Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html

HILTON CARLTON

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Název či hvězdičkové hodnocení ubytování se v naší databázi liší od názvu / hodnocení poskytnutého cestovní kanceláří:

 • Lola Tours SK: HILTON CARLTON
 • Invia: Hilton Edinburgh Carlton Hodnocení: 4/5

Popis

Luxusný 4* mestský hotel CARLTON je umiestnený v prekrásnej historickej budove priamo na svetoznámej Royal Mile v prestížnom historickom centre Edinburgu. Stačí len výjsť z hotela a môžete sa prechádzať po slávnej Royal Mile, ktorá spája hrad a kráľovský palác, a je plná ďalších pamiatok, atrakcií, obchodíkov a príjemných reštaurácií, barov a kaviarní. Neďaleká Princess street je plná obchodov a nákupných možností. Pozdľž nej sa tiahne nádherný park, kde je možné sa prechádzať a príjemne si oddýchnuť. Ďalší príjemný park Calton Hill je asi 15 minút od hotela. Nájdete tam viacero pamätníkov, vrátane toho Národného, hvezdáreň a keďže je situovaný na kopci, ponúka Vám prekrásny výhľad tak na celý Edinburg ako aj na Severné more. Obľúbeným cieľom je aj Artušovo sedlo - mohutný kopec vypínajúci sa nad Edinburgom. Z hotela treba ísť po Royal Mile dolu až k parlamentu a kráľovskému palácu Holyrood. Výstup na Artušovo sedlo s prekrásnymi výhliadkami začína práve tam. Asi 15 minút od hotela po Royal Mile smerom hore je hrad, whisky experience a mnohé iné zujímavosti mesta. No a pokiaľ zatúžite vybrať sa za mesto, či už k Rosslynskej kaplnke, alebo na rôzne iné výlety po Škótsku, nech sa páči, radi Vám poradíme, pomôžeme. K dispozícii sú aj organizované sprevádzané výlety (v anglickom jazyku).

Poloha

Prestížne historické centrum Edinburgu.

Ubytovanie

Prednostne sú k dispozícii len 2 lôžkové izby.

Šport a zábava

Takmer všetky najvýznamnejšie pamiatky a zaujímavosti mesta sú v pešom dosahu od hotela. Ak by ste sa chceli vydať k Rosslynskej Kaplnke, autobusy premávajú zo stanice kúsok od hotela.

Výhody a nevýhody

Výhodou je fantastická poloha hotela - priamo v historickom centre mesta.

Ďalšie informácie

Strava sa podáva priamo v budove hotela. Poloha hotela je vhodná aj pre starších klientov alebo tých, ktorí majú drobné problémy s chodením. Nachádza sa priamo v centre a všetky najvýznamnejšie pamiatky a atrakcie sú v pohodovej pešej dostupnosti od hotela. Prelet je vždy PRIAMY bez medzipristátí. S našou CK máte na prelet vždy zabezpečené aj miestenky tak, aby ste aj tam aj späť sedeli spolu vedľa seba. Konkrétne časy preletov budú známe v pokynoch na cestu cca 10 dní pred zájazdom.

Stravovanie

Pestré raňajky v elegantnej hotelovej reštaurácii.

Doprava

Letecká - priamy spoj

Program

Prvý a posledný deň sú určené prednostne na prepravu. Ostatné dni pobytu sú k dispozícii na voľný program, spoznávanie ...

Cena zahrňuje:

Letenky, miestenky, batožinu ubytovanie s raňajkami v prestížnom historickom centre mesta

Cena nezahrňuje:

city tax, delegáta, program si klienti robia sami miestnu MHD premávajúcu medzi letiskom a hotelom, lístky sa kupujú na mieste

Informace o hotelu

 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Fitness Fitness ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Bowling Bowling ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce Nonstop recepce ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Druhé největší město Skotska má za sebou velice bohatou historii. Atmosféra města je opravdu podmanivá.

Původním názvem města bylo keltské slovo Dunedin. Na přelomu 10. a 11. století se Edinburgh stal skotskou pevností. Bylo to v době vlády Malcolma III., zakladatele skotského královského rodu. Ten udělal z Edinburghu královské sídlo a na pokyn jeho manželky Markéty byla nad jejich hradem vystavěna kaple. Pochází z roku 1099 a je dnes nejstarší stavbou v Edinburghu. Na konci 13. století ale skotský královský rod vymřel a Skotsko připadlo Anglii. Zpět do skotských rukou se město dostalo roku 1313. Skotská nezávislost byla obnovena králem Robertem I. Edinburgh se stal hlavním městem Skotska. Bylo to roku 1437 za vlády Jakuba II. Z rodu Stuartovců. V roce 1530 rozkvět města zpomalil rozsáhlý požár.

Roku 1583 založil král Jakub VI. V Edinburghu univerzitu. Další požár město postihl v roce 1701. O 6 let později byl rozpuštěn skotský parlament a význam města trochu poklesl. Přesto se začala rozvíjet výstavba nových budov a parků, a Edinburgh si postupně vytvořil svůj vlastní osobitý charakter a pestré kulturní zázemí.

Kromě Margaret?s Chapel patří mezi významné památky Edinburghu památník postavený obětem 1. světové války v roce 1927. Za památníkem stojí budova Královského paláce. Součástí paláce je Old Parliament Hall ? místo, kde zasedal skotský parlament. Korunovační sál uchovává královské korunovační klenoty.

Sídlo skotských králů, Edinburghský hrad, získal svou nynější podobu ve 13. století. Na nádvoří hradu vedou masivní brány a míří odtud na město hlavně historických vojenských děl. Z hradu se vám naskytne nádherný výhled na celé město.

Výraznou dominantou Edinburghu je katedrála. Její centrální věž je vysoká téměř 60 metrů a pochází z roku 1495. Mnohé z částí katedrály odpovídají novogotickému slohu. Na vrcholu katedrály St. Giles Cathedral je Bodláková kaple. Navrhl ji skotský architekt Sir Robert Lorimer. Na řezbářské výzdobě ve vnitřních prostorách kaple se podíleli bratři William a Alexandr Clow. Šlechtický řád bodláku byl obnoven v roce 1703 královnou Annou.

Další zajímavou architektonickou památkou je kostel Canongate z roku 1688. Ke kostelu přiléhá hřbitov, kde jsou uloženy ostatky významných skotských osobností.

V Edinburghu se nachází mnoho muzeí a galerií. Národní galerie shromažďuje díla od takových velikánů světa umění, jako jsou El Greco, Raphael, Monet nebo van Gogh. Portréty známých postav skotské historie si můžete prohlédnout v Portrait Gallery na Queen Street. Na Belford Road sídlí Moderní galerie, kde jsou umístěna díla například od Picassa nebo Matisse. Dále určitě navštivte Národní muzeum starožitností. Bylo založeno roku 1781. Zajímavé pro vás jistě bude také Wax Museum, kde na vás čeká 100 figurín slavných osobností. Na Chamber Street je otevřené Královské muzeum Skotska. Jeho expozici tvoří dekorativní umělecké předměty, exponáty z přírody, geologie, vědy a techniky. Neměli byste vynechat ani sbírky historických hraček v Museum of Childhood. Za prohlídku určitě stojí také Národní knihovna, Královská botanická zahrada, ZOO a Královská observatoř.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 12 °C v noci 8 °C

 • Teplota vody 11 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 11 °C v noci 9 °C

 • Úterý 12 °C v noci 7 °C

 • Středa 9 °C v noci 6 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout