Lyžování a snowboarding ve Francii

lyžování ve Francii

Prosluněné svahy francouzské části Alp přilákají každoročně tisíce turistů z celého světa. Nabídka služeb zimních středisek ve Francii uspokojí i ty nejnáročnější turisty. Kromě prvotřídního lyžařského zázemí jsou k dispozici také moderní centra relaxace a pestré zábavy pro celou rodinu, a samozřejmě také výborné francouzské restaurace. Pro nejednoho turistu je právě znamenitá francouzská kuchyně tím hlavním argumentem, který jej přivede k rozhodnutí, kde svou zimní dovolenou stráví. Ve Francii se bude líbit malým i velkým, zkušeným i začínajícím, rekreačním sportovcům i adrenalinovým nadšencům. Velkým lákadlem francouzských Alp je jejich překrásná příroda a také jedinečná místní kultura. Vynikající sněhové podmínky dokážou vyvážit i fakt, že hory ve Francii jsou od českých hranic poněkud vzdálenější.

Lyžařská střediska ve Francii

Mezi nejnavštěvovanější francouzská střediska zimní rekreace patří La Plagne, Tignes, Val Cenis, Val d'Isere, Valmeinier, Valmorel a Val Thorens. Neváhejte a objednejte si zájezd a okuste lyžování ve Francii na vlastní kůži.

Lyžování v lyžařském středisku La Plagne

První vleky se v areálu, který dnes tvoří 10 zimních středisek, rozjely už v roce 1961. Všechna střediska jsou vzájemně propojená a najdete zde oblíbené ledovcové i tradiční sjezdové tratě, boulovaté svahy i dlouhé trasy pro běžkaře.

Lyžování v lyžařském středisku Tignes

Dominantním prvkem zimního střediska Tignes je jezero Le Lac, které nabízí skvělé podmínky pro bruslení a další sporty. Do Tignes se ale jezdí hlavně za lyžováním, zdejší lyžařský areál je obrovský a patří mezi střediska nejvyšší úrovně.

Lyžování v lyžařském středisku Val Cenis

Letovisko Val Cenis se dělí na dvě části propojené lanovkou. Přestože zde najdete všechno, co jen si lze pod názvem ,,moderní lyžařské středisko“ představit, zachovalo si městečko také mnoho ze své podmanivé, historicky původní atmosféry.

Lyžování v lyžařském středisku Valmeinier

Valmenier je malá lyžařská vesnička s typickými starobylými francouzskými domky z kamene. Většina místních hotelů je postavena ze dřeva, aby tak zůstala zachována silně přírodní atmosféra. Podmínky pro lyžaře jsou již ale v duchu zcela moderním.

Lyžování v lyžařském středisku Valmorel

Valmorel je jednou z nejmalebnějších vesniček ve francouzských horách. Tvoří ji tradiční pomalované domky oddělené klikatými uličkami, půvabná náměstí s obchody a útulné hospůdky, ve kterých je rušno především ve večerních hodinách. Schází se v nich totiž po celodenním lyžování milovníci tohoto sportu z celého světa.

Lyžování v lyžařském středisku Val Thorens

Val Thorens je velkým mezinárodně laděným zimním střediskem, ve kterém nechybí doplňková sportovní centra, aquapark ani sauna. Jednou z nejzajímavějších atrakcí střediska je noční sáňkařská dráha. Velkým lákadlem je také možnost projet se na sněžném skútru.