Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html

Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Švýcarsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 4x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4x snídani, 3x večeři, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 2 500 Kč, cestovní pojištění Uniqa

Slevy

3. osoba na přistýlce - 900 Kč.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 05:15, předpokládaný příjezd do Brna 10:20. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.

Trasa

MULHOUSE - FRIBOURG - ŽENEVSKÉ JEZERO - VINICE LAVAUX - AIGLE - PRŮSMYK SV. BERNARDA - MARTIGNY - ALETSCH - SION - CHAMONIX - AIGUILLE DU MIDI

Svozové trasy

Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč.

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Večer se ubytujeme v nejjižněji položeném alsaském městě V podvečer přijedeme do nejjižněji položeného alsaského města Mulhouse, které se nachází nedaleko švýcarských hranic. Po procházce kouzelným historickým centrem s kostelem sv. Štěpána ze 14. století a renesanční radnicí, budeme mít možnost ochutnat v některé z místních restaurací a atraktivních letních zahrádek ochutnat alsaskou specialitu Flam Kuchen při skleničce alsaského vína. Ubytování.

2. den

Po snídani budeme pokračovat do oblasti centrálního Švýcarska, do středověkého města FRIBOURG (UNESCO) s mísící se německou a francouzskou kulturou, které bylo založeno ve 12. století rodem Berchtoldů, později žijících na Moravě. Odhalíme kouzlo tohoto gotického města, projdeme se dlážděnými uličkami, přejdeme kamenné mosty, navštívíme gotickou katedrálu sv. Mikuláše a budeme mít možnost vystoupat po 365 schodech na vrchol její věže s 13 zvony, jež patří k nejstarším v zemi. Odměnou nám bude výhled na město jako z pohádky, na něž budeme shlížet z věže 74 m vysoké. A budeme mít i možnost svézt se historickou lanovkou do starého centra. V podvečer přijedeme kolem ŽENEVSKÉHO JEZERA, svahů s vinnou révou kolem vinic LAVAUX (UNESCO) do vinařské vesničky AIGLE, které dominuje jeden z nejkrásnějších švýcarských zámků, dnes muzeum vinařství. Poté odjedeme na naše ubytování v srdci horské oblasti Col des Mosses.

3. den

Dnešní den budeme projíždět oblastí Wallisu. Cesta s překrásnými výhledy na vinice s vykukujícími vrcholy zasněžených hor se bude klikatit až do průsmyku SV. BERNARDA (2 473 m), který se nachází mezi Švýcarskem a Itálií. V minulosti místo s nádhernou, byť nevyzpytatelnou nebezpečnou horskou přírodou, kde sv. Bernard založil hospic – útulek pro pocestné a díky chovné stanici bernardýnů s plemennou knihou od 15. století zachránil spolu s dalšími mnichy nejeden lidský život. Útulek funguje dodnes. V místní kapli najdeme kopii Černé madony čenstochovské. Dozvíme se legendu o slavném Bernardýnovi Barrym i o tažení napoleonských vojsk přes tento průsmyk. A určitě se rádi vyfotíme s místními bernardýny. Odpoledne se cestou zpět zastavíme v MARTIGNY, které za mnohé vděčí italské mecenášské rodině Gianadů. Dozvíme se, proč se nazývá městem kultury a proč se právě zde objevily sochy Rodena a Henry Moora a dalších významných autorů. Navštívíme také roztomilé muzeum bernardýnů. A budeme mít možnost si nejen koupit plyšového Barryho se soudkem, ale s těmito dobrosrdečnými psy se i pomazlit. Poté si nenecháme ujít návštěvu muzea, které nás v tomto nevelkém městě překvapí. Nadace Pierre Gianadda se chlubí obrazy od Van Gogha, Picassa, Cezanna i Lautreca. V suterénu pak můžeme obdivovat soukromou sbírku starobylých vozů a v zahradě muzea spatřit skulptury od Da Vinciho. Vrátíme se na ubytování.

4. den

Po snídani opět odjedeme do regionu Wallis, jehož největším lákadlem a v celé alpské oblasti zcela ojedinělým přírodním klenotem je ledovec ALETSCH (UNESCO), který je pozoruhodný svou délkou cca 23 km. Celý region se skládá ze tří hlavních v údolí řeky Róny ležících obcí – Mörel, Betten a Fiesch, na něž navazují turistická střediska Riederalp, Bettmeralp a Fiescheral. S údolními obcemi jsou spojeny několika kabinovými lanovkami, které jsou pro ně naprosto nezbytné, protože nahoru nevedou žádné silnice. My se vydáme z vesničky Fiesch do střediska Fiescheralp v nadmořské výšce 2 212 m a odtud dále vyjedeme až do horní stanice Eggishorn (2 869 m), odkud se nám naskytnou nejkrásnější pohledy na celý Aletschský ledovec. Za jasných dnů je vidět mnohem víc než jen ledovec. Kolem dokola se rozprostírá nehostinný, avšak magický svět alpských čtyřtisícovek. Po návratu zpět do Fiesche se vydáme do hlavního města švýcarského kantonu Wallis, do SIONU v údolí řeky Rhony. Kdysi mocné sionské biskupství hraje důležitou roli v církvi dodnes. Díky dlouhé historii města zde najdeme spoustu památek. Jednou z dominant Sionu je bazilika Notre-Dame-de-Valére nacházející se na jednom z kopců nad městem. Byť na první pohled připomíná spíše pevnost, původně bývala sionskou katedrálou. Celý region okolo Sionu je také důležitou vinařskou oblastí. Odjedeme na ubytování.

5. den

Dnes se vydáme do CHAMONIX. Přímo z centra můžeme vyjet nejvýše položenou lanovkou v Evropě na AIGUILLE DU MIDI (UNESCO) do výšky 3 842 m, odkud budeme v němém úžasu pod nejvyšším vrcholem Evropy Mont Blanc v panoramatickém výhledu 360° obdivovat celé francouzské, švýcarské i italské Alpy. Ve večerních hodinách odjedeme do ČR.

6. den

V dopoledních hodinách příjezd do Brna.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 105 CHF a 70 €.

Anotace

od největšího švýcarského jezera až pod nejvyšší horu Evropy


Vyberte si termín