Řecko i nadále vévodí on-line prodeji letních dovolených

Nejžádanější destinací Čechů, nakupujících letní dovolenou po internetu, je i pro letošní rok Řecko. To si svoji pozici oproti minulému roku ještě více upevnilo, když z celkového objemu on-line objednávek letních dovolených ukrojilo 24 %. Za Řeckem následují další oblíbené letní destinace - Tunisko a Chorvatsko. Zájem Čechů o Chorvatsko je však rok od roku slabší.

I přes velký zájem o dovolenou v Chorvatsku, lze v pořizování zájezdů do této destinace sledovat jistou stagnaci. Ta je podle Michala Tůmy, marketingového ředitele společnosti INVIA.CZ, způsobena kombinací několika faktorů. „Jak roste ekonomická síla Čechů, roste i zájem o dražší dovolené a Chorvatsko tím ztrácí na oblibě. Svou roli hraje i geografická blízkost a snadné dorozumění. Hodně lidí se tak nebojí navštívit Chorvatsko individuálně,“ říká.

Naopak stále oblíbenějšími se stávají zejména Egypt (10 %) a Bulharsko (9 %). Zvláště Bulharsko, které je v podobné cenové hladině jako Chorvatsko, má šanci se v budoucnu stát velkým hitem letní sezóny a v zájmu českých klientů jej předstihnout.

Mezi další oblíbené země v on-line prodeji zájezdů se letos dostaly převážně středozemní státy jako Itálie (7 %), Turecko (6 %), Španělsko (5 %), Francie (3 %) nebo Černá hora (2 %). Průměrná částka, kterou zákazník za letní dovolenou utratí, činí 12 500 Kč.

Letní destinace dle objemu on-line objednávek na INVIA.CZ

Řecko 24 %
Tunisko 15 %
Chorvatsko 11 %
Egypt 10 %
Bulharsko 9 %
Itálie 7 %
Turecko 6 %
Španělsko 5 %
Francie 3 %
Černá Hora 2 %

Publikováno: 31.07.2007