Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

od 26 472 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Neoficiální popis ubytování

Číslo hotelu: 45 568

Poloha

Diamonds Mapenzi Beach se nachází na pobřeží Kiwengwa na východním pobřeží ostrova Zanzibar a je obklopen luxusními zahradami se vzrostlými palmami. Má 3 restaurace, 2 bary a wellness centrum. Ve společných prostorách rezortu je k dispozici Wi-Fi připojení. Na mezinárodní letiště Stone Town je to 45 km.

Vybavení

K vybavení hotelu patří 3 restaurace, bary, lázně Mvua, digitální sejf na recepci, bezdrátové připojení na internet ve společných prostorách (za poplatek), prádelna, Spherique modní butik, kongresový prostor, tenisové kurty, bazén, centrum vodních sportů, lékařská asistence a lékař na telefonu (za poplatek).

Ubytování

Pokoje jsou vkusně zařízeny v klasickém východoafrickém stylu. Vybaveny jsou individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním větrákem, minibarem, zařízením na přípravu kávy a čaje, soukromou verandou, prostornou koupelnou se sprchou a fénem. Nedílnou součástí lůžka je moskytiéra.

Strava

Program All inclusive program zahrnuje snídani, oběd a večeři v hlavní restauraci. Nealkoholické nápoje. Tvrdý alkohol a koktejly jsou servírovány až po 18.00. Jedna večeře během pobytu je servírována v Pizzerii. Dále k All Inclusive náleží welcome drink při příjezdu, nealkoholické nápoje, pivo a voda v minibaru na pokoji. Slunečníky a lehátka u bazénu. Denní sportovní aktivity (cvičení ve vodě, strečink, jogging), neprofesionální vybavení pro windsurfing, kánoe, plážový volejbal, fotbal, stolní tenis, šipky, společenské hry, tenisové kurty, večerní zábavní programy, diskotéka.

Služby

Hosté mají k dispozici fitness centrum, vodní gymnastika, plážový volejbal, windsurfing, kánoe, katamarán stolní tenis, tenis (osvětlení za poplatek), šnorchlování.Windsurfing, kánoe a katamarán - 30 minut denně. Animační programy, zábavné a tematické večery, diskotéky.

Pláž

Písečná pláž s pozvolným vstupem do vody (doporučujeme boty do vody).

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 45 km
 • Vzdálenost od letiště 45 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Silnice kolem hotelu ano
 • Klidná lokalita ano
 • Fitness ano
 • Animační programy ano
 • Hotelová restaurace ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,3/5
Invia

Skvělé (22 hodnocení)

Ubytování 4,5/5

Strava 4,3/5

Okolí 4,0/5

Cena 4,1/5

Tento hotel je 30. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 244 v Zanzibar.

Martina

Hodnocení 4,8/5
Nádherné prostření a zatím jedna z nejkrásnějších dovolených, klidné místo, nikým nerušený pobyt. Místní Masajové nabízí u pláže své služby, stačí vša
Celkové hodnocení

Nádherné prostření a zatím jedna z nejkrásnějších dovolených, klidné místo, nikým nerušený pobyt. Místní Masajové nabízí u pláže své služby, stačí však jednou rázně říci, že nic nepotřebujete a nepožadujete, nechají Vás být. Naopak veškeré výlety, kde nepotřebujete výklad v Českém jazyce, doporučuji místní Masaje. Nejen . že ušetříte spoustu peněz, ale i se dozvíte o Zanzibaru spoustu věcí. Výlet s Masaji není tak uspěchaný, na požádání zastaví kdekoliv požadujete....

Ubytování 4,8/5

Strava 5,0/5

Okolí 4,5/5

Cena 5,0/5

Ubytování
ubytování bylo odpovídající dle fotek a nabídek, je možnost si připlatit za chatku přímo na pláži a mít modernější nábytek i s připojením na wifi, nám to přišlo zbytečné. Každý den probíhal úklid s výměnou ručníků i povlečení.

Strava
strava byla pestrá, každý den bylo z čeho vybírat. Já ocenila mořské plody a ryby a spoustu čerstvého ovoce.

Služby hotelu
s ničím jsme neměli problém, naopak všichni byli milí a snažili se vyjít vstříc, jak na baru tak v restauraci. Nikdo si neřekne o bakšiš, ale přece jen potěšíte a služby jsou pak nad rámec jejich povinností......

Pláž
nejkrásnější místo které jsem kdy viděla, oceán byl neskutečně teplý, kolikrát teplejší než vzduch. Jsou veliké odlivy a přílivy, s těmi jsme však počítali a odlivy jsme využili k procházkám na Reef, Dcera je dobrý plavec a přece ocenila, že všude stačí. Pro malé děti skvělé...Jen bych více ocenila po odlivu úklid pláže, sice chápu, že je to nekonečný příběh, ale postačila by nějaká lehká technika a do 10 min. by bylo uklizeno

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Radim Němec

Hodnocení 4,7/5
Můžeme jen a jen doporučit a děkujeme celému personálu hotelu, že jsme i jejich zásluhou mohli prožít na nádherném místě klidnou a ničím nerušenou dov
Celkové hodnocení

Můžeme jen a jen doporučit a děkujeme celému personálu hotelu, že jsme i jejich zásluhou mohli prožít na nádherném místě klidnou a ničím nerušenou dovolenou.

V hotelu i na pláži božský klid, žádná hlasitá hudba. Jsou tam sice animační programy, cvičení na pláži v bazénu, můžete si zahrát volejbal, šipky. Do tohoto hotelu jsme přijeli jediní češi. Paráda. Minimum dětí. Převažují manželské páry, starší francouzi, němci, angličané, holanďané, belgičané. Byli tam jedni slováci a poláci.

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Okolí 4,5/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Velký pokoj a koupelna se dvěma sprchami. K vile 4 lehátka, terasa se stolíkem a stoličkami. Úklid 2 x denně. Večer výměna ručníků a připravení postelí s moskytiliérou k spánku. Na pokoji lednička denně doplňována nealko nápoji.

Strava
Bar na pláži i u bazénu. U bazénu výběr z více jak 16 koktejlů. Na pláži cca 5 koktejlů. Nealko a pivo. Drobné občerstvení odpoledne. Jídla dostatek, velký výběr včetně ovoce, zákusků a večer zmrzliny. 2 x za pobyt večeře na pláži a 1 x u bazénu. Chobotnice, ryby filetují a grilují. Jídlo v restauraci průběžně doplňují, hodně zelen. salátů, přílohy, rýže, brambory, kaše. Prostě všeho dostatek.

Služby hotelu
V hotelu jsme trávili 12 dnů v měsíci únoru 2018. Byli jsme čtyři osoby, 2 dospělí a 2 děti 15 a 10 let. Hotel jedna velká paráda. Velké prostory pro posezení, příjemný personál, a to jak na recepci, restauraci, barech i pokojských. Super přivítání, osvěžující nealko koktejl. Ani ne 10 minutové seznámení se službami hotelu a uvedení do plážového vily.

V hotelu biliár, ping pong a posilovna. Malá knihovna. Butik s oblečením, suvenýry, opal. Krémy a podobně -bezhotovostní platba. Vše na účet oproti podpisu a platba až na konci pobytu v pokladně. Nikdo po vás nepožaduje „ dýško“. Zda-li dáte nebo ne je čistě vaše věc.

Pláž
Areál je od moře oddělen kamennou zídkou. Lehátka mezi palmami v areálu. Podložky na lehátka Vám donese obsluha. Ručníky jsou na depozit, výměna kdykoli do 18.00 hodin.Moře pár metrů. Místní za zídku nemohou. Až když jdete do moře tak Vám nabízejí své služby. Když však řeknete že nemáte zájem tak Vás nechají. Moře krásné, teplé až moc a velký odliv. Tabulka s časy odlivu a přílivu a jak velký bude je na pláži u půjčovny kajaků a dalších vodních radovánek. Pláž dlouhá, bílý písek, můžete se hodiny procházet – kolem pláže mají stánky masajové, nabízejí suvenýry ze dřeva, keramiky, malované obrazy….. a další. Pozvou Vás aby jste se podívali co nabízí, nekoupíte odcházíte, koupíte tak jsou rádi. Nejsou otravní tak v Egyptě či Tunisu a podobně.

Mezi palmami a lehátky každé ráno úklid listí. Žádný nepořádek, žádné vajgly, kelímky.

Výlety:

Absolvovali jsme dva výlety. Celodenní hlavní město StoneTown dopoledne a odpoledne farma s kořením. Nenásilný výlet s možností vidět jak žijou místní, návštěva tržnice, možnosti nákupů všeho možného samozřejmě se smlouváním. Farma stojí zato, uvidíte co všechno tam roste s výkladem a ochutnávkou na závěr.

Druhý výlet jen půldenní na opičky – Guarézy červené a mangrovů.

Byla tato recenze užitečná? (20) (0)

Filtrovat recenze

Jiří Krčmář Leden 2022

Datum pobytu: 4.1. - 12.1.2022

Hodnocení 3,9/5
celkově jsem byl spokojen
Celkové hodnocení

celkově jsem byl spokojen

Ubytování 4,0/5

Strava 3,5/5

Okolí 4,0/5

Cena 4,0/5

Ubytování
Africký standard

Strava
uvítal bych větší rozmanitost a hlavně obměnu

Služby hotelu
bez připomínek

Pláž
pláž v tomto případě nelze objektivně hodnotit z důvodu denního ústupu moře a vyplavování řas

Byla tato recenze užitečná? (0) (1)

Jozef Hošala Leden 2022

Datum pobytu: 28.12.2021 - 5.1.2022

Hodnocení 2,6/5
Zaplacené služby pro leteckou přepravu, nekorespondují s cenou kterou jsem uhradil. Odbavení na letišti v Zanzibaru trvalo 1:45 minut . Uhrazená částka za služby Premium není adekvátní službám při odbavování klientů, který si tuhle částku uhradili. Společnost Lot, nemá zaplacenou službu v salonku na letišti , Číže žádná služba !!! Delegáti společnosti CK nejevili zájem o řešení problému při odbavo
Celkové hodnocení

Zaplacené služby pro leteckou přepravu, nekorespondují s cenou kterou jsem uhradil. Odbavení na letišti v Zanzibaru trvalo 1:45 minut . Uhrazená částka za služby Premium není adekvátní službám při odbavování klientů, který si tuhle částku uhradili. Společnost Lot, nemá zaplacenou službu v salonku na letišti , Číže žádná služba !!! Delegáti společnosti CK nejevili zájem o řešení problému při odbavování na letišti. Respektive dojeli i na letiště ze 40 minutovým zpožděním.

Ubytování 3,0/5

Strava 2,5/5

Okolí 2,5/5

Cena 2,0/5

Ubytování
Co se týče čistoty a úklidu, 100% spolehlivost zaměstnanců,

Co se týká hygieny- drobný hmyz na pokoji je samozřejmostí.

Strava
Malý výběr,

Služby hotelu
Standart - co se týče destinace

Byla tato recenze užitečná? (0) (1)

Jindřiška R. Leden 2022

Datum pobytu: 28.12.2021 - 5.1.2022

Hodnocení 3,7/5
Dovolená je vždy taková jakou si ji uděláte.
Celkové hodnocení

Dovolená je vždy taková jakou si ji uděláte.

Ubytování 3,5/5

Strava 5,0/5

Okolí 3,5/5

Cena 3,0/5

Ubytování
Ubytování bych uvítala lepší, některé vilky byly před rekonstrukcí- zrovna ta naše :-), některé po rekonstrukci, některé jsou úplně nové. Ale bylo to dostačující. Klima chladila, což je důležité. Problém byl s koupelnou voda tekla pouze po kapkách, záchod se taky tvářil, že se co nejdříve ucpe.

Strava
Jídlo bylo naprosto perfektní, rozmanité, chutné- prostě mňam. Denně čerstvé ovoce, zeleninové saláty super kombinací, ryby, těstoviny, zmrzka, čerstvý kokos., výborné polévky.... super !!!!

Služby hotelu
Služby hotelu naprosto jedinečné. Velmi milý personál, vlastně obsluha byla úplně nejlepší jakou jsme kdy na dovolené viděli, včetně ředitele hotelu, který na vše osobně dohlížel.

Pláž
Pláž- no prostě Zanzibar. Na ostrově byly i lepší pláže, ale nám vyhovovala. Voda tam sice více nebyla než byla, velké odlivy v 6 hodinových cyklech, ale půjčili jsme si auto a navštívili i ostatní pláže.

Nejvíc nám vadilo věčné nabízení čehokoli místními lidmi na pláži, ale to k tomu prostě patří !!!

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Vladimír Šafář

Hodnocení 3,6/5
Dovolena me trochu zklamala,nedoporucuji jezdit v obdobi od dubna do cervna kdy je na Zanzibaru obdobi destu,coz nam pani v ck zapomela rici,takze krome jednoho dne kdy nam svitilo slunce,ostatni dny prehanky a polojasno,ztazeno.
Celkové hodnocení

Dovolena me trochu zklamala,nedoporucuji jezdit v obdobi od dubna do cervna kdy je na Zanzibaru obdobi destu,coz nam pani v ck zapomela rici,takze krome jednoho dne kdy nam svitilo slunce,ostatni dny prehanky a polojasno,ztazeno.

Ubytování 4,0/5

Strava 2,5/5

Okolí 4,0/5

Cena 3,5/5

Ubytování
Ubytovani dobre urovne,jen nam po pokoji lozila jesterka,brouci,ucpany syfon ve sprse,dvere sli hure zamykat,menili nam fabku.Chtelo by to zlepsit.

Strava
Strava z 85% behem celeho pobytu stejna.Na grilu vetsinou jen ryba,Maso jen minimalne,vetsinou spise ovocne salaty,platek masa byste hledali marne,vyhovujici spise pro zeny,muzi maji problem si neco vybrat.

Služby hotelu
ok. jen v posilovne potrhana lanka,takze se nedalo cvicit,cinky do 10kg,takze spise pro zeny,jo a prosklena tak vsichni navas vidi jak cvicite,chtelo by to vylepsit.Jinak spokojest s obsluhou hotelu i programy.

Pláž
no musi se pocitat,zeje tam priliv tak obcas i neco priplave a nikdo to neuklizi,jinak dobry,musite vedet kdy je priliv a odliv,kdy se da koupat

Byla tato recenze užitečná? (3) (12)

Lucie K.

Hodnocení 4,6/5
Překrásné místo, kde bychom se určitě chtěli vrátit.Všechno bylo na jedničku s hvězdičkou!I přesto,že byl hotel zřejmě kapacitně naplněný, byl všude neobyčejný klid, neuvěřitelné pro uhoněnou duši Evropana. Všude čisto, všechen personál každý den usměvaný, výborně naladěný, velice ochotný. Překrásný palmový háj u moře s dostatečným množstvím lehátek, každodenní výměna osušek na pláž možná a zdarma
Celkové hodnocení

Překrásné místo, kde bychom se určitě chtěli vrátit.Všechno bylo na jedničku s hvězdičkou!I přesto,že byl hotel zřejmě kapacitně naplněný, byl všude neobyčejný klid, neuvěřitelné pro uhoněnou duši Evropana. Všude čisto, všechen personál každý den usměvaný, výborně naladěný, velice ochotný. Překrásný palmový háj u moře s dostatečným množstvím lehátek, každodenní výměna osušek na pláž možná a zdarma, hoteloví zahradníci každé ráno nabízí čerstvé kokosy, které před vašimi zraky shodí z vysokých palem, pestrý animační program včetně večerních vystoupení a zábavy. Každý den je zde 2x odliv i příliv, přesné časy se dozvíte na recepci a můžete si dle toho upravit harmonogram dne, i když ten velký odliv má své kouzlo-můžete vyrazit na procházku k Reefu a po cestě uvidíte spoustu mořských živočichů, které jen tak nezahlédnete,domácí kousek odtud pěstují řasy, které právě při odlivu sklízí-skvělý zážitek to vidět. Voda je zde neskutečně teplá, často po západu slunce byla teplejší než vzduch...můžete v ní být hodiny a nepotřebujete vylézt ven:-)Celý hotelový komplex je v podstatě součástí nádherné zahrady s voňavými exotickými květy(frangipany) a denně vykvétajícími ibyšky. Večer či v noci můžete být svědky hrátek malých opiček třeba právě před vašim bunglovem.

Ubytování 4,8/5

Strava 5,0/5

Okolí 3,5/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Celý hotelový komplex je vystaven ve vzdušném otevřeném africkém stylu, bydlí se v kaskádovité zahradě v bungalovech. Byli jsme zde jako 4členná rodina a dostali jsme 2pokojový bungalov s klasickými postelami pro všechny 4, moskytiéry jsou zde samozřejmostí. Málokterý hotel na Zanzibaru nabízí tak pohodlné ubytování pro 4osoby-vždy 2 bungalovy jsou spojeny jedním malým pokojíčkem, který je vždy dle potřeby právě otevřen do té strany bungalovu, kde je potřeba dalších dvou postelí- tedy rozšíření prostoru. Každodenní úklid, čerstvé květy na posteli, doplňování nápojů do ledničky.

Strava
Velice bohatý pestrý výběr ráno, v poledne i večer. Dostatečný a pestrý výběr ovoce a zeleniny, mořské plody, před vámi připravovaná jídla na grilu, těstoviny. Na baru u bazénu i na pláži možnost snacku, svačinky, ovoce po celý den. Nesmírně dobré koktejly, velký výběr od těch nejznámějších po typické zanzibarské. Pitná voda kdykoliv k dispozici zdarma! Pro milovníky kávy-běžně všude připravují kávu překapávanou, v baru na pláži dostanete espresso z pákového kávovaru. Jídlo je neskutečně chutné, každý si zde přijde na své.

Služby hotelu
Personál hotelu je neskutečně ochotný v jakoukoliv denní dobu. Neustále na vás s úsměvem volají Jambo!(ahoj) a slogan Hakuna matata(nic není problém) zde uslyšíte nespočetněkrát denně:-) Hostů si zde velice váží, ptají se vás , jak se vám tu líbí, zda je všechno v pořádku- vždy s úsměvem a nenuceně. Na hotelu bydlí i jejich vlastní doktor, který je tím pádem k dispozici v podstatě nepřetržitě. Pokud se tedy něco přihodí, nemusíte nikam cestovat, ale ošetří vás či předepíše medikamenty lékař přímo na místě.

Pláž
Pláž je přírodní, krásná-možno se procházet podél pobřeží, kam až dojdete:-) Je oddělena od hotelu malou zídkou, hlídaná hotelovými Securitas, místní Masajové za zídku nesmí..nebojte se s nimi dát do řeči, jsou milí a dozvíte se od nich spoustu informací. Samozřejmě nabízí náramky, různé cetky a africké suvenýry, dá se usmlouvat cena až o 70% níže než je původní nabídka! Doporučujeme vyrazit s místními na výlet(byli jsme v přírodní rezervaci cca hodinu jízdy autem na Nungwi, kde můžete plavat s obrovskými želvami, neskutečný zážitek)-super ceny a místní vám zastaví třeba i na okoupání někde po cestě či na marketu) Voda v moři neskutečně teplá(dosud jsem takovou teplotu zažila jen v termálkách), pokud není extrémní příliv- ideání pro koupání s malými dětmi, které dosáhnou v pohodě na dno, skvělé místo pro děti a obecně pro hrátky u moře. Jediná výtka či černý puntík z celé dovolené jsou řasy na pláži, které přináší moře-čas od času se jich tu nahromadí víc než je hezké a příjemné. Hotel vždy částečně odhrábne o pár metrů, ale nikdo nikam neodveze a přitom by stačilo tak málo...ale slyšeli jsme, že takto to na přírodních plážích chodí...

Byla tato recenze užitečná? (9) (4)

Načítám

Načítám mapu a popis lokality...

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 29 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec