Okolo Bodamského Jezera A Kostnice

Švýcarsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Okolo Bodamského Jezera A Kostnice

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

Chiemsee • Ostrov květů Mainau • Bregenz • Vaduz

Popis

Den 1
Odjezd z Olomouce v ranních hodinách. Odpoledne příjezd do Bavorska k jezeru Chiemsee. Plavba lodní na ostrov Herreninsel, kde se nachází zámek Herrenchiemsee, stavěný jako zmenšená kopie Versailles pro bavorského krále Ludvíka II. Přejezd na ubytování, nocleh.
Den 2
Po snídani cesta na ostrov Reichenau na Bodamském jezeře, který se díky areálu bývalého benediktinského kláštera z 8. století dostal na seznam UNESCO. Přejezd k ostrovu Mainau, nazývanému Ostrov květů. Ten je ve vlastnictví původem švédské šlechtické rodiny Bernadotte. Díky zdejšímu klimatu rostou v zámeckém parku palmy a další středomořské rostliny. Součástí areálu je mimo zámku také impozantní skleník, arboretum, květinová vodní kaskáda nebo dům motýlů. Poté prohlídka historické Kostnice, kde před více než šesti sty lety tamní církevní koncil odsoudil ke smrti upálením Mistra Jana Husa - Husův dům, koncilní budova, Münster (katedrála, kde se koncil odehrával).
Den 3
Dopoledne návštěva švýcarského města Sankt Gallen se slavným klášterem sv. Havla, zapsaným na seznam UNESCO. Poté Bregenz, hlavní město rakouského Voralberska: hrad Hohenbregenz, nejužší dům v Evropě, kaple sv. Jana Nepomuckého, Martinsturm - největší cibulovitá věž střední Evropy. Odtud (možno lodí) do bavorského Lindau s prohlídkou jeho historického centra, rozprostírajícího se na malém ostrůvku v Bodamském jezeře.
Den 4
Rano cesta do švýcarského kantonu Graubünden k jezeru Igl Lai. Odtud možnost vyjet lanovkou na vrchol Parpaner Rothorn (2899m), odkud se nabízí výhled na víc než tisíc alpských vrcholů. Odpoledne návštěva Vaduzu, hlavního města Lichtenštejnského knížectví a prohlídka Feldkirchu, nejzápadnějšího města Rakouska a nejlépe dochovaného historického města Voralberska s hradem Schattenburg, katedrálou sv. Mikuláše nebo Lichtenštejnským palácem. Večer odjezd do ČR.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, služby průvodce Cena nezahrnuje: vstupy a lanovky, případné pobytové taxy.

Pořádající CK

BOHEMIAN FANTASY spol. s r.o. IČ: 41187571