Zájezd do

To nejlepší z Rhodosu a Kosu + pobyt v Hotel Lymberia

Hodnocení: 0/5

Řecko, Rhodos

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

To nejlepší z Rhodosu a Kosu + pobyt v Hotel Lymberia

Program zájezdu

1. DEN:
Přímý let na Rhodos. Transfer do hotelu, ubytování. Podle času příjezdu: volný čas. Večeře, nocleh.
2. DEN: ASKLEPION - KOS - MYLOTOPI - KEFALOS/ZIA
Snídaně. Ranní přejezd trajektem na ostrov Kos. Návštěva ASKLEPIONU, pozůstatků chrámu boha Asklépia, který v římských dobách sloužil jako lékařské centrum. Toto místo vytvořil sám Hippokrates a nyní je největší atrakcí ostrova. Přejezd do hlavního města KOS, procházka: pozůstatky antického města, Platanus - nejstarší strom na ostrově, hrad Neratzia ze 16. století Procházka na trh, volno k nákupu suvenýrů. Návštěva továrny na ropu. Přejezd do MYLOTOPI kde na kopci s krásným výhledem a naleznete dodnes fungující větrný mlýn. Přejezd do KEFALOS, prvního hlavního města ostrova a volno. Návštěva medárny, kde budete mít možnost seznámit se s procesem jeho výroby, ochutnat a zakoupit medové produkty. Fakultativně večer (za příplatek na místě): odjezd do vesnice Zia, nachází se na svahu hory Dikeos, s krásným výhledem na severní pobřeží a čas na obdivování západu slunce. Projděte se křivolakými uličkami plnými místních obchodů. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
3. DEN: PSERIMNOS - KALYMNOS - PLATI
Snídaně. Plavba po Egejském moři směrem na ostrovy Pserimos, Plati a Kalymnos. Během plavby je možnost se opalovat, plavat a potápět (na palubě lodi je bar, kde si můžete zakoupit nápoje). První zastávkou je malý rybářský ostrůvek PSERIMOS s krásnou písečnou pláží. Poté příjezd na pevninu ostrova KALYMNOS, známého svými mořskými houbami. Volný čas na oběd (není v ceně). Volný čas na nakupování. Na závěr ostrov PLATI, u kterého se stihnete vykoupat v křišťálově čisté vodě. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
4. DEN: VOLNÝ DEN / NYSSYROS
Snídaně. Volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě): na ostrov NISSYROS. Přejezd do přístavu v Kardameně a plavba na malý ostrov Nissyros o rozloze pouhých 40 km². Návštěva "Brány pekla" - jednoho z největších světových aktivních hydrotermálních kráterů jménem Stefanos. Přejezd do hlavního města ostrova - Mandraki, volno na procházku po malebném přístavním městečku. Návštěva kláštera Panagia Spiliani na vrcholu skály. Zpáteční plavba na Kos. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
5. DEN: RHODOS - LINDOS
Snídaně. Ranní přejezd trajektem na Rhodos. Návštěva RHODOSU, hlavního města ostrova, obývaného nepřetržitě 2500 let. Návštěva Monte Smith Hill, nádherné vyhlídky nad městem a zálivem. Pak pěšky do Odeonu a stadionu. Transfer do centra a procházka po Starém Městě: Rycerska ulice, Sokratesova ulice, Hipokratovo náměstí. Osobní volno ve Starém Městě nebo k individuální návštěvě Paláce velmistrů, postaveného johanitskými rytíři v 19. století, kde můžete obdivovat mj. starověké mozaiky z Kosu a umělecká díla z různých období. Středověké město Rhodos je na seznamu UNESCO. Návštěva přístavu Mandraki, kde se měl podle legend stát šestý div světa - Rhodský kolos. Přejezd do LINDOSU, mimořádného „bílého města“ ze seznamu UNESCO, ve starověku jeden z nejdůležitějších přístavů na středomořské obchodní cestě. Vstup na hradní kopec, Akropoli z 2. století př. n. l., po athénské druhé největší akropoli v Řecku, kde jsou pozůstatky Athénina chrámu a Pevnost johanitů ze 14. století. Procházka půvabnými uličkami Lindosu: Kapitánovy domy, Centrální náměstí, byzantský kostel ze 14. století Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
6. DEN: KAMIROS - EMBONA - MONOLITHOS
Snídaně. Přejezd do KAMIROSU, zvaného „řecké Pompeje“, jedné z nejvýznamnějších dórských osad na ostrově, kde můžete obdivovat mj. ruiny chrámu Pallas Athény, Heliosův oltář, lázně, obchody a domy, cisterna ze 6. století př. n. l. Čas na fotografie v malebných ruinách hradu Kritinia. V obci EMBONA Vás čeká ochutnávka vín z místního vinařství a možnost degustace mj kávy ouzo. Volný čas na oběd (není v ceně). Přejezd na MONOLITHOS a ochutnávka místního medu, lahodného olivového oleje a ohnivé vody „Souma“, to vše s výhledem na zříceninu středověkého hradu postaveného na obrovské skále. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
7. DEN: VOLNÝ DEN / SYMI
Snídaně. Volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě) na ostrov Symi u tureckého pobřeží. Přejezd do přístavu a plavba na malebný SYMI, kdysi nejbohatší ostrov souostroví, díky lovu slavných hub, známých jako „zlato Dodekanů“. Užijte si během plavby panoramatické výhledy na ostrovy Chalki, Thilos a Sesklia. Na Symi návštěva kláštera archanděla Michaela v Panormitis, významného poutního centra. Poté procházka přístavem a centrem městečka Symi, okouzlujícího řadovými domky s barevnými fasádami. Je to také příležitost naučit se získávat houby ze dna Středozemního moře. Volný čas. Pro ty, kteří chtějí vystoupat 500 schodů, nazývaných Kalistrata do Chorio, do vyšší části města s vyhlídkou. Zpáteční plavba na Rhodos. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
8. DEN:
Snídaně. Volno (v závislosti na časech odletu), transfer na letiště a přímý let do Čech. Pro klienty, kteří si pobyt prodlužují pobyt u moře: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Fakultativní služby

Fakultativní poplatky:
- Plavba na Nissyros: cca 48 EUR
- Ostrov Symi s obědem: cca 65 EUR
- Západ slunce v Zia: cca 16 EUR

Informace

Povinné platby na místě: vstupenky na navštívená místa, ochutnávka dle programu
trajekt: Rhodos-Kos-Rhodos: cca 85 EUR.
Povinná pobytová taxa v Řecku (platí se na místě v hotelu): 0,5-4 EUR / den / pokoj / v závislosti na kategorizaci hotelu.
Změna programu vyhražena.

Cena zahrnuje

7 nocí v hotelech ** / ***: 4 na Rhodosu, 3 na Kosu; 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) se sociálním zařízením
Strava: 7 snídaní, 7 večeří
Česky mluvícího průvodce
Transfery letiště – hotel – letiště
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Středisko

Faliraki

Poloha

Hotel se nachází ve středisku Faliraki.
- centrum Faliraki cca 800 m
- město Rhodos (staré město) cca 15 km
- město Lindos cca 35 km
- golfové hřiště Afandou cca 3 km
- vodní park Faliraki cca 1,5 km
- letiště Rhodos cca 12 km
* Vzhledem k umístění hotelu nedoporučujeme osobám s omezenou pohyblivostí (+ hotel nemá výtahy).

Pláž

Veřejná pláž Faliraki je vzdálená cca 500 m.
- písčito-oblázková
- pozvolný vstup do moře
Nudistická pláž je vzdálená cca 600 m.

Vybavení

24h recepce, restaurace, automat s občerstvením na recepci, hlavní bar (18.00 - 2.00), bar u bazénu (10.30 - 23.00) , bazén, dětský bazén, WiFi v areálu hotelu zdarma, parkoviště, půjčovna aut
Za příplatek: trezor na recepci (10 EUR / týden)

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje Standard (možnost 1 přistýlky) mají vlastní příslušenství (WC, koupelna - sprcha, fén), klimatizaci, SAT/TV, chladničku, bezdrátové připojení k internetu, balkon nebo terasa.
* Trezor k dispozici na recepci (10 EUR / týden).
* Ubytování se nachází ve vedlejší budově umístěné přes klidnou místní komunikaci.

Stravování

Program All inclusive zahrnuje:
- snídaně (7.00 - 10.00), obědy (12.30 - 14.30) a večeře (18.30 - 21.00)
- alkoholické a nealkoholické nápoje
- all inclusive bar u bazénu (10.30 - 12.00 - pizza, senviče; 15.30 - 17.30 - káva, čaj, sladké pečivo, zmrzlina)

Sport a zábava

Tenisový kurt, stolní tenis, animační programy pro dospělé i děti
Za poplatek: vodní sporty na pláži, kulečník

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* transfery v cíli zájezdu
* počet noclehů dle smlouvy
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
* služby delegáta
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

Cena nezahrnuje pobytovou taxu (platba v hotovosti na recepci ubytovacího zařízení při příjezdu), výše taxy dle kategorie hotelu: 1-2* 1,50 EUR, 3* 3 EUR, 4* 7 EUR, 5* 10 EUR, apartmány 1,50 EUR.
* Uvedené ceny jsou za noc a za pokoj.
Upozorňujeme, že výše taxy může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny kdykoliv změněna, aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu do ubytovacího zařízení.

Vybavení hotelu

  • Novinka
  • All inclusive
  • Pobyt pro dítě zdarma
  • Rodina s dětmi
  • WIFI zdarma

Vyberte si termín

Doba letu

02:50 h

Popis

Záplava barev a vůní vítá návštěvníky "ostrova věčného slunce", podle statistik je na Rhodu až 300 slunečních dní v roce. Takový je Rhodos, prozářený sluncem, rozkvetlý, pestrý, úrodný a také pohostinný, lemovaný nádhernými plážemi.

Náruživí sportovci, vášniví obdivovatelé starověkých památek, milovníci přírody, průzračného moře, ale i rušného nočního života, kultury a zábavy, ti všichni jsou na Rhodu správně. Antické stavby, stejně jako památky vybudované za éry rytířského řádu Johanitů i za osmanské nadvlády vytvářejí historicky různorodou podobu ostrova. Stál zde i jeden ze sedmi starověkých divů světa, Rhódský kolos, dnes již neexistující 32 metrů vysoká bronzová socha.

Výběr pláží je zde opravdu široký, v mnoha případech jsou pláže až několik kilometrů dlouhé, mezi nejkrásnější patří například pláž Tsambika, příjemné je i koupání v zálivu Kalithea. Pobřeží na západní části se vyznačuje ideálními větrnými podmínkami pro windsurfing.

Hlavní město Rhodos je rušným přístavním městem se vším, co k tomu patří. Jeho dominantou jsou středověké hradby spolu se Starým městem protkaným křivolakými uličkami. Ale ani ostatní letoviska nezůstávají se svým půvabem nijak pozadu, například Kalithea, bývalé termální lázně, Falikari, v minulosti malá rybářská vesnička, teď jedno z nejrušnějších míst ostrova, Kolymbia, menší poklidné letovisko, Kalthos, tradiční klidná řecká vesnice, Lindos, starobylé romantické městečko, Pefki/Lordos s dlouhými plážemi a širokým zázemím pro vodní sporty.