Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html

Adventní Luzern

Švýcarsko, Švýcarské Alpy

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Adventní Luzern

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Vydejte se s námi na adventní trh ve švýcarském Lucernu, na sladké sušenky Kambly a na nejstarší zakrytý dřevěný most na světě (Kapellbrücke). Ten spolu s vodní věží a Mostem vetešníků (Spreuerbrücke) spojují Staré Město s Novým. Poloha Lucernu je mezi jezerem Lucern a horami (Pilatus a Rigi) obzvláště malebná. Urychlila rozvoj Lucernu coby cizineckého města a turismus již od roku 1840.

Program

1. den: Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách.
2. den: Ráno dorazíme do Lucernu uprostřed Švýcarska na březích Lucernského jezera. Vydáme se společně s průvodcem na osvědčený turistický okruh po Starém Městě. K vidění budou mnohé zajímavé památky města. Chybět nebude rovněž procházka po zakrytém nejstarším dřevěném mostě na světě (Kapellbrücke). Ten je spolu s vodní věží a Mostem vetešníků (Spreuerbrücke) jedinečnou atrakcí města a spojuje Staré Město s Novým. V poledne bude následovat osobní volno pro návštěvu místního adventního tržiště. To vám nabídne nepřeberné množství místních švýcarských pochutin a vánočních dárků či ozdob. Zaručenou místní a jedinečnou specialitou jsou sušenky Kambly, které se vyrábí nedaleko od Luzcernu. Pokud by vás více zajímala romantická plavba po Lucernském jezeru, není nic jednoduššího než nastoupit v přístavišti na parník a vydat se na plavbu. Odjezd do ČR bude kolem 19. hodiny.
3. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse
● 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
● Technického průvodce na palubě autobusu
● Procházku po Lucernu

Cena nezahrnuje

● Vstupy do objektů
● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu včetně pojištění storna 49 Kč / den
Orientační ceny vstupného:
Jednosměrná plavba lodí po jezeru Luzern 22 CHF
Doporučené kapesné na zájezd: 70 CHF / osoba

Nástup / Výstup

PRAHA – 20:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 21:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 21:45 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE (OC OLYMPIA)
ROZVADOV – 22:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Popis

Švýcarské Alpy jsou velmi navštěvovanou destinací v cestovním ruchu, skládajících se z hornatého pohoří, které tvoří 60% rozlohy celého Švýcarska. Dají se rozdělit i do tří skupin na Vnitřní, Vnější krystalické Alpy a Vnější vápencové Alpy. Na území Švýcarských Alp najdeme mnoho přírodně chráněných rezervací (Švýcarský národní park, Lauterbrunnerské údolí, Aletschský prales, Matterhorn). Pro lyžování je zde k dispozici až 5 400 km sjezdovek, nadmořská výška alpských středisek se pohybuje na 515 – 3 889 m. Nejvyšší bod Švýcarska je Dufourspitze (4 634 m), nejnižší vrchol Švýcarska je jezero Maggiore 195 m. Největším ledovcem je Aletschgletscher s plochou 119 km2. Nejvyšším vrcholem švýcarských Alp je Monte Rosa měřící 4633 m n m. Nejbližší lyžařské středisko z Prahy je Oberes Toggenburg (622 km), z Brna Samnaun (751 km).