Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html

Silvestr v Londýně - království zážitkově a pohodově

Velká Británie, Londýn

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Silvestr v Londýně - království zážitkově a pohodově

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Program

l. den: - odjezd ze Znojma v 10.30 hod., Brno 11.40, Jihlava/Pávov 13.00, Praha 15.00 Plzeň 16.10. Následuje tranzit po trase Praha – Rozvadov – Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den: - v ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 min a my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 ARÉNY. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Metrem se dostaneme do centra města. První co uvidíme bude budova BRITSKÉHO PARLAMENTU a právě tam, začne naše pěší procházka městem. Dále uvidíme LONDÝNSKÉ OKO, velké ruské kolo, které budeme moci později navštívit. Projdeme se podél břehu řeky TEMŽE, dojdeme na TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ, kde strávíme chvíli výkladem, poté se vydáme na LEICESTER SQUARE, do CHINA TOWN, uvidíme PICADILLY CIRCUS, zahlédneme též REGENT STREET a také ST. JAMES´S PARK a BUCKINGHAMSKÝ PALÁC, místo, kde sídlí britská královna. Necháme si chvíli na odpočinek a drobné občerstvení. Můžete se stánku ochutnat anglický HOT DOG, či známé COOKIES, BROWNIE s kávou a posedět v parku před palácem. Když budeme mít štěstí zahlédneme i známé střídání stráží. Poté se vydáme dál a uvidíme HORSE GUARDS a vojáky na koních, projdeme skrz WHITE HALL, známou třídu, kde se nachází i DOWNING STREET 10, sídlo britského premiéra. Poté ještě spatříme WESTMINSTER ABBEY a naši procházku zakončíme u COUNTY HALL, kousek od London Eye a zde nám zbyde čas na krátké osobní volno. V podvečer se přesuneme opět metrem k O2 Aréně k našemu autobusu, který nás dopraví na ubytování do hotelu IBIS. V blízkosti hotelu je velké Tesco, kde můžeme doplnit zásoby potravin.

3. den: - tento den bude vyloženě zážitkovým, plný atrakcí, nákupů. Během dnes si každý rozhodne, v kterých místech se bude chtít rozloučit se starým rokem. Prostě dáme možnost, abyste si vybrali, jak tento den chcete strávit. Dopoledne si projdeme super moderní část Londýna. Londýn je jedním z nejvýznamnějších finančních center světa a jeho převážná část se nachází v malinké čtvrti CITY. Celá čtvrť je zajímavým kontrastem mrakodrapů a původních domů, kde bydlí místní. Nejznámějším a nejpopulárnějším z londýnských mrakodrapů je určitě tzv.Okurka. Londýnskému City, ve kterém stavba stojí, se dokonce někdy podle ní přezdívá „Okurkové město“. Další nejmarkantnější budovou je londýnská City Hall, radnice a sídlo londýnského starosty. I tato budova má svou přezdívku „vajíčko“. O mrakodrapu, kterému nikdo neřekne jinak než Walkie-Talkie se šíří zprávy o tom, že se od této budovy kvůli jejímu tvaru odráží sluneční paprsky tak intenzivně, že ničí auta zaparkovaná v její blízkosti. Panorama Londýna znatelně změnila budova s názvem The Shard- „Střep“. Budově se díky jejímu tvaru přezdívá také slánka nebo solnička. Král Karel III., který je známým odpůrcem moderní architektury, údajně po jeho dostavění prohlásil, že se Londýn zřejmě mění v absurdní piknikový stůl: „Už tu máme okurku a teď ještě slánku“.

Odpoledne se přesuneme k London Eye. London Eye patří bezesporu mezi největší vyhlídková kola na světě. Je vysoké 135 metrů a až do roku 2006 bylo největším kolem na světě. Jedna otočka trvá 30 minut a vy si můžete prohlédnout Big Ben, parlament a další památky z ptačí perspektivy. V kabině se můžete volně pohybovat a užívat si výhledů do různých světových stran. Kdo bude chtít může místo těchto atrakcí navštívit muzeum voskových figurín Madame Tussaud. Zde se potkáte s celebritami, britskou královskou rodinou, historickými postavami, zpěváky, prezidenty a legendární postavou Shreka. Kromě figurín herců, zpěváků, historických postav, královské rodiny či Star Wars se můžete těšit třeba na nové expozice King Konga, Sherlocka Holmese a únikovou Alien Escape. Celý dojem umocní nádherná jízda na kolotoči, kde budete ze sedadel tradičního černého taxíku pozorovat historii Londýna a 4D kino na závěr celkový dojem jen umocní.

Hlavní město Británie je celosvětově známé také jako metropole určující směr módy. Alfou a omegou všech shoppaholiků je ulice Oxford Street, největším nákupním centrem pak Westfield Stratford City. Čas vyhrazený nákupům může patřit i obchodnímu řetězci Primark.

Rozhodnutí, jak tento čas strávíte, již necháme na Vás. Věříme, že silvestrovské oslavy v ulicích Londýna si všichni užijete.

4. den: - u autobusu na předem určeném místě se sejdeme v 01.30 – 02.00 po půlnoci a pojedeme na stejné místo ubytování. Dopoledne opustíme hotel v dohodnuté době, abychom si odpočinuli po dlouhé noci. Autobus nás zaveze do blízkost TOWER BRIDGE. Jakmile opustíme náš autobus, spatříme nejenom zmíněný most, ale také pevnost, podle které je pojmenován – TOWER OF LONDON, královskou klenotnici a jedno z nejvýznamnějších muzeí této monarchie. Čeká nás krátká procházka, během které do dozvíme spoustu informací o těchto dvou významných památkách, ale také o okolí. Spatříme LONDÝNSKOU RADNICI, také shlédneme THE SHARD nejvyšší budovu Londýna, také uvidíme lehký bitevní křižník z 2.sv války – BELFAST a mnoho dalšího. Na tomto místě strávíme dopoledne. Někteří budou chtít navštívit pevnost a muzeum, někteří dají přednost procházce po březích řeky, kde je spoustu dalších zajímavostí. Například – KATEDRÁLA SV. PAVLA, MILLENIUM BRIGDE, známý most s filmu o Harry Potterovi, THE GLOBE – Shakespearovo divadlo nebo také TATE MODERN – galerie moderního umění. Poté se přesuneme lodí po řece Temži do několik kilometrů vzdáleného GREENWICH, kde strávíme zbytek dne. Zde uvidíme CUTTY SARK – pýchu námořnictva z 19. století a také NÁMOŘNÍ MUZEUM nebo GREENWICHSKOU OBSERVATOŘ a NULTÝ POLEDNÍK. Zde prohlídku města zakončíme. Samozřejmě nám zbyde čas na nějaké dobré jídlo a trošku odpočinku před cestou domů. Večer nás již bude očekávat autobus a my se vydáme na cestu zpět do Folkestonu a opět bude následovat cesta do Calais a noční tranzit Francií, Belgií a Německem.

5. den: - noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 10.00, Praha 11.30, Jihlava/Pávov 13.20, Brno 14.40, Znojmo 15.50).

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)

služby profesionálního průvodce

2x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)

2x ubytování v třílůžkových pokojích (/třetí lůžko je řešeno přistýlkou, hotel IBIS – pokoje se sociálním zařízením, dvoulůžkový pokoj za příplatek 900,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj 2 800,-Kč za osobu za 2 noci)

1x ranní občerstvení v autobusu

pojištění CK pro případ úpadku

tunel na trase Calais – Folkestone a zpět (dopravní společnost si vyhrazuje právo na změnu dopravy trajektem)

Cena nezahrnuje

povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 360,- Kč/os.

pojištění léčebných výloh 300,-/os.,

pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,- /os.

Vstupy:

U památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se dozvíte v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta.

Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech před odjezdem.

Nástupní místa

Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Příplatková nástupní místa: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště - za příplatek 300,- Kč. CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.) Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.) V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.


Vyberte si termín

Doprava letecky

01:55 h

Popis

Londýn je místo, kde se setkává historická minulost a živoucí současnost. Směs historie, přelomové architektury a kultury vytvořila úchvatné a neustále se vyvíjející město. Nemůžeme být překvapeni, že se hlavní město Británie stalo Mekkou návštěvníků a úžasným místem k životu. Je zde skutečně něco, co osloví každého, ať už jsou jeho zájmy jakékoli, Londýn je uspokojí. Přijeďte a zjistěte sami, co všechno vám může nabídnout ... nespočet galerií, muzeí a možností zábavy. Tato živá metropole zahrnuje rozličné kultury svých obyvatel, jež se navenek projevují v kuchyni, obchodech, hudbě a celé řadě festivalů. Nachází se zde čtyři Památníky Světového dědictví - Westminsterský palác, Tower, Maritime Greenwich a zahrady Kew. V Londýně je 3800 hospod, tj. 9% z celého území Spojeného království. A pokud hledáte skvělé místo k nákupům, rozhodně se vydejte na Oxford Street, kde na Vás čeká jeden obchod vedle druhého.