře je čisté a nádherné. Doporučuji jít směrem na Mastichari na pláž Troulos.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Roman A.

Hodnocení 3,6 / 5
dovolenka v pohode, mrte nemeckých dedkov a babiek, ale to sa dá odignorovať. Inak hotelové služby a kvalita asi ako u 4* hotela...
Celkové hodnocení

dovolenka v pohode, mrte nemeckých dedkov a babiek, ale to sa dá odignorovať. Inak hotelové služby a kvalita asi ako u 4* hotela...

Ubytování 3,8 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 3,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jitka Holečková

Hodnocení 4,8 / 5
Dovolená splnila naše očekávání. Ubytování, restaurace i služby na velmi dobré úrovni.
Celkové hodnocení

Dovolená splnila naše očekávání. Ubytování, restaurace i služby na velmi dobré úrovni.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Mastichari

Mastichari se nachází přibližně 20 km od hlavního města Kos na severozápadním pobřeží. Považuje se klidné romantické městečko s rybářskou tradicí, kam rádi zavítají rodiny s dětmi a všichni ti, kteří touží po odpočinkové, romantické dovolené. Je zde možné vybírat z několika druhů ubytování, od hotelů až po rodinné penziony, kde se servíruje tradiční řecká kuchyně tvořená většinou z ryb a jehněčího masa, doplněná řeckým vínem. Místní pláž tvořená bílým pískem a průzračnou vodou je velkým lákadlem ke koupání i díky pozvolnému vstupu do moře. Občas jsou zde k vidění větší vlny, které využívají ke sportovním hrám hlavně surfaři a milovníci jachtingu. Nachází se zde několik málo obchůdků s potravinami a suvenýry. Na větší nákupy se doporučuje vyjet do hlavního města, kam jezdí pravidelné autobusové linky. Velkým zážitkem je každoroční festival vína, pro sportovce je zde ideální pěší turistika, či výlety na kole do okolních vesniček.

Doprava letecky

02:40 h

Popis

Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležící v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, který má krajinu s malými vesničkami a pláže, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží.

Ostrov má bohatou a dlouhou historii, jejímž důkazem jsou bohaté památky z doby antiky až po novověk. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Kos je rodištěm zakladatele medicíny Hippokrata.

Kos je velice oblíben pro svou příznivou polohu, která umožňuje během jediného pobytu navštívit všech devět okolních řeckých ostrovů a shlédnout místa dvou divů starověku:

- ostrov Rhodos s památkami na řád Rhodských rytířů
- ostrov Kalymnos s jeho malebnými městečky a krajinou
- poutní ostrov Patmos se světoznámým klášterem a jeskyní apoštola Jana a ostrov Nissyros, který je činnou sopkou.

Ostrov Kos je ideální pro turisty hledající klidné a pohostinné prostředí pro svou dovolenou spolu s krásnou přírodou, čistým mořem a nádhernými plážemi. Ostrov Kos vznikl v důsledků sopečné činnosti, proto se zde nachází množství termálních pramenů. Pro Kos je typická poklidná atmosféra, zdejší turistický ruch nemá masová měřítka, tím větší prostor dostává řecká pohostinnost. Velkou předností je také poloha ostrova, během jednoho dne lze navštívit devět okolních ostrovů s mnoha památkami a malebnými scenériemi. Stejnojmenná ostrovní metropole byla znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933. Její dominantou je pevnost rytířů svatého Jana, která kdysi chránila zdejší přístav a dnes její mohutné zdi přihlížejí rušného životu v ulicích, které nabízejí nesčetné nákupní možnosti, stejně jako příjemné posezení v mnoha tavernách.
 • Vzdálenost od pláže 500 m
 • Vzdálenost od centra města 5 km
 • Vzdálenost od letiště 10 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 31 °C v noci 25 °C

 • Teplota vody 26 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 32 °C v noci 24 °C

 • Středa 32 °C v noci 24 °C

 • Čtvrtek 33 °C v noci 25 °C

 • Pátek 32 °C v noci 25 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec