Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html

Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee

Švýcarsko, Valais (Wallis)

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee

Srdce Švýcarska a perla Alp Saas Fee Lucern – Vierwaldstättské jezero – Pilatus – Brünig Pass – Hasli – Grimsel Pass – Wallis – Goms – Fiesch – strž Lama se závěsným mostem - Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – Aletschský ledovec – Gornergrattský ledovec – Monte Rosa – Dom – Täschhorn – Eggishorn – strž Lama Schlucht – závěsný most – hrad Chillon – Ženevské jezero – Montreux – Saas Fee – Dom – Mittelallalin Pod nejznámějšími švýcarskými velikány a ledovci.

Poloha

Lucern – Vierwaldstättské jezero – Pilatus – Brünig Pass – Hasli – Grimsel Pass – Wallis – Goms – Fiesch – Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – Aletschský ledovec – Gornergrattský ledovec – Monte Rosa – Dom – Täschhorn – Eggishorn – strž Lama Schlucht – závěsný most – hrad Chillon – Ženevské jezero – Montreux

Prodloužený víkend pod nejznámějšími švýcarskými velikány.

Ubytování

2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu

Strava

2x snídaně (formou bufetu)

příplatek za 2 večeře, tříchodové servírované: 1 800 Kč;

1. - 1. den

Úterý:

Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov.

2. - 2. den

Středa:

Ráno přijedeme do Lucernu a projdeme se městem s nejstarším krytým dřevěným mostem na světě. Poté nás čeká projížďka lodí na Vierwaldstättském jezeře, které je známé jako „srdce Švýcarska", neboť právě tady vzniklo švýcarské spříseženstvo.

Z Alpbachu vyjedeme nejstrmější ozubnicovou tratí na světě (až 48% stoupání) na legendární vrch Pilatus, z něhož za dobrého počasí můžeme vidět půl Švýcarska. Až si užijeme nádherné vyhlídky a prohlédneme Dračí jeskyni, sjedeme kabinovou lanovkou do Kriensu. (Cena okruhu loď–zubačka–lanovka: 90 CHF).
Odpoledne přejedeme přes sedlo Brünig Pass do údolí Hasli a dále budeme pokračovat přes Grimsel Pass (2 164 m n. m.) na ubytování do kantonu Wallis do horského městečka v údolí Rhôny - Fiesch.

Cestou zastavíme nad strží Lama Schucht, kterou vytvořila řeka Rhôna, přes kterou vede ve výšce 92 metrů 280 m dlouhý a 1,4 m široký závěsný most, který můžeme přejít. Příjezd do hotelu, pro zájemce večeře.

3. - 3. den

Čtvrtek:

Po snídani nás čeká celodenní výlet do Mattertallu. Nejprve vyjedeme vlakem (19 CHF) z Täsche do elektrozóny vysokohorského Zermattu (nelze busem = elektrozóna). Zájemci mohou pokračovat nejvýše položenou evropskou lanovkou až na Klein Matterhorn (3 880 m n. m.), nebo se vydat zubačkou na nejvýše položené otevřené evropské nádraží Gornergratt (98 CHF).
Milovníci turistiky vyrazí na legendární procházku k jezírkům, ve kterých se zrcadlí majestátní masivy hor. Cestou uvidíme horské velikány, rétorománské vesničky, jezírka, a to vše (pokud počasí dovolí) s kulisou legendárního Matterhornu. Uvidíme i Monte Rosu, Dom, Täschhorn či Gornergratský ledovec.

4. - 4. den

Pátek:

Po snídani celodenní výlet do Saas Fee “perly Alp”, do údolí kde je nejvíce čtyřtsícových vrcholů a ledovců.

Nejstarší kamenná a dřevěná walliská stavení, ohromující panorama třinácti čtyřtsícovek Dom, Täschhorn, Alphügel a rozsáhlé ledovce, to je Saas Fee.

Výjezd lanovkou a alpským metrem do výše 3.500 m (krásné vyhlídky, otáčivá restaurace) na Mitelallalin.Procházky pod vodopády, které padají do údolí z ledovců.

5. - 5. den

Sobota:

Po snídani vyklidíme pokoje a lanovkou vyjedeme nad hotel na vrchol Eggishorn (45 CHF), odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher a hvězdný trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger. Místo je dle nových výzkumů spojené s vysokým množstvím energie. Zájemci si projdou novou energetickou stezku vysoko nad údolími a ledovci. Při dobrém počasí uvidíme nádherné vrcholy od Monte Rosa přes Matterhorn až po Mont Blanc. Cestou zpět se v Kühbodenu projdeme na vyhlídku, z níž nás učaruje ještě jeden pohled na Matterhorn.
Po poledni odjedeme údolím Goms kolem Sionu, hlavního města švýcarského kantonu Valais, k jednomu z nejkrásnějších a nejstarších švýcarských hradů Chillon, který se stal předlohou pro disneyovský zámek malé mořské víly a který navštívíme (15 CHF).
Úchvatnou pobřežní promenádou Ženevského jezera, plnou květin, dojdeme do Montreux. V tomto luxusním letovisku nás čeká krátký rozchod a poté už jen odjezd do ČR.

6. - 6. den

Neděle:

Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Cena zahrnuje:

dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného; 3x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu; 3x snídani (formou bufetových stolů); služby průvodce; pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Standard; pojištění storna zájezdu 5% z ceny zájezdu k pojištění LV; příplatek za 3 večeře - tříchodové servírované: 2 700 Kč; pobytové taxy (asi 2 CHF/os./noc, nutno platit na místě); příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit); vstupné a jízdné., Vše co není v kolonce Cena zahrnuje a není připlaceno v Cestovní smlouvě., Místenka v autobuse dle výberu, Pojištění storna zájezdu BEZ pojištění léčebných výloh, Pojištění storna zájezdu k pojištění léčebných výloh

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Nikola, specialista prodeje zájezdů