Invia.cz vyplatila affiliate partnerům na provizích o 16 % více než loni

Praha, 27. srpna 2012

Cestovní agentura Invia.cz v rámci affiliate programu letos vyplatila partnerům o 16 % vyšší objem provizí než v loňském roce. Ukázaly to statistiky největšího online prodejce zájezdů na českém trhu za období leden až červenec 2012. Nejvyšší měsíční provize pro jednoho partnera letos činila 102 380 Kč. Invia.cz za celou dobu fungování programu od roku 2006 vyplatila odměny v hodnotě 16,7 milionu Kč.

Affiliate program Invia.cz je v oblasti tuzemského cestovního ruchu nejrozšířenějším marketingovým nástrojem tohoto druhu. V síti cestovní agentury je v současné době registrováno 1700 aktivních partnerů. Do programu se mohou zapojit provozovatelé webů, kteří na svých stránkách umístí reklamu. Provizi pak získají partneři, kteří přivedou na stránky Invia.cz nové návštěvníky a ti si následně zakoupí zájezd, letenku či dárkový certifikát.

„Letos registrujeme zvýšení objemu provizí v rámci našeho affiliate programu, což nás samozřejmě těší. Znamená to, že je o naše služby zájem. Největší nárůst jsme zaznamenali v červenci, kdy jsme partnerům na provizích vyplatili o 22 % více než loni,“ sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel společnosti Invia.cz, která je jedničkou českého trhu v oblasti prodeje zájezdů přes internet. Jako největší cestovní agentura na trhu disponujeme širokou nabídkou zájezdů, máme kvalitní call centrum s profesionálními prodejci. Z toho všeho mají prospěch i naši partneři,“ doplnil Tůma s tím, že affiliate program cestovní agentury Invia.cz funguje kromě České republiky také na slovenském a maďarském internetu.

Provozovatelé webových stránek si sami vybírají formu reklamních nabídek, které se na jejich stránkách objeví. Nejpoužívanější reklamní formáty jsou takzvané XML feedy s denně aktualizovanou nabídkou last minute zájezdů, dále textové odkazy, vyhledávací formuláře a dynamické bannery. V rámci affiliate programu mohou partneři nabízet nejen zájezdy, ale také letenky, ubytování a další služby z portfolia agentury Invia.cz.

„Samozřejmě klademe důraz na to, aby se propagace produktů Invia.cz objevovala jen na seriózních webech. Affiliate program má v tomto směru jasná pravidla. Například je obecně zakázáno používat všechna automaticky otevírána okna a podobné prvky,” uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.cz. „Kliknutí na reklamy Invia.cz musí být výsledkem opravdového zájmu návštěvníka webu. Náš partner nesmí návštěvníka ke kliknutí na reklamy na svých stránkách vyzývat nepřirozenou cestou,” zdůraznil Tůma.

 

Co je to affiliate marketing?

 

Marketingový nástroj založený na propagaci produktu prostřednictvím stránek affiliate partnerů, kteří za to dostávají podíl z prodeje. Výhodou na straně prodejce je šance oslovit nové zákazníky a zároveň kontrola nad reklamními náklady. Partnerům zase affiliate marketing poskytuje možnost transparentním způsobem vydělat peníze na provozu webových stránek.

 

Affiliate program Invia.cz

 

        nejrozšířenější affiliate program cestovního ruchu v České republice

        provize až 3 % z ceny zájezdu

        platba za klik 0.80 a 1,20 Kč

        individuální podmínky pro úspěšné partnery

        provize až 20 000 Kč za přivedeného affiliate partnera

        provize 200 Kč za prodanou letenku

        provize 2 % z ceny prodaného dárkového certifikátu

        platnost cookies 30 dní

 

Více informací o affiliate programu cestovní agentury Invia.cz naleznete zde.

 

Publikováno: 27.08.2012