Konečně opět investice

Konečně opět investice


Po několika hubených letech se český internet opět dočkal zahraniční investice. Štěstí se usmálo server MojeDovolená.cz.

MojeDovolena.cz byla projektem specializovaným na on-line prodej zájezdů - společnost fungovala jako zprostředkovatel pro kamenné cestovní kanceláře. Po vstupu investora se provozovatel přejmenoval na Invia.cz a hodlá nabízet také on-line prodej letenek a ubytování.

V roce 2003 dosáhla společnost obratu 85 milionů Kč a dostala se do černých čísel - tato částka přitom odpovídá ceně zájezdů, jejich prodej byl takto zprostředkován. V letošním roce by obrat měl vzrůst na 300-400 milionů. Invia.cz hodlá v rámci expanze přebudovat své call centrum, nynější počet 30 operátorů by měl do léta vzrůst až na cca 80. Po spolupráci s Atlasem a Centrem naváže nyní partnerství také se Seznamem, následovat má expanze na Slovensko.

Na závěr podrobnosti o vlastním kapitálovém vstupu. Investorem je švýcarský CentralWay Holding, který v Invia.cz získal 34% podíl. Výše investice nebyla zveřejněna.

Computerworld

Publikováno: 26.03.2004