Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html

Kouzelný Svět Horských Železnic

Švýcarsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Kouzelný Svět Horských Železnic

Kouzelný Svět Horských Železnic

Číslo termínu: SC468760

Poloha

Cestování po švýcarských Alpách železnicí zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zároveň projedeme tratí Bernina expresu a větší částí Glacier expresu. Zájezd je vhodný pro SENIORY i pro RODINY s dětmi. Výhodou je sleva na jízdenku pro děti.

Popis

Den 1
Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, příjezd do nejvýše položeného švýcarského města uprostřed vysokých hor DAVOSU (1560 m n.m.), ubytování, nocleh.
Den 2
Po snídani prohlídka města DAVOS, kostela sv. Jana Giacomettiho s vitrážemi, kolem zimního stadionu, dále haly, ve které se konají Světová ekonomická fóra, po Hohe Promenade zpět do centra města. Možnost vyjížďky lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným výhledem na Davos, jezero a okolní hory, dějiště románu Kouzelný vrch s možností návštěvy alpské zahrádky s množstvím alpinek. Dle zájmu lze individuálně využít dvě sekce pozemní lanovky Parsennbahn a gondolovou lanovkou na vrchol Weissfluh (2844 m n.m.) - nejvyšší vrchol nad Davosem, či Rinehorn, Madrisa nebo Jakobshorn. Odpoledne projížďka historickým vlakem do Filisuru přes Wiesener viadukt. Návrat do Davosu, nocleh.
Den 3
Pro vlakové přejezdy budeme využívat dvoudenní Graubünden pass. Po snídani vlakem z Davosu přes Filisur, okolo nejznámějšího švýcarského viaduktu, který ústí přímo do skalního tunelu - Landwasserviadukt a Reichenau Tamins. Projedeme soutěsku předního Rýna přes Illanz do DIisentis Mustér. Prohlídka kláštera. Zpět přes nejstarší město Švýcarska a zároveň hlavní město kantonu Graubünden - CHUR a jeho prohlídka. Úzkokolejnou tratí přes pozoruhodný most Landwies do Arosy, prohlídka městečka a vlakem zpět do Churu. Přestup na vlak a přes Klosters Dorf - vesničky, kam jezdí lyžovat členové britské královské rodiny, návrat na ubytování.
Den 4
Po snídani pojedeme divukrásnou krajinou přes strže a kolem vodopádů najedeme ve stanici Filisur na trať Thusis-Tirano, která je zapsaná na listině UNESCO. Točitými tunely linie Albula přijedeme do údolí Innu. Krátká prohlídka proslulého St. Moritz (Svatý Mořic) - procházka do centra a promenádní cestou podél jezera zpět k vlaku. Přestup na vlak - návštěva Morteratsche. Možnost vycházky až k čelu ustupujícího ledovce, výhled na Piz Bernina (4049 m n.m.), návštěva mlékárny. Cesta vlakem nejvýše položenou železniční tratí přes sedlo Bernina (2253 m n.m.), točitý viadukt Brusio až do italského TIRANA (údolí Valtellina, odkud pochází víno Veltlín). Prohlídka staré čtvrti a poutního renesančního chrámu. Možnost nákupů. Opět přes sedlo Bernina do Pontresiny. Pokračujeme po proudu Innu Dolním Engadinem. Neopomeneme ani zaústění nejdelšího úzkorozchodného tunelu Vereina. Uvidíme mnohá městrčka, která mají stěny domů vyzdobená sgrafity a mluví se v nich stále rétorománsky. Jedno z nejmalebmnějších je Ardez, které si v podvečer prohlédneme a pokračujeme do Scuol - Taraspu, kde nás bude očekávat autobus. Noční přejezd zpět do ČR.
Den 5
Dopoledne návrat do ČR.

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu se snídaní, všechny vlakové jízdenky, lanovky, služby průvodce

* cena pro dítě do 16 let je platná pouze v doprovodu minimálně jednoho rodiče, nelze uplatnit v případě, že dítě cestuje s jiným rodinným příslušníkem nebo jinou osobou!

Další informace

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, 3x ubytování v hotelu se snídaní, všechny vlakové jízdenky, lanovky, služby průvodce. Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupy, případné pobytové taxy. Fakultativně: jednolůžkový pokoj 2250 Kč, 3x večeře 2490 Kč.

Doprava

Autobusem. NÁSTUPNÍ MÍSTA: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín za příplatek 500 Kč/os. Hranice, Přerov, Zlín a Kroměříž za příplatek 400 Kč/os. Olomouc, Prostějov za příplatek 250 Kč/os. Vyškov za příplatek 100 Kč/os. Brno, Jihlava, Velké Meziříčí, Praha, Plzeň bez příplatku


Vyberte si termín