Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html

Horskými vláčky po Švýcarsku III - Švýcarské unikáty

Švýcarsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Horskými vláčky po Švýcarsku III - Švýcarské unikáty

Horskými vláčky po Švýcarsku III - Švýcarské unikáty

Číslo termínu: SC461270

Popis

- první kabrio lanovka
- nejstrmější uzavřená lanovka na světě
- nejvýše položené nádraží v Evropě

Stravování

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

1. den

odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.

2. den

Příjezd k VIERWALDSTÄTTERSEE – jezero patří k nejnavštěvovanějším oblastem ve Švýcarsku, leží v srdci Švýcarska a nabízí mnoho zajímavostí. Výjezd unikátní kabrio lanovkou na STANSERHORN a kratší okružní trasa v oblasti vrcholu Stanserhorn. Dojezd na ubytování do Andermattu.

3. den

Přejezd pod průsmyk SUSTEN a výjezd kabinkovou lanovkou z údolí Gadmen. Dále pěší trasa (cca 6 km, 3,5 hod.) k jedinečnému VISUTÉMU MOSTU TRIFTBRÜCKE (170 m dlouhý, vysoko nad soutěskou) s výhledem na LEDOVEC TRIFT. Odpoledne divoká soutěska řeky Aary AARESCHLUCHT (průchod soutěskou cca 1,5 hod.).

4. den

Výlet do BERNSKÝCH ALP – za velmi dobrého počasí výjezd na JUNGFRAUJOCH – nejvýše položené nádraží v Evropě, ledovcová jeskyně, vycházky ve vrcholové oblasti, jedinečné pohledy na okolní čtyřtisícovky i na Konkordiaplatz – začátek nejdelšího alpského ledovce Aletschgletscher. V případě špatného počasí výjezd vlakem na Kleine Scheidegg a turistika v oblasti vrcholu Mänlichen, přejezd vlakem do Grindelwaldu . Návrat na ubytování.

5. den

Výlet přes dva vysoko položené průsmyky: GRIMSELPASS a od Grimselhospiz výjezd lanovkou k hrázi JEZERA OBERAAR, které je součástí systému přehrad a na jehož druhém konci spadá stejnojmenný ledovec. Turistická cesta celkem cca 2 hod. na druhou stranu jezera k ledovci, případně s možností prodloužení v závislosti na počasí. Při zpáteční cestě autobusem zastávka na PRŮSMYKU FURKA a u vyhlídky Belvedere poblíž RHONE-GLETSCHER, pramen Rhony a vycházka k ledovcové jeskyni.

6. den

Dopoledne přejezd k VIERWALDSTÄTTERSEE. Návštěva oblasti STOOS, které je nyní přístupné jen lanovkou a není tam možná automobilová doprava. Výjezd lanovkou do Stoos (nejstrmější lanovka na světě s unikátním tvarem), procházka přes městečko a pokračování další lanovkou na FRONALPSTOCK (1 920 m.) – jedinečný vyhlídkový vrchol nad Vierwaldstättským jezerem. V oblasti vrcholového hřebene možnost pěší trasy k horní stanici lanovky na KLINGENSTOCK (pozor na závratě a nutná je jistota chůze) a sjezd zpět do Stoos a lanovkou zpět k autobusu.

7. den

Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

4x polopenze (česká kuchyně), 4x ubytování (2-3 lůžkové pokoje), průvodce, dopravu autobusem

Cena nezahrnuje:

jízdné na vláčky, lanovky (celkem cca 300 CHF)

Vyberte si termín