Severní Irsko a Wales letecky, s návštěvou Londýna

Velká Británie

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

Severní Irsko a Wales letecky, s návštěvou Londýna

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

K Irsku a Walesu patří neopakovatelná krása zdejší přírody, pohostinnost irských hospůdek a lahodnost světoznámého piva Guiness nebo pravé irské whiskey. Země s keltskou minulostí, fantastickými výhledy a nezapomenutelnou fascinující zelenou přírodou.

Stravování

Snídaně

Doprava

Letecky

1. den

1. den - Odlet z Prahy, přílet do Londýna, transfer z letiště, odjezd směr severozápad kolem univerzitního OXFORDU a Shakespearova STRADFORDU NAD AVONOU (možnost krátké prohlídky či zastávky). K večeru ubytování v hotelu blízko centra BIRMINGHAMU. Jedno z největších center průmyslové revoluce v 19.stol., náměstí Victoria Square a Chamberline Square a pěší zónu na New Street.

2. den

2. den - CHESTER, město ležící blízko hranice s Walesem. Projedeme kouzelnou krajinou severního Walesu směr CONWY se stejnojmenným hradem, který je zapsán na seznamu památek světového dědictví UNESCO a jeho 8 věží s výhledem na ústí řeky Conwy je typickým obrázkem severního Walesu. Universitní město BANGOR, ležící u průlivu Menai, který odděluje severní Wales od ostrova ANGLESEY, dojedeme až na ostrov Anglesey, v rámci Walesu je největším ostrovem, s výjimkou Irska. Zde zastavíme v městečku s nejdelším názvem na světě, který má na 58 písmen. Je to: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Přeložit se dá jako: Kostel svaté Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysília z červené jeskyně. Pokračujeme do přístavu HOLYHEAD. Cca 2,5 hodinová plavba do Irska. Navštívíme mýtickou TARU, kde byli až do 11. století voleni nejvyšší králové starého Irska. Toto místo je také spojeno se sv.Patrickem, který zde na trojlístku dokazoval trojjedinost boží. Trojlístek (shamrock) je od té doby jedním ze symbolů Irska. Poté přejedeme do klášterního komplexu MONASTERBOICE, s nádhernými keltskými kříži s výjevy ze Starého i Nového zákona. Jejich stáří se odhaduje zhruba na 1000 let. Překročíme hranici Severního Irska a zamíříme do BELFASTU, kde se ubytujeme. Možnost večerní procházky centrem s krásnou viktoriánskou radnici na náměstí Donegall Square a radnicí se sochou královny Victorie.

3. den

3. den - Vydáme se k malebnému zálivu Carlingford, vyhlídková jízda s krásnými pohledy na pohoří Mourne. Zastávka u strážního hradu Narrow Water na okraji městečka WARRENPOINT, kde došlo 27.8 1979 ke krvavému útoku teroristické IRA na britské vojáky. Pěší procházka centrem městečka Warrenpoint s krásnými výhledy na hory a záliv. Pokračujeme k romantickým ruinám hradu Dundrum, který byl založen na konci 12.stol. rytířem Johnem de Courcy a byl jedním z prvních anglo-normanských hradů v Irsku. Městečko DOWNPATRICK s katedrálou a místem, kde byl patron Irska Sv. Patrick údajně roku 461 pohřben. Trajektem přeplavíme záliv Strangford a na poloostrově ARDS navštívíme nádherné sídlo rodu Stewartů Mount Stewart z přelomu 18 a 19.stol. a zahrady z počátku 20 stol. Shamrock Garden, zahrada trojlístku - symbol Severního Irska. Vracíme se zpět do Belfastu, po cestě zastávka před budovou severoirského shromáždění ve Stormontu, který byl uzavřen roku 1972 během krvavých střetů mezi katolíky a protestanty. Dnes zde vedle sebe sedí poslanci unionistů a protestantů. Návrat na hotel v Belfastu.

4. den

4. den - Nejzachovalejší ze severoirských středověkých hradů CARRICKFERGUS. Hrad byl založen na sklonku 12.stol rytířem Johnem de Courcy a byl vůbec prvním, který Anglo-Normané vybudovali v Severním Irsku. Město ANTRIM s parkem obklopujícím ruiny hradu. A dostaneme se až na břeh největšího z jezer na britských ostrovech Lough Neagh. Zamíříme do přístavu BELFAST. Zde byla v loděnicích společnosti Harland a Wolff postavena největší a nejluxusnější loď na světě TITANIC. Potopila se po srážce s ledovcem při její první plavbě z Evropy do New Yorku roku 1912. Na palubě bylo 2228 lidí z nichž na 1500 zahynulo. Ke 100 výročí zkázy Titaniku bylo na ostrově Queen´s Island ve starém přístavu otevřeno velkolepé muzeum Titanicu. Zastávka u budovy celnice, Hodinová věž prince Alberta z roku 1867, katedrála sv. Anny a dojedeme až do živého centra města, se sochu královny Viktorie a památník obětem zkázy Titaniku. Kolem budovy nádherné QUEEN´s COLLEGE postavené roku 1845 podle návrhu architekta Charlese Lanyona, návrat na ubytování.

5. den

5. den - Podél pobřeží pokračujeme na sever Irska s fantastickými výhledy na skotské pobřeží i na devět údolí hrabství Antrim. Půvabné městečko BALLYCASTLE, pěší procházka městem. Za příznivého počasí procházka po pláži s výhledy na ostrov Rathlin. Prohlédli jsme si slavnou palírnu Bushmills, dozvíme se o výrobě této slavné irské whiskey. Dále pokračujeme k 20 m dlouhému provazovému mostu Carrick-a-rede zavěšenému ve výšce 25m. Jedním z vrcholů celé cesty je procházka u čedičového útvaru GIANT´S CAUSEWAY (Obrův chodník), začal vznikat během silných sopečných výbuchů před 65 miliony let, čedičové sloupy svažující se do mořských hlubin, jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Zastávka u ruiny hradu Dunluce. Přejezd do Irska do okolí městečka Letterkenny na ubytování.

6. den

6. den - DERRY, druhé největší severoirské město, název města pochází od keltského Doire neboli dubový háj, Staré město a také nejzachovalejší městské hradby ve Spojeném království. Katolická čtvrť Bogside, s nádhernými malbami na zdech domů, připomínající dlouhá léta konfliktu mezi katolíky a protestanty v Ulsteru. Odpoledne nás čeká jeden z nejlepších skanzenů na světě Ulster-American Folk Park, stavby ve kterých lidé žili v Irsku, podíváme se do útrob lodě, která převážela emigranty do Ameriky a poznáme také, jaký byl jejich nový život v USA. Zastávka na pahorku Navan, kde byli voleni staří pohanští králové severního Irska –Ulsteru. DUBLIN, prohlídka města, první irská univerzita Trinity College, sbírky Národního muzea, katedrála Sv. Patricka nebo dublinský hrad. Odjezd na ubytování.

7. den

7. den - Plavba zpět do přístavu HOLYHEAD, prohlédneme si hrad princů z Walesu CAERNARFON, největší a nejmajestátnější velšský hrad a zároveň nejsilnější článek tzv. Železného kruhu. Po prohlídce hradu projedeme nádherným pohořím SNOWDONIA, zastavíme v průsmyku Llanberis, procházka fantastickou krajinou.

8. den

8. den - Dopoledne přejezd do centra LONDÝNA. Odlet bude v pozdějších odpoledních hodinách, program bude uzpůsoben, aby byly navštíveny hlavní památky metropole - Westminsterské opatství, Big Ben, Downing Street 10, Buckinghamskému paláci, Trafalgarské náměstí…

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu Praha – Londýn – Praha vč. odbaveného zavazadla 23 kg, let. taxy, transfer z/na letiště, dopravu lux. klim busem po celou dobu programu, 7x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 7x snídani, trajekty do Irska a zpět (Holyhead – Dublin, Dublin - Holyhead), český průvodce.

Cena nezahrnuje:

Vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Pořádající CK

Relax Travel s.r.o. IČ: 09493093

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů