• Od 1. 5. 2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Řecka je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/recko/cestovani/covid_19.html

Vyberte si termín

Grecotel Amirandes Resort

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

jedná se o dvojici hotelů Amirandes hotel a The Villas situovaných přímo u nádherné písečné pláže v letovisku Gouves. Jde o komplex bungalovů a vil na velkém pozemku umístěné v zeleni, udržované zahradě s řadou bazénů a u dvou písečných zátok. Hotel je vzdálen 2 km od centra vesničky Gouves, kde se nabízí nespočet nákupních možností, řada taveren, kaváren i barů. Resort leží 23 km od centra Heraklionu, 18 km od mezinárodního letiště, 10 km od rušného a živého letoviska Hersonissos a 46 km od městečka Agios Nikolaos. Zastávka autobusu je vzdálená 1 km a 18 jamkové golfové hřiště Creta Golf club 10 km.

Vybavení hotelu

5* komplex nabízí ubytování ve 212 pokojích rúzných kategorií, z toho 161 je v bungalovech. Samotný hotel Vás uvítá majestátním vstupní halou s recepcí a prostorným lobby s barem. Dále zde najdete vyhlášenou hlavní restauraci Amirandes, dalších 5 á la carte restaurací (krétská taverna Xasteria, restaurace Petrino, gril BBQ restuarace Lagodi Candia, asijská Blue Monkey a italská gourmet restaurace Minotaur), několik skvělých barů (vitřní i venkovní), braserii, PC koutek (Wi-fi internet ve všech prostorách hotelu zdarma), video hernu, business centrum, zlatnictví, minimarket, butiky, dětský klub aj. Pro příjemný relax je k dispozici Elixir Alchemy SPA s vnitřním vyhřívaným bazénem, saunou, párou, fitness a řadou masážních místností specializujících se na indickou Ayurvedu. Ve venkovním zahradním areálu je hlavní bazén ve tvaru laguny (2000 m2) lemovaný řadou palem, velký olympijský bazén s mořskou vodou, brouzdaliště a dětský bazén. Slunečníky, lehátka i osušky jsou u bazénu i na hotelové pláži zdarma. K aktivnímu odpočinku slouží 3 tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště na beach volejbal, basketball, mini fotbal, vodní pólo, stolní tenis, kulečník, šipky, boccia, golfová akademie, na pláži středisko vodních sportů. V areálu najdete i kostelík, amfiteátr a venkovní kino, kde jsou pořádány společenské akce všeho druhu (různá představení, večery s živou hudbou, profesionální show i tématické párty). Velkým bonusem hotelu je program orientovaný na děti. Najdete zde Grecoland club (3-12 let) s dětským hřištěm, diskotékou, bazénem, nepřeberným množstvím her, propracovaných soutěží, kreativních prací a dalších aktivit. O starší děti se stará Grecoteens (13-17 let) s řadou sportovních hřišť a dalších atrakcí. Nejoblíbenější zábavou pro děti je Discovery adventures (7-14 let), fotbalová akademie klubu Aresnal nebo English lesoons s učiteli British Study Centre. Hotel nabízí rovněž službu Grecotel baby, kdy dostanete po příjezdu pro své nejmenší vše potřebné včetně ohřívače lahví, nočníku, sterilizátoru, varné konvice, baby stravy atd. Za zmínku stojí i Tasting corner, kdy je celý den postaráno o Vaše děti (3-12 let) co se týká vhodného a zdravého jídla a pití.

Vybavení pokoje

všechny pokoje jsou moderně a hezky zařízené, mají luxusní sociální zařízení se sprchou nebo vanou (župan a přezůvky, vysoušeč vlasů), pracovní stůl, křeslo či sedací kout, LCD SAT-TV, DVD/CD přehrávač, telefon, radio, Wi-fi internet zdarma, minibar (za poplatek), individuální klimatizaci, coffee/tea set, trezor, terasu nebo balkon. Vyšší kategorie pokojů a suit mají oddělené ložnice, soukromou zahradu, vlastní bazén či část pláže. V nabídce najdete i luxusní vily pro 4-8 osob (na vyžádání).

Stravování

americká snídaně. Za příplatek nabízíme polopenzi formou bufetu nebo „Super“ polopenzi. Vše formou výborné kvality, nevšední pestrosti a vyvážené stravy s důrazem na čerstvé potraviny a dětské menu. Při „Super polopenzi“ se klienti stravují bez doplatku i v á la carte restauracích dle vlastního výběru. Pro děti 3-12 let hotel zajišťuje Tasty corner zdarma (11-17:00 hodin), kdy děti dostávají čerstvé ovoce, jogurty, sušenky, zmrzlinu, mléko, vodu, čaj i džusy. Nechybí ani obědy s nabídkou zeleniny, polévek, těstovin, pizzy, burgerů, salátů i dalších jídel včetně pití. Na požádání děti dostanou dietní stravu i mixované pokrmy.

Cena zahrnuje - let

ubytování s vybraným druhem stravování, leteckou dopravu, letištní a palivové taxy, transfery v místě, služby delegáta.

Cena nezahrnuje - let

případné navýšení palivového příplatku.

Povinné příplatky - let

pobytová taxa - hradí se v místě ubytování: cena za pokoj/noc 1-2* hotely 0,50 Eur, 3* hotely 1,50 Eur, 4* hotely 3 Eur, 5* hotely 4 Eur.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 2 km
 • Vzdálenost od letiště 18 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Golf ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Fitness ano
 • Animační programy ano
 • Bezbariérový přístup ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Nonstop recepce ano
 • Půjčovna kol ano
 • Wifi zdarma ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,0 / 5
Invia

Výborné (1 hodnocení)

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Tento hotel je 601. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 3208 v Kréta.

Marie R.

Hodnocení 4,0 / 5
pro hotel jsem se rozhodla na základě zkušenosti z r. 2016,.
Celkové hodnocení

pro hotel jsem se rozhodla na základě zkušenosti z r. 2016,.

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Ubytování s vlastním bazénkem splnilo očekávání, voda v bazénku byla denně kontrolována a bazének čietěn.

Pláž
Jediná výtka je, že pláž není denně uklízena od řas a území mezi 2 plážemi patřícími k hotelu není uklízeno a je plné odpadků, včetně plastových lahví, atd.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Filtrovat recenze

Marie R.

Hodnocení 4,0 / 5
pro hotel jsem se rozhodla na základě zkušenosti z r. 2016,.
Celkové hodnocení

pro hotel jsem se rozhodla na základě zkušenosti z r. 2016,.

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 3,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Ubytování s vlastním bazénkem splnilo očekávání, voda v bazénku byla denně kontrolována a bazének čietěn.

Pláž
Jediná výtka je, že pláž není denně uklízena od řas a území mezi 2 plážemi patřícími k hotelu není uklízeno a je plné odpadků, včetně plastových lahví, atd.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

02:45 h

Popis

Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.
 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 2 km
 • Vzdálenost od letiště 18 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 12 °C v noci 8 °C

 • Teplota vody 16 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 9 °C v noci 7 °C

 • Úterý 10 °C v noci 7 °C

 • Středa 10 °C v noci 7 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec