Na vrcholky švýcarských hor

Švýcarsko, Švýcarské Alpy

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Na vrcholky švýcarských hor

Číslo termínu: SC300126

Popis

Znáte ten pocit, že se dotýkáte nebe? Že ne? Anebo ano, ale chtěli byste ho znovu prožít? Vyjeďte s námi do Švýcarska, odkud je to k nebi na dosah ruky. Uvidíte na vlastní oči Matterhorn, jeden z nejkrásnějších a nejfotografovanějších evropských vrcholů. Chybět nebude ani výjezd na Titlis světoznámou rotující lanovkou a procházka po 100 metrů dlouhém visutém lanovém mostě.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v nočních hodinách.
2. den: Odjezd do městečka Täsche, odkud vyjedete ozubnicovou železnicí do Zermattu. Individuální volno budete moci využít k prohlídce městečka Zermatt, kde se nachází například hřbitov horolezců, kostelík a muzeum. Následovat bude společná procházka k soutěsce Gornerschlucht. Odtud dále výjezd ozubnicovou železnicí na vrcholek Gornergratt, který nabízí návštěvníkům fantastický výhled na Matterhorn a Monte Rosu, včetně nejvyššího švýcarského vrcholu Pic Duffour. Zájemci mohou vyjet až na Malý Matterhorn. Večer odjezd na ubytování.
3. den: Dopoledne příjezd do lyžařského centra Engelberg, odkud se vydáte k vrcholu Titlisu. Zde se nachází skutečná rarita v podobě rotační visuté lanovky Titlis Rotair, která vás přemístí na vrchol Malého Titlisu. Díky rotaci o 360° uvidíte panorama všech okolních vrcholů. Trasa pokračuje 140 metrů dlouhou ledovcovou jeskyní, kterou když projdete, dostanete se až k visutému mostu, který se nachází ve výši 500 metrů nad hlubokou propastí. Navštívit můžete také snowpark s řadou atrakcí. Individuální volno. Večer odjezd do ČR.
4. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vlak do Zermattu - 17 CHF
Zubačka na Gornegrat – 86 CHF
Malý Matterhorn – 78 CHF
Rotační lanovka na Titlis 92 CHF
Pobytovou taxu 4€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 18:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 18:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 19:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 20:15 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Pořádající CK

Vega Tour s.r.o. IČ: 62917072

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Karolína, specialista prodeje zájezdů

Popis

Švýcarské Alpy jsou velmi navštěvovanou destinací v cestovním ruchu, skládajících se z hornatého pohoří, které tvoří 60% rozlohy celého Švýcarska. Dají se rozdělit i do tří skupin na Vnitřní, Vnější krystalické Alpy a Vnější vápencové Alpy. Na území Švýcarských Alp najdeme mnoho přírodně chráněných rezervací (Švýcarský národní park, Lauterbrunnerské údolí, Aletschský prales, Matterhorn). Pro lyžování je zde k dispozici až 5 400 km sjezdovek, nadmořská výška alpských středisek se pohybuje na 515 – 3 889 m. Nejvyšší bod Švýcarska je Dufourspitze (4 634 m), nejnižší vrchol Švýcarska je jezero Maggiore 195 m. Největším ledovcem je Aletschgletscher s plochou 119 km2. Nejvyšším vrcholem švýcarských Alp je Monte Rosa měřící 4633 m n m. Nejbližší lyžařské středisko z Prahy je Oberes Toggenburg (622 km), z Brna Samnaun (751 km).