Mezinárodní den muzeí a galerií - originální výstavy ve světě

Mezinárodní den muzeí a galerií - originální výstavy ve světě

Dnes na Mezinárodní den muzeí vás nebudeme posílat do věrně známých muzeí, o kterých každý už alespoň jednou slyšel. Zaměřili jsme se na méně slavné zato originální a zajímvé výstavy, které vás zaujmou třeba natolik, že z nich nebudete chtít hned utíkat pryč.

1. Podmořské muzeum v Cancúnu

Jde o největší podmořskou galerii soch na světě. V Karibském moři u mexického Cancúnu vybudoval britský sochař a umělec stovky soch v životní velikosti, které upozorňují na těžký dopad člověka na křehké životní prostředí.

2. Muzeum toalet v Novém Dilí

Návštěvníci se mohou procházet mezi různými tvary zachodů a záchodků s rúznými kombinacemi a zdobenými ornamety napříč věků. Jak sám zakladatel výstavy praví: "Záchod je součástí lidské hygieny, která je kritickou kapitolou růstu civilizace."

3. Currywurst muzeum v Berlíně

Na tomto muzeu je skvělé, že ho vnímáte všemi smysly. Tato významná uzenářská pochoutka se konečně dočkala světoznámé slávy a letos oslaví již svoje 67. narozeniny.

4. Carpigiani Gelato muzeum v Emilia Bologna

Unikátní muzeum věnované italské studené pochoutce, kde se dozvíte jak historii ručně vyráběné zmrzliny tak i technologické postupy a metody. Zároveň je také považováno za první muzeum zmrzliny na světě, poprvé bylo otevřeno v září roku 2012. A zakončete ho sladkou odměnou.

5. Kočíčí kabinet v Amsterdamu

Kočky, kocouři a koťata. Tato sbírka obsahuje jen a pouze umělecká díla s vyobrazením kočky. Dočkat se tu můžete kočičích obrazů, kreseb, soch a dalšího umění od Pabla Picassa, Rembranta, Henriho de Toulouse-Lautreca, Corneiile a dalších. Muzeum sídlí v budově na Canalside Herengracht 497, ve velkém Gouden Bocht kanálu (Golden Bend).

Publikováno: 18.05.2016

Všechny novinky