Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html

Na skok za švýcarskými nej - Luzern, Pilatus a Matterhorn

Švýcarsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Na skok za švýcarskými nej - Luzern, Pilatus a Matterhorn

Na skok za švýcarskými nej - Luzern, Pilatus a Matterhorn

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 1 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1 × snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Povinné příplatky

1lůžkový pokoj – 790 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Trasa

LUZERN - PILATUS - MATTERHORN - TÄSCH - ZERMATT - GORNERGRAT - VADUZ

Svozové trasy

A, B, D, E

1. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách, tranzit do Švýcarska.

2. den

V ranních hodinách přijedeme do LUZERNU (UNESCO). Město leží na Vierwaldstättském jezeře a překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus a Rigi podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlédneme si staré město, městské hradby a krásné historické domy a také podnikneme lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee. V odpoledních hodinách vyjedeme nejstrmější zubačkou na světě na horu PILATUS (2 128 m). Čeká nás jedinečný zážitek spojený s neopakovatelnými výhledy na velikány středního Švýcarska (za jasných dní z ní lze kolem dokola spatřit až 73 alpských vrcholů) a třpytící se Luzernské jezero. Hora Pilatus je jedním z nejvíce legendami opředených míst ve středním Švýcarsku - jde o sídlo draků, domov obra a hrob vládce. Projdeme si vyhlídky i dračí jeskyni a kabinovou lanovkou sjedeme do Kriensu. Přejedeme na hotel, kde se ubytujeme.

3. den

Ráno se vydáme autobusem přes Matterské údolí do městečka TÄSCH, ze kterého se svezeme místním vlakem do nejbohatšího švýcarského střediska ZERMATT, jež leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Společně si prohlédneme centrum Zermattu a následně budeme mít možnost vyjet soustavou lanovek na Klein MATTERHORN do nejvýše položené stanice v celé Evropě ve výšce 3 883 m a spatřit špičatou horu přímo před očima. Možný je i výjezd pověstnou ozubnicovou železnicí na vrchol hory GORNERGRAT, turistika alpskou krajinou mezi horskými štíty nebo procházka soutěskou Gornerschlucht. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve VADUZU. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté budeme pokračovat v cestě do ČR.

4. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 250 CHF.


Vyberte si termín